UPDATES
     20.11.2007

Zdravím všechny a chtěla bych se omluvit za téměř půlroční "spaní" našich stránek. Bohužel jsem dlouhodobě nemocná a nemám přístup na internet. Předpokládám, že stránky by měly najet na normální režim s pravidelnými updaty začátkem příštího roku (do konce tohoto roku budu ještě ve stavu nemocných a nebudu mít přístup na internet). Tímto se také omlouvám všem, kteří mi psali maily s příspěvky, podněty a připomínkami ke stránkám. Totéž platí pro náš guest book. Bohužel jsem neměla a ještě minimálně do konce roku nebudu mít možnost na ně odpovídat a něco řešit. Ještě jednou se moc omlouvám a prosím zachovejte našim stránkám přízeň. Díky moc.

Věra

 

     13.6.2007

Přidala jsem obsahy k epizodám z SGA 2.11 The Hive a 2.15 The Tower od naší nové spolupracovnice Klenotky, kterou tímto vítám a moc jí děkuji. :-) a dále obsah epizody z SGA 3.8. McKay and Mrs. Miller od Bubushowa.

A opět uvádím další blog, jehož autorka přebírá texty od nás. Tentokrát jde o Bářin blog. Autorka od nás převzala Slovník a všechny Kvízy. Sice uvedla naše stránky jako zdroj, nicméně převedla vše bez mého předchozího svolení. A u těchto typů textů tedy rozhodně přetahování nepovoluji! Navíc u těch nejvíce kradených textů je v záhlaví jasně napsáno, že si přebírání nepřeji.
A aby těch stránek nebylo málo, ještě uvádím stránku Stargate Web, kde si autor tvorbu, prý školního projektu, představuje tak, že si postahuje z netu kde co. Takže například si vytvořil sekci Epizody tím způsobem, že jednoduše celou sekci přetáhl od nás, ale je uvedena pod jeho stránkou, byť je v úvodu napsáno, ze kterých webů čerpal. To je sice moc hezké, ale nechápu, proč dělá mirror našich stránek. Nepovolila jsem přetahování textů... tedy ne, že by se mě autor ráčil zeptat. Je to fakt únavný... Předpokládala jsem, že to, že krást se nemá, už ví dítě v mateřské školce, a vysvětlovat to školákům by mi přišlo jako vrcholně trapné podceňování jejich inteligence. No, zřejmě se mýlím...
Já snad do těch statistik návštěvnosti nebudu chodit. Našla jsem další stránku rasy Goa'uld z textové on-line hry Stargate-Game, kde si autor ráčil stáhnout=ukrást celý můj "Slovník", samozřejmě bez svolení a přes můj výslovný zákaz (asi neumí číst, když v záhlaví slovníku je jasně napsáno, že si nepřeji stahování tohoto textu). Co k tomu dodat víc...

Opravdu nechápu co je k nepochopení na větě: "Prosíme nepřebírat texty na jiné stránky." Už je to do nebe volající! Nevím jestli jde o pouhou tupost nebo prostě naprostou drzost některých autorů blogů a dalších stránek. Nechápu, proč se někteří stále snaží dělat mirrory jiných stránek, když přece stačí dát jen odkaz a ne vše hned ukrást (byť někdy i s odkazem, ale bez předchozího svolení autora nebo přes jeho výslovný zákaz). Takže pro všechny nedovtipné: Bez předchozího povolení NEPOVOLUJI COKOLI STAHOVAT Z NAŠICH STRÁNEK!!! Nadále se již nebudu unavovat dopisováním si s "autory" kradených textů a doprošovat se nápravy, ale vše budu okamžitě přímo řešit s adminem blog.cz, případně adminy dalších portálů. Nemám chuť ani náladu stále vysvětlovat většinou náctiletým autorům stránek, že existuje cosi jako duševní vlastnictví, autorská práva a netiketa a že krást se nemá! :-(

 

     11.6.2007

Přidala jsem do Zpěvníku veršovanou pozvánku Festival Fantazie aneb Chotěboř volá. Dále jsem přidala zhruba 200 fotek do Zelenkovy galerie k epizodám SGA 3.14 Tao of Rodney, 3.15 The Game a 3.17 Sunday. Nyní je v galerii téměř 1500 fotek. Také jsem opět doplnila české názvy a upravila seznam epizod Stargate SG-1.

 

     8.6.2007

Přidala jsem obrázky k epizodám z SGA 3.16 The Ark a 3.17 Sunday.
A opět uvádím další blog, jehož autorka krade texty od nás. Konkrétně pár několikastránkových obsahů epizod, nad kterými jsem strávila hodiny času, a také části popisů postav. Tím, že do stránkového článku vloží své tři odstavce a jinak vše přetáhne od nás, neznamená, že to nepovažuji za krádež. Jde o Míšin Neli-sg-jedna.blog. To si opravdu zvláště do blogu autoři nemohou psát něco z vlastní hlavy?! :-(

 

     7.6.2007

Dnes jen malý výkřik, kterým si opět znepřátelím část čtenářů, konkrétně ty, kteří mi v mailech, případně v guestbooku nadávají, když se ohradím kvůli autorským právům a kradení textů apod. z našich stránek. Takže pro tuto část čtenářů: Prosím neobtěžujte se psaním sprostých mailů, vzkazů v GB nebo třeba na Lapiduch, stejně na ně nebudu reagovat. A ne, netrávím celé dny vyhledáváním pirátských stránek. ;-) Ale tak jednou za čtvrt až půl roku propátrám stránky, na dost věcí přijdu náhodou. To pro případné šťouraly.
Zjistila jsem, že se rozmáhá kradení textů hlavně u tvůrců blogů, kde by naopak člověk předpokládal, že si tam autor bude dávat své vlastní texty, úvahy, názory apod. Proto opravdu nepřestávám vycházet z údivu nad drzostí některých rádobyautorů. Do nebe volající je tzv. Jamalův blog, kde si "autor", na kterého jsem nenašla kontakt, ráčil přetáhnout všechny naše písničky ze sekce Zpěvník a udělal si tak vlastní sekci. Už jsem si zvykla, že se kradou texty o SG, ale aby někdo kradl i původní texty písniček, tak to je opravdu nehoráznost. Navíc, když jsem u těch nejčastěji kradených textů ještě do záhlaví přidala pro méně dovtipné jedince, kteří nejsou s to pochopit, že krást se nemá, větu, že si nepřeju přebírání textů na jiné stránky. Přesto se vždy najde dost ignorantů a zlodějů, kteří toto nejsou ochotni respektovat. Omlouvám se za drsné výrazivo, ale ukradení všech písniček mě tedy opravdu velmi hodně naštvalo, jemně řečeno. Další povedenou autorkou je Jana K. (nebudu uvádět příjmení) se svým blogem Vše možný od Copule, která si "vytvořila" rubriku Hvězdná brána tím způsobem, že srdnatě použila klávesy Ctrl+C a Ctrl+V a stáhla celý zdroják, jak to stojí a leží včetně obrázků, z našich sekcí Postavy, Herci a pak tak různě několik desítek obrázků, které se ani neobtěžovala upravit, takže po odkliknutí na obrázek je možné si zjistit, odkud přesně to od nás ukradla. Opravdu zajímavý styl "tvorby" stránek. No a do třetice další blog Umbarův svět, kde si pro změnu autor ráčil převzít celý můj článek o Richardu Deanu Andersonovi, včetně mých subjektivních názorů a hodnocení jednotlivých filmů a rovněž přebral i text o Amandě Tapping. Dále tu máme tempest blog.cz, kde si autor/ka (není opět kontakt) ráčil převzít můj úvod o seriálu včetně obsahu filmu Stargate ze sekce O čem to je. Pouze první a poslední věta jsou jeho, což poznáte podle gramatických chyb. No a nakonec mám stránku BRTrackerWikka, což je zajímavá stránka, ale nechápu, proč u popisu seriálu bylo použito mé hodnocení seriálu - jak se mi seriál líbí atd., aniž by se mě někdo předem zeptal nebo byl dán odkaz, že jde o převzatý text z mého Úvodu o seriálu ze sekce O čem to je. Zvlášť komicky tam pak působí věty typu: Podle mého názoru je to...
Chtěla bych všem tvůrcům blogů dát poslední šanci, aby vše, co od nás nakradli, odstranili do dnešní půlnoci. Pokud tak neučiní, upozorním admina serveru Blog.cz, který na podobné vykuky a rádobyautory má speciální formulář, a budu žádat o zablokování patřičných částí stránek. Musím říct, že už mě drzost některých "autorů" opravdu unavuje. Ti, které svými výlevy a obranou autorských práv irituji, nechť prosím toto nečtou.

 

     5.6.2007

Do sekce Ostatní jsem přidala krátkou úvahu o úrovni překladu nových sezón (konkrétně 7. sezóny) "Neutrální šok" aneb Perly českého překladu. Rozbor dalších sezón bude postupně následovat, až budu mít k dispozici všechny epizody.

 

     4.6.2007

Dnes po delší době trochu větší update. ;-) Přidala jsem pár novinek do Aktualit. Dále jsem přidala české názvy a upravila seznam epizod Stargate SG-1 a také doplnila i seznam Stargate Atlantis. Do sekce Atlantis přidán přehled dosud známých epizod 4. sezóny SGA. Aktualizovala jsem přehled cen a nominací Stargate SG-1 a přidala do Narozenin herců ze SG-1 a SGA seznam herců, kteří slaví v červnu narozeniny. Bubushow napsal obsah epizody ze SGA 2.17 Coup d'Etat. Rovněž přidány nové bannery na FF 2007 a návštěvu Davida Nykla.

 

     29.5.2007

Přidala jsem kalendář na červen (a rovněž i zpětně na duben a květen, aby to bylo komplet - vzhledem k mému dlouhodobému marodění je to bohužel takto pozdě).

 

     28.5.2007

Dnes jen jedna aktualita o článku o Hvězdné bráně, který vyšel minulý týden v TV Magazínu.

 

     24.5.2007

Přidala jsem na stránky dva obsahy z SGA: 2.10 Lost Boys od Lucky a 2.16 The Long Goodbye od bubushowa. Dále jsem přidala do Narozenin herců ze SG-1 a SGA přehled herců, kteří oslavili v dubnu a v květnu (nebo budou ještě slavit koncem května) narozeniny. Také jsem aktualizovala svůj článek o knihách a časopisech v sekci Knihovna, jelikož včera vyšel v TV Revue celostránkový článek o Stargate SG-1. Rovněž aktualizovány sekce Autoři a Site Map.

 

     22.5.2007

Přidala jsem na stránky dvě povídky od Fazuliny: Crossover aneb O dvou Johnech a Neděle a jednu povídku od Shau'ri Apofis's idut (Manželka Apofisova)

 

     17.5.2007

Po dlouhé době opět zdravím všechny příznivce našich stránek. Jistě jste si všimli, že ustaly pravidelné updaty, což bylo zapříčiněno mou nemocí. Bohužel jsem tak byla téměř na tři měsíce odříznuta od internetu. Naštěstí se aspoň nějakých updatů ujal Johny, za což mu moc děkuju. Tímto bych se také chtěla omluvit všem, kteří mi psali maily s dotazy nebo posílali nějaké materiály na stránky. Jsem dnes první den v práci, takže se prokousávám poštou. Postupně na maily odpovím a uveřejním povídky, obsahy atd. Pokud se nestane nic mimořádného (zdravíčko bohužel stále neslouží tak, jak by mělo), pravidelné updaty by měly být obnoveny někdy během příštího týdne.
Ráda bych zde zodpověděla aspoň jeden dotaz, jelikož mi na toto téma přišlo několik mailů. Prosím, neobracejte se na mě s žádostmi o zaslání nahraných dílů Stargate SG-1 a Stargate Atlantis. Nemám možnost díly stahovat nebo někomu nahrávat. Sama ještě nemám k dispozici všechny epizody. Pokud sháníte nějaké epizody, doporučuju buď si je koupit v originále prostřednictvím nějakého internetového obchodu nebo zajděte na diskusní fórum Lapiduch, kde je dost klubů věnovaných Hvězdné bráně a je zde přímo i klub Burza seriálů.
Pokud jde o soutěž Tau'ri, kree!, vzhledem k mému marodění ji má tentokrát na starosti Johny Idler. Směrujte proto prosím všechny dotazy přímo na něj. Tímto se také omlouvám všem, kterým jsem slíbila účast v porotě. Netušila jsem, že budu tak dlouho marod a když k tomu došlo, ani jsem nedoufala, že by byla soutěž vyhlášena. Takže můj dík patří opět Johnymu, který se 2. ročníku ujal.
To je pro dnešek vše. Updaty budou (doufám) příští týden. ;-)

 

     28.4.2007

Dnes pouze jedna malá aktualita.

 

     26.4.2007

Přidal jsem obrázky k epizodě SG-1 10.19 Dominion.

 

     24.4.2007

Přidal jsem obrázky k poslední epizodě SG-1 10.20 Unending.

 

     22.4.2007

Znovu jsem otevřel Guestbook - tentokrát s lep‘ím zabezpečením proti spam botům. Uvidíme, jak se situace vyvine tentokrát.

 

     21.4.2007

Věra nám bohužel znovu ochořela a to je důvod, proč byly stránky del‘í dobu neaktualizované. Ale nebojte, Věra se nám opět vrátí a s ní i pravidelné časté updaty. Do té doby se můžete obracet na mě - Johny Idler. Dnes jsem přinesl jen jednu malou aktualitu.

 

     28.2.2007

Přidala jsem kalendář na březen a do Narozenin herců ze SG-1 a SGA přehled herců, kteří slaví v březnu narozeniny. Dále přidány citáty k epizodě z SG-1 10.15 Bounty a od Klenotky dvě povídky z prostředí Stargate Atlantis zaměřené na postavu Rodneyho McKaye - Slabé místo a Teorie přežití.

 

     27.2.2007

Po mém dvoutýdenním marodění, kdy jsem neměla přístup na internet, stránky opět přecházejí do normálního režimu s pravidelnými updaty. Přidala jsem do Aktualit několik novinek. Jelikož mám ráda nejen Stargate, ale i Star Trek, přidala jsem také fotky z 1. setkání členů CZ Kontinua v tomto roce.

 

     14.2.2007

Přidala jsem obrázky k epizodě ze SGA 3.15 The Game.

 

     12.2.2007

Přidala jsem citáty k epizodě z SG-1 10.14 The Shroud.

 

     8.2.2007

Přidala jsem do Aktualit info o vysílání Hvězdné brány na Nově.

 

     7.2.2007

Dnes opět citáty. Tentokrát k epizodě ze SGA 3.20 First Strike.

 

     5.2.2007

Přidala jsem citáty k epizodě ze SGA 3.19 Vengeance.

 

     31.1.2007

Přidala jsem několik novinek do Aktualit a do Narozenin herců ze SG-1 a SGA přehled herců, kteří slaví v únoru narozeniny.

 

     30.1.2007

Přidala jsem kalendář na únor a do Aktualit jednu novinku o zru‘ení SG linie na Pragoconu.

 

     29.1.2007

Přidala jsem citáty k epizodě ze Stargate SG-1 10.13 The Road Not Taken a jednu novinku do Aktualit.

 

     25.1.2007

Přidala jsem citáty k epizodě ze SGA 3.18 Submersion a od Bubushowa povídku Spiknutí II.

 

     23.1.2007

Přidala jsem pár novinek do Aktualit.

 

     22.1.2007

Do Vrátkařovy knihovničky jsem do článku o SG v literatuře přidala druhou část věnovanou časopisům.

 

     19.1.2007

Jelikož jsem se konečně "dokopala" k napsání textu o SG knížkách, přibyla do Vrátkařovy knihovničky první část povídání věnovaná SG knížkám. Druhou část věnovanou SG časopisům chystám na pří‘tí týden. ;-)

 

     18.1.2007

Přidala jsem citáty k epizodě ze Stargate SG-1 10.12 Line in the Sand a k epizodě ze Stargate Atlantis 3.17 Sunday. Jelikož se mi za posledních několik let nahromadilo pár literárních pokusů a dal‘ích věcí, které nejsou v‘echny jen z prostředí Stargate, rozhodla jsem se, že v sekci Fan fiction otevřu podsekci Věřin literární koutek, který nyní obsahuje tři "‘uplíky": Ver‘otepecký azyl, poněkud podivnou povídku Porthosův páníček portálistou, která v sobě zahrnuje i již dříve zde uvedenou povídku Pomocná pracka a seznam mých oblíbených SG povídek, včetně odkazů na ně - Oblíbené SG povídky. V sekci Fan fiction jsem také přepracovala li‘tu v levé části stránek, takže nyní je v‘e přehledněj‘í a z li‘ty je přímý přístup k povídkám z loňské literární soutěže Tau'ri, kree!

 

     17.1.2007

Přidala jsem pár nových odkazů na stránku Zelenka - odkazy, aktualizovala jsem Seznam epizod SG-1 a Seznam epizod SGA. Rovněž jsem přidala obrázky k epizodě ze SGA 1.15 Before I Sleep. Bubushow dokončil povídku Branoopa III.

 

     16.1.2007

Dnes jen malý updatík. Vytvořila jsem v sekci Atlantis - podsekci Zelenka stránku Zelenka - odkazy, kde najdete seznam adres různých webů věnovaných Davidu Nyklovi nebo dr. Radku Zelenkovi.

 

     15.1.2007

Přidala jsem do Zelenkovy galerie přes 500 fotek, konkrétně z epizod SGA 1.17 Letters from Pegasus, 1.18 The Gift, 1.19 The Siege I, 1.20 The Siege II, 2.1 The Siege III, 2.2 The Intruder, 2.4 Duet , 2.6 Trinity, 2.10 The Lost Boys, 2.11 The Hive, 2.13 Critical Mass, 2.14 Grace under Pressure, 2.19 Inferno a 2.20 Allies. Rovněž jsem přidala citáty k epizodě ze Stargate SG-1 10.11 The Quest II.

 

     12.1.2007

Přidala jsem fotky ze 4. výročního srazu FK Stargate Command. Bubushow dopsal 4. kapitolu povídky Branoopa III.

 

     11.1.2007

Přidala jsem do Zelenkovy galerie fotky z epizod SGA 1.15 Before I Sleep a 1.16 The Brotherhood. Rovněž jsem přidala citáty k epizodě 3.16 The Ark.

 

     10.1.2007

Přidala jsem do Zelenkovy galerie fotky z epizody SGA 1.13 Hot Zone. Rovněž jsem dala do Aktualit info o vysílání zbytku epizod nových řad Stargate SG-1 a Stargate Atlantis. Bubushow dopsal 3. kapitolu povídky Branoopa III.

 

     9.1.2007

Stále doplňujeme a upravujeme. :-) Přidala jsem obrázky k epizodě ze SGA 1.12 The Defiant One a od Bubushowa obsah epizody 2.19 Inferno.

 

     8.1.2007

Přidala jsem do Zelenkovy galerie fotky z epizod SGA 3.1 No Man's Land, 3.3 Irresistible, 3.5 Progeny, 3.8 McKay and Mrs. Miller, 3.9 Phantoms, 3.10 The Return I a 3.12 Echoes a z epizody SG-1 10.3 The Pegasus Project. Jelikož fotek již je několik set, upravila jsem galerii tak, aby se fotky z každého dílu zobrazovaly na samostatné stránce, aby nevznikla jedna "metrová" stránka. Je zde spousta velmi podobných fotek, protože jsem chtěla zachytit nezapomenutelné obličeje, které tak krásně umí právě jen dr. Radek Zelenka. :-) Rovněž stále pokračuje výměna starých a nekvalitních obrázků. Tentokrát jsem přidala nové fotky k epizodě ze Stargate Atlantis 1.11 The Eye.

 

     5.1.2007

Vytvořila jsem v sekci Atlantis, podsekci Zelenka Galerii, do které budou postupně dány obrázky ze v‘ech epizod, ve kterých se dr. Zelenka objevil. Zatím jsou zde obrázky z epizod 1.4 Thirty Eight Minutes, 1.5 Suspicion a 1.10 The Storm. Dále pokračujeme ve výměně nekvalitních obrázků a doplňování chybějících obsahů epizod. Tentokrát jsem přidala nové fotky k epizodě ze Stargate Atlantis 1.10 The Storm a Bubushow zpracoval obsah epizody 2.12 Epiphany.

 

     4.1.2007

Pokračujeme v doplňování chybějících obsahů epizod. Tentokrát jsem přidala obsah epizody ze Stargate Atlantis 2.1 The Siege III, který zpracovala na‘e nová spolupracovnice Lucka.

 

     3.1.2007

Jsem moc ráda, že k nám na stránky přispívají i příslu‘níci nejmlad‘í generace. Tentokrát jsem přidala do sekce Fan Art první musicvideo od Hanky (13 let). :-) Pokud by někdo dal‘í měl zájem spolupracovat na na‘ich stránkách a poslat vlastní tvorbu (musicvidea, obrázky, komiksy, wallpapery apod.), velmi to uvítám.

 

     2.1.2007

Přidala jsem do Narozenin herců ze SG-1 a SGA přehled herců, kteří slaví v lednu narozeniny, aktualizovala jsem Vrátkařovu knihovničku a také jsem přidala dvě novinky do Aktualit.

 
Zpět na UPDATES | FLASH INDEX | NONFLASH INDEX


Vytvořil sg1.cz tým.