Aktuality - rok 2007
© Věra (prosíme nepřebírat doslovné celé texty na jiné stránky)


     4.6.2007

        1. Festival Fantazie se blíží

Již jen necelý měsíc zbývá do zahájení Festivalu Fantazie (Chotěboř, 29. 6. – 8. 7. 2007) - největšího setkání příznivců literatury, filmu, her a internetu, zaměřeného na science-fiction a budoucnost, kosmonautiku a moderní technologie, fantasy a horor, mytologii a záhady, vojenství a historii atd. Program zahrnuje projekce hraných i animovaných dlouho- i krátkometrážních filmů, fanouškovských filmů, seriálů, TV dokumentů, turnaje a volné i soutěžní hraní her deskových, karetních, počítačových i na hrdiny, besedy se spisovateli, herci a výtvarníky, odborné i humorné přednášky odborníků, redaktorů a fanů. Dále tematické diskuse, soutěže, ceremoniály s vyhlášením výsledků literárních a jiných soutěží, autogramiády, výstavy, koncerty, divadelní a šermířská představení, sportovní turnaje, slavnostní večer s volbou nejlepšího kostýmu a se slosováním vstupenek, literární dílnu, volbu Miss, prodej a burzu knih a her atd. atd. Přijede i jeden z nejúspěšnějších a nejpopulárnějších spisovatelů SF, žijící legenda, Harry Harrison a další hosté (Andrzej Pilipiuk – známý polský autor příhod o Jakubu Vandrovcovi, ukrajinský malíř Nikolaj Reďka, polská lékařka a spisovatelka Magdalena Kozak a další). Program poběží zároveň až v 17 souběžných liniích (5 herních a 12 programových), ve většině od rána od osmi do dvou do noci, v některých nonstop. Dosud je přihlášeno přes 900 pořadů. Byla by proto opravdu škoda nepřijet.
Veškeré informace o FF, programu, přihlášce, ubytování apod. najdete přímo na stránce Festivalu Fantazie.

Součástí FF bude již tradičně Gatecon - blok věnovaný fenoménu Stargate, který proběhne ve dnech 2. – 8. 7. 2007. Opět se můžeme těšit na promítání, přednášky a soutěže. Zlatým hřebem programu pak nepochybně bude návštěva Davida Nykla alias dr. Radka Zelenky ze seriálu Stargate Atlantis, který Chotěboř navštíví ve dnech 6. a 7. července. Je to jedinečná příležitost pro ty (a nejen pro ně ;-) ), kteří se nemohli zúčastnit předloňského Avalcon Speciálu, na kterém David byl a besedoval s fanoušky (viz reportáže a přepisy besed s Davidem v sekci Cony).
Veškeré informace včetně předběžného programu a informací o Davidu Nyklovi najdete na stránkách Gateconu.

        2. Tau'ri, kree!

Připomínám, že se blíží uzávěrka 2. ročníku literární soutěže Tau'ri, kree! Své povídky můžete posílat ještě do 10. 6. 2007.
Veškeré informace k soutěži najdete zde.

        3. Stargate Universe - třetí SG seriál

Uvažuje se o natočení již třetího seriálu vycházejícího z prostředí Stargate. Hovořili o tom několikrát výkonní producenti Brad Wright a Robert C. Cooper. Nyní jsou oba zaměstnáni filmy – Stargate: The Ark of Truth a Stargate: Continuum, ale až dokončí práci na filmech, chtějí se věnovat psaní nového SG seriálu. Pracovní název je zatím Stargate Universe, jak sdělil Gateworldu Robert C. Cooper. Cooper dále řekl, že původně se uvažovalo, že bude film Stargate Universe, ale pro MGM je schůdnější varianta dalšího seriálu. Cooper řekl, že to určitě nebude ani prequel, ani se děj nebude odehrávat ve vzdálenější budoucnosti Stargate programu. Nebude to však ani přímo vycházet z SG-1 nebo z SGA, bude to úplně nový samostatný seriál. Určitě se dozvíme, k čemu je na hvězdné bráně devátý chevron. V současné době dává MGM dohromady finanční prostředky. Na trh by měl seriál přijít někdy v příštím roce.
Podrobnější informace najdete v několika článcích na toto téma na Gateworldu: článek 1, článek 2 a článek 3.

        4. Seriál Stargate SG-1 nominován na cenu Hugo

Stargate SG-1 byl nominován v kategorii The Best Dramatic Presentation – Short Form za epizodu 200. Ceny budou předány na Worldconu, který se letos uskuteční v japonské Jokohamě (30. 8. – 3. 9. 2007).
Informace najdete přímo na stránce Worldconu.

        5. Stargate SG-1 letos nezískal cenu Saturn

Byl nominován v kategorii The Best Syndicated/Cable Television Series, kde se utkal se seriály Battlestar Galactica, The Closer, Dexter, Doctor Who, Eureka a Kyle XY. Výsledky 33. ročníku byly vyhlášeny a ceny předány 10. května na slavnostním ceremoniálu v Los Angeles v Kalifornii. Cenu v této kategorii nakonec získal seriál Battlestar Galactica.
Podrobnosti najdete na stránce Saturn Awards.

        6. 10. sezóna Stargate SG-1 na DVD

Bude v prodeji od 24. července 2007. Zatím pouze region 1 (USA a Kanada). Předobjednat si ji můžete na Amazonu.

        7. Michael Shanks má blog

Michael zde každý týden probírá svou současnou práci, dále hovoří o Stargate, hokeji, o životě vůbec apod. Blog najdete na TV Guide.
Zdroj: Gateworld.

 

     28.5.2007

        1. "Autorkou" snadno a rychle :-(

Začátkem minulého týdne vyšel v TV Magazínu č. 21 článek o Hvězdné bráně – SG-1 znovu překvapuje (najdete jej na této stránce), pod kterým jsou jako autoři uvedeni Jiří Renč, Jan Pavlík a já. Od článku se rozhodně distancuji, nemám s ním nic společného. Pan Renč kontaktoval Honzu Pavlíka alias Praotce Trekkieho kvůli informacím o seriálu. Dostal od něj informace a Honza mu také doporučil naše webové stránky jako informační zdroj, který by mohl využít. Mě pak Honza informoval, že tento člověk chystá článek o Stargate a že mu doporučil naše stránky. Pan Renč si však využití zdroje představuje tak, že ukradne doslovné části textu z mého úvodu o seriálu a pak mě a Honzu uvede jako spoluautory, aniž bychom článek předem četli nebo tušili, že budeme spoluautory. Mě pan Renč ani nekontaktoval. Představa, že si kdokoli cokoli ukradne z našich stránek, napíše článek, ať už kvalitní nebo paskvil, a uvede mě jako autorku, mě dost děsí. A to nehovořím o tom, že porušuje autorská práva! Kdyby uvedl, že čerpal infomace z našich stránek a nedával nás jako spoluautory, bylo by to OK, ale způsob "spolupráce", který zvolil pan Renč, se mi tedy velmi nelíbí, slušně řečeno. Na páně Renčovy podivné praktiky jsem upozornila šéfredaktorku TV Magazínu. :-(

 

     28.4.2007

        1. Druhý ročník literární soutěže Tau'ri, kree!

Naše stránky sg1.cz společně s fanklubem Stargate Command vyhlašují v rámci Gateconu 2007 druhý ročník literární soutěže Tau'ri, kree! o hodnotné ceny (patrně originální romány z vydavatelství Fandemonium a další). Od minulého ročníku doznal jistých změn i systém hodnocení jednotlivých povídek.

Neváhejte a posílejte povídky. Bylo by škoda přijít o příležitost získat hodnotné ceny včetně originální SG knihy (nejspíše nějakého románu z vydavatelství Fandemonium) pro vítěze (ještě upřesníme, která knížka/knížky to bude/budou; práva na změnu vyhrazena).

Detaily, termíny a pravidla nalezenete zde.

 

     21.4.2007

        1. Gatecon již za 72 dní

Tento rok se opět v Chotěboři na počátku letních prázdnin na největším českém conu Festivalu fantazie (29. 6. - 8. 7. 2007) odehraje největší setkání všech příznivců Stargate. Jde již o pátý ročník Gateconu, který tentokrát programem pokryje celých sedm dní. Těšit se můžete na celou řadu přednášek nejrůznějších žánrů a zaměření, promítání vybraných epizod, music videí, bonusů a fanouškovské tvorby, několik besed a různých velkých i malých soutěží a zábavných pořadů. Kromě programu jako takového bude samozřejmě i spousta času na seznámení se s lidmi, kteří jsou (fantastikou) podobně "zasažení jako vy". Detailní informace jsou k dispozici na stránkách Gateconu. URL: http://gatecon.sg1.cz/.

Jak jsem již zmínil, tak Gatecon je pouze malou (byť významnou) součástí Festivalu fantazie. Abychom tedy uvedli i Festival slovy jeho organizátorů: Stargate, Star Trek, Star Wars, Pán prstenů, Harry Potter, Letopisy Narnie, Červený Trpaslík – to je pouze zlomek toho, co vás čeká na festivalu plném zábavy. Filmy, seriály, TV dokumenty, hry a turnaje všeho druhu, divadelní a šermířská představení, koncerty, soutěže, besedy, přednášky a mnoho dalšího. FESTIVAL FANTAZIE, pořádaný občanským sdružením SFK Avalon již od roku 1996, je určen všem, kteří rádi popustí uzdu své fantazii.

Informace o všem od kompletního seznamu programových linií (a posléze i kompletního programu), přes vstupné, ubytování a stravování až po dopravu a mnohé další naleznete na stránkách samotného Festivalu fantazie.

     27.2.2007

        1. 2. ročník Tau'ri, kree! - vyhlásit nebo ne?

Jelikož váhám, zda vyhlásit 2. ročník literární soutěže Tau'ri, kree!, tak bych si ráda nejdřív udělala malý průzkum, jestli je vůbec o literární soutěže zájem.
Šlo by o povídky z prostředí SG-1 a SGA o rozsahu do 80 normostran. Mohly by to být i povídky již uvedené na internetu (ne ty, které se zúčastnily 1. ročníku Tau'ri, kree! nebo Zlatého Urga).
Jelikož všeobecně je o literární souteže malý zájem a lidi nepošlou ani to, co už mají dávno napsané a mají to třeba na internetu, tak bych ráda věděla, jestli bude o soutěž zájem, abych zbytečně neplýtvala časem, sháněním cen, přemlouváním lidí do poroty atd., a pak se přihlásilo jen několik autorů.
Také jsem slyšela, že loni do Tau'ri, kree! nebyly povídky posílány proto, že o rok dříve ve Zlatém Urgovi bylo čteno hodnocení porotců, které nebylo vždy lichotivé, a autory to odradilo. Takže upozorňuji předem, že v Tau'ri, kree! se zveřejňuje pouze to, na které místo by ten který porotce povídku umístil a její celkové pořadí. Případně u vyřazených povídek je sděleno, že povídka byla vyřazena z důvodu nesplnění zadaných kritérií a kolik porotců ji vyřadilo. Žádné další hodnocení stylu psaní atd. Všechny povídky jsou pak uveřejněny u nás na stránkách tak, jak byly autory poslány (tedy bez korektur, na to je čtenář předem upozorněn).
Pokud jde o kategorie, raději bych vyhlásila jen jednu, protože povídek chodí málo, a mít v několika kategoriích v každé dvě povídky opravdu nemá smysl. Ta jediná kategorie by zahrnovala všechny možné povídky (i shipperské), kromě crossoverů a slashových povídek. Pokud by přišlo více povídek, mohly by mít shipperské povídky svou zvláštní kategorii.
Soutěž vyhlásím v případě, že se předběžně přihlásí alespoň deset autorů. Prosím pište na můj mail nebo do pošty na Lapiduchu (stačí krátká zpráva ve smyslu – 1. hodlám se letos zúčastnit literární soutěže, 2. chci shipperské povídky v oddělené kategorii [pozn.: pouze bude-li jich více, jinak bude jedna kategorie]).

        2. Stargate SG-1 na Nově

TV Nova opět dvakrát po sobě potvrdila vysílání seriálu Hvězdná brána v pořadu Volejte Novu.

17. 2. bylo řečeno toto:

Otázka: Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, jestli budete dávat nové díly seriálu Hvězdná brána? Děkuji.
Odpověď: Ano, tento kultovní seriál budeme vysílat. Na premiéru 7. - 10. řady se můžete těšit už za měsíc a to hned pětkrát v týdnu.

24. 2. pak bylo řečeno toto:

Otázka: Dobrý den. Já bych se chtěl zeptat, jestli budete dávat nějaké sci-fi seriály? Děkuju. Nashledanou.
Odpověď: Od 13. března se můžete těšit na premiéru 7., 8., 9. a 10. řady kultovního seriálu s názvem Hvězdná brána.

        3. Vysílání Stargate SG-1 a Stargate Atlantis v USA

Termín vysílání druhé poloviny 10. sezóny SG-1 a druhé poloviny 3. sezóny SGA na SciFi Channelu byl posunut na 13. dubna (původní termín byl 4. dubna – viz aktualita č. 1 z 31. 1. 2007).

Premiéra 4. sezóny Stargate Atlantis bude až na podzim (dosud to bylo vždy v létě, jak u SG-1, tak u SGA).

Amanda Tapping se objeví ve 14 epizodách 4. sezóny SGA. Jewel Staite, která ztvárnila roli wraithské dívky Ellii v epizodě 2.7 Instinct, ztělesní roli hlavní lékařky dr. Kellerové a nahradí tak Paula McGilliona alias dr. Carsona Becketta.
Podrobnosti najdete na Gateworldu.

        4. 33. ročník Saturn Awards

Seriál Stargate SG-1 získal jednu nominaci v kategorii Best Syndicated/Cable Television Series. Utká se se seriály Battlestar Galactica, The Closer, Dexter, Doctor Who, Eureka a Kyle XY.
Výsledky budou vyhlášeny a ceny předány 10. května na slavnostním ceremoniálu v Universal City v Kalifornii. Seznamy všech nominovaných a další podrobnosti najdete na stránkách Saturn Awards.

        5. Kdo oslavil nebo oslaví ve druhé polovině února narozeniny?

Namátkou vybírám pouze pár nejznámějších herců:
21. 2. Larry Drake alias Burrock oslavil 57. narozeniny.
25. 2. Barclay Hope alias plukovník Lionel Pendergast oslavil 49. narozeniny.
29. 2. Suanne Braun alias Hathor oslaví (jednou za čtyři roky :-)) 39. narozeniny.

GRATULUJEME!!
 

     8.2.2007

        Stargate SG-1 od 13. března na Nově

TV Nova na svých stránkách oficiálně oznámila (článek Hvězdná brána od Radky Pilné), že vysílání seriálu Stargate SG-1 začne 13. března a seriál bude vysílán každý všední den. Postupně bude odvysílána 7., 8., 9. a 10. sezóna seriálu. Tak, a tím končí ty dobré zprávy.
A teď k těm špatným. Jak jistě tušíte, jde o to, KDY bude seriál vysílán. Ani mnoho telefonátů, dopisů a mailů příznivců seriálu TV Novu nepřimělo k tomu, aby byl aspoň u premiérového vysílání dán seriálu příznivější vysílací čas. Takže, jak už se stalo nechvalně proslulým zvykem, Nova uvede Hvězdnou bránu opět v otřesném vysílacím čase kolem třetí hodiny odpoledne! Vážně by mě velmi zajímalo, na jakou cílovou skupinu je podle Novy seriál Stargate SG-1 zaměřen - zřejmě jde asi o "typický" seriál pro ženy v domácnosti a děti z prvního stupně základních škol. Jinak si totiž tento vysílací čas neumím vysvětlit. Pak ovšem působí poněkud ironicky, když Radka Pilná ve svém článku píše o tom, že "kultovní seriál se vrací" a že: "Seriál Hvězdná brána (Stargate SG-1) již vstoupil do dějin. Patří k nejpopulárnějším televizním sériím, kterou sledují miliony fanoušků na celém světě a která má i nemalý počet fan klubů." Jestli to také třeba nebude tak trochu i tím, že v jiných zemích je seriál většinou vysílán ve večerních hodinách nebo aspoň v podvečer, a proto má tak vysokou sledovanost. U nás je "vysoká sledovanost" způsobena maximálně tak díky internetu, případně možností si seriál nahrát na video.
Je to začarovaný kruh. Když už jsme se po několika letech slibů konečně seriálu dočkali, tak se na něj většina diváků stejně nemůže dívat díky vysílacímu času. Až se fanoušci budou ptát na případné vysílání spin-offu Stargate Atlantis, už vidím, jak bude Nova argumentovat, proč seriál neuvede, tím, že Stargate SG-1 měl malou sledovanost... To už by bylo lepší, kdyby seriál běžel kolem půlnoci, ostatně jako jiné sci-fi seriály, které Nova vysílala nebo právě vysílá (Mutant X, Lovci netvorů, Černý anděl atd.). Bohužel, jak se dalo očekávat, TV Nova je v tomhle "neprůstřelná", takže v podvečer budou stále vysílány nekonečné seriály typu Ulice a v hlavním vysílacím čase (i v podvečer) nás budou "oblažovat" různé řady Kobry 11 a jiné perly. Třeba, kdyby se uspořádala propagační kampaň, že Stargate SG-1 je odnoží Kobry 11, možná, že by pak Hvězdná brána dostala lepší vysílací čas stejně jako Kobra 11 (v podvečer a pak znovu i v hlavním vysílacím čase)... to samozřejmě jenom blábolím z frustrace nad TV programem. ;-) Když už na Nově jde něco zajímavého, tak to bohužel většinou bývá ve všední den dopoledne nebo brzy odpoledne a pak až večer po desáté. :-(

 

     31.1.2007

        1. Vysílání SG-1 a SGA v USA

Vysílání 2. poloviny 10. sezóny Stargate SG-1 a 2. poloviny 3. sezóny Stargate Atlantis začne v USA na SciFi Channelu až 4. dubna 2007 epizodami The Quest II (SG-1) a The Return II (SGA). Je to zatím nejdelší doba, kterou si musejí diváci v USA počkat. U seriálu Stargate SG-1 byly první čtyři sezóny a devátá sezóna vysílány celé ve světové premiéře, u ostatních sezón se jejich druhá polovina vysílala dříve na Sky One ve Velké Británii (v USA tak začala druhá polovina 5. sezóny 8. března, 6. sezóny 10. ledna, 7. sezóny 9. ledna a 8. sezóny 21. ledna). U seriálu Stargate Atlantis zatím u všech sezón běžela druhá polovina vždy dříve v Kanadě na The Movie Network/Central (v USA začala druhá polovina 1. sezóny 21. ledna a 2. sezóny 6. ledna).
Čtvrtá sezóna Stargate Atlantis se začne natáčet v březnu, datum premiéry ještě není znám.
Zdroj: Gateworld.

        2. Kdo slaví v první polovině února narozeniny?

Namátkou vybírám pouze pár nejznámějších herců:
8. 2. Elizabeth Hoffman alias Catherine Langfordová oslaví 80. narozeniny.
9. 2. Charles Shaughnessy alias Alec Colson oslaví 52. narozeniny
12. 2. Michael Ironside alias Seevis oslaví 57. narozeniny

GRATULUJEME!!
 

     30.1.2007

        SG linie na Pragoconu nebude

Gatecon Light 2007 - SG program, který měl proběhnout na Pragoconu (viz novinka č. 4 z 23. 1.), byl zrušen z důvodu jednostranné změny dojednaných podmínek organizace SG linie ze strany hlavního organizátora Pragoconu Václava Fořtíka. Dnes krátce po poledni to oznámil v diskusním klubu Gatecon na Lapiduchu Johny Idler, organizátor SG linie za FK Stargate Command.

 

     29.1.2007

        Nova a Stargate SG-1

TV Nova opět, již poněkolikáté, potvrdila, že v březnu začne vysílat nové řady Stargate SG-1. V sobotním pořadu Volejte Novu ze dne 27. ledna 2007, který uváděla Klára Doležalová, bylo řečeno toto:

Divák: Před časem jste slibovali pokračování seriálu Hvězdná brána. Kdy se můžeme tedy těšit na jeho vysílání?
Odpověď: Premiérové vysílání sedmé, osmé, deváté a desáté řady odstartujeme v březnu.

 

     23.1.2007

        1. Dva filmy z prostředí Stargate SG-1 dostaly zelenou

Společnost MGM 15. ledna oficiálně oznámila, že dává zelenou dvěma filmům z prostředí SG-1 - Stargate: The Ark of Truth a Stargate: Continuum.

Stargate: The Ark of Truth (scénář a režie – Robert C. Cooper).
Když členové týmu SG-1 pátrají po antickém artefaktu, protože doufají, že by jim mohl pomoci porazit orijskou armádu, zjistí, že se další orijské lodě chystají proletět superbránou a zahájit konečný útok na Zemi. Dr. Jackson objeví, že artefakt – Archa pravdy – se může nacházet v domovské galaxii Oriů. SG-1 se nalodí na Odysea s cílem najít artefakt a předejít tak útoku. IOA má však vlastní plány a tým SG-1 se ocitá ve vzdálené galaxii, kde musí čelit dvěma mocným nepřátelům.

Stargate: Continuum (scénář – Brad Wright, režie – Martin Wood).
Když se členové týmu SG-1 účastní popravy (potrestání?) posledního Vládce Soustavy – Baala, Teal'c a Vala náhle záhadně zmizí (rozplynou se ve vzduchu). Carterová, Jackson a Mitchell se vracejí zpět do světa, kde se historie změnila – Stargate program byl vymazán z historie a v této časové linii nikdy neexistoval. Když se snaží přesvědčit vládu o tom, co se přihodilo, objeví se na orbitě flotila goa'uldských mateřských lodí vedená Baalem, jeho královnou Ketesh (Vala) a jeho Prvním mužem (Teal'c). Zbytek týmu SG-1 má před sebou nelehký úkol. Musí najít hvězdnou bránu a dát věci do pořádku dříve, než bude svět zotročen Goa'uldy.

Natáčení prvního filmu začne 15. dubna. Druhý film by se měl začít natáčet někdy kolem června. Očekává se, že by oba filmy měly vyjít na DVD někdy na podzim letošního roku. Jsou to však pouze předběžné informace, které se ještě mohou změnit.
Podrobnosti najdete na Gateworldu.

        2. Ammanda Tapping bude ve 14 epizodách 4. sezóny Stargate Atlantis

Výkonní producenti Brad Wright a Robert C. Cooper sdělili v rozhovoru na StargateSG1.com, že Amanda Tapping, představitelka Samanthy Carterové ze seriálu Stargate SG-1, se objeví ve 14 epizodách 4. sezóny Stargate Atlantis. Tapping loni na počátku 10. sezóny SG-1 podepsala dvouletou smlouvu na účinkování v seriálu, protože očekávala, že bude seriál pokračovat 11. sezónou. Ale, jak řekla v rozhovoru pro Gateworld, věděla, že je i možnost, že 11. sezóna SG-1 nebude a že by se pak mohla objevit v SGA. Podrobnosti najdete na Gateworldu.

        3. Vyšel již 12. Stargate speciál časopisu TV Zone

Má číslo 74 (speciály jsou číslovány průběžně). V prodeji je od 17. ledna. Obsahuje obvyklé rozhovory s herci, přehledy druhých polovin 10. sezóny SG-1 a 3. sezóny SGA atd.
Podrobnosti najdete na stránce Visimag.com.

        4. Nejbližší cony v ČR s SG programem

1. Pragocon 2007 (2. 2. – 4. 2. 2007, ZŠ Trávníčkova, Praha 13 - stanice metra Luka).
Klasika – již 11. ročník, tentokrát však na jiném místě. Pořádá Václav Fořtík a SFK Terminus. Několik programových linií – hlavní program, sci-fi (včetně SG), Meč & Magie, Turkovci Benjaminovci, Harry Potter, Manga, Futurologický kongres, Literární blok, RPG blok, Deskové hry, vyhlašování literárních soutěží atd.
Veškeré informace najdete na stránce Pragoconu.

2. Scon (31. 3. – 1. 4. 2007, Obchodní akademie Svatoslavova č. 333, Praha 4).
Nový con. Pořádá Asociace pro popularizaci a rozvoj science fiction. Primárně je con zaměřený na tři "Star" fenomény – Star Trek, Star Wars a Stargate, ale na conu budou i další programové linie zaměřené na ostatní sci-fi seriály, dále Dance Dance Revolution a deskové hry. ST programovou linii připravuje CZ Kontinuum Star Trek fan klub, SG programovou linii má pod palcem fan klub Stargate Command.
Veškeré informace najdete na stránce Sconu.

        5. Narozeniny RDA

Richard Dean Anderson, oblíbený představitel plukovníka/generála Jonathana "Jacka" O'Neilla, dnes slaví 57. narozeniny.

GRATULUJEME!!


 

     10.1.2007

        1. Stargate Atlantis na Movie Central

Po třítýdenní pauze pokračuje v Kanadě na Movie Central ve světové premiéře vysílání zbytku (posledních pěti) epizod 3. sezóny Stargate Atlantis. 16. díl The Ark měl premiéru v pondělí 8. ledna.

        2. Stargate SG-1 na Sky One

Rovněž začalo na Sky One ve Velké Británii vysílání druhé poloviny epizod 10. sezóny Stargate SG-1. 11. díl The Quest II měl světovou premiéru v úterý 9. ledna.

        3. Nova a Stargate SG-1

TV Nova opět, již poněkolikáté, potvrdila záměr letos odvysílat nové řady Stargate SG-1. V sobotním pořadu Volejte Novu ze dne 6. ledna 2007, který uváděla Markéta Fialová, bylo řečeno toto:

Divák: No, dobrý den. Tady Olda. Já bych se chtěl zeptat na to, jestli budete dávat další řadu, tu sedmou řadu, seriálu Hvězdná brána. Děkuju.
Odpověď: Ano. Plánujeme vysílání nových řad s pořadovými čísly sedm, osm, devět a deset.

 

     2.1.2007

        1. Výroční sraz fanklubu Stargate Command

Fanklub Stargate Command srdečně zve fanoušky Hvězdné brány na již čtvrté výroční setkání, které se uskuteční v sobotu 6. ledna 2007 v Praze v restauraci XV. století, známé také jako restaurace Na Rožmitálce (Koněvova 85, Praha 3 - Žižkov). Začátek je v 15.00. Vzhledem k omezené kapacitě prosíme případné zájemce, aby se na sraz přihlásili pomocí fanklubového informačního systému Narim. Další informace (případně dotazy) lze kromě stránek fanklubu také najít na Lapiduchu v klubu Srazy SG.

Předběžný nástin programu:
- volba prezidenta klubu, vyhlášení výsledků a oficiální jmenování nového prezidenta a viceprezidenta fanklubu,
- výroční zpráva o činnosti klubu v roce 2006,
- deskové a karetní hry z dílny JIbb Games a jiné,
- volná zábava.

Jak se dostat na místo srazu:
- z Florence (metro C) autobusem č. 133 nebo 207 do zastávky Černínova (je to třetí zastávka).
- z Palmovky (metro B) tramvají č. 1 do zastávky Ohrada (dvě stanice) a pak buď pěšky nebo autobusem 133 nebo 207 do zastávky Černínova (jedna nebo dvě stanice podle busu); tramvají č. 10 do zastávky Krejcárek (jedna stanice) a pak buď pěšky nebo dvě stanice autobusem č. 136 do zastávky Černínova.

        2. Kdo slaví počátkem ledna narozeniny?

Namátkou vybírám pouze pár nejznámějších herců:
4. 1. Gary Jones alias seržant Walter "Davis" Harriman oslaví 49. narozeniny.
5. 1. Joe Flanigan alias major/podplukovník John Sheppard oslaví 40. narozeniny a Paul McGillion alias dr. Carson Beckett 38. narozeniny

GRATULUJEME!!
 
Zpět na AKTUALITY | FLASH INDEX | NONFLASH INDEX


Vytvořil sg1.cz tým.