Mateřská loď - Ha'tak

Mateřská loď - Ha'takBitevní lodě Goa´uldů ve tvaru pyramidy. Jsou schopné cestovat rychlostí více jak 10x větší než rychlost světla. Na jejich palubě se nachází Hvězdná Brána a Goa'uldské vizuální zařízení schopné přenosu na velké vzdálenosti. Na palubě se dále nachází brigády ozbrojených Jaffů - až do počtu jednoho tisíce. A k dispozici je také hangár plný Smrtících Kluzáků. Tyto lodě použil například Klorel a Apophis k útoku na Zemi.
Plavidla se ovládají z pel'tacu, což je ekvivalent můstku. Disponují také štítovými generátory, které jsou schopné vytvořit ochranný štít okolo celé lodě a tím ji chránit před útoky.
Podle některých informací existují dva typy mateřských lodí. Třída Ha'tak a také třída Cheops. Toto členění se také používá v různých "povídkových hrách" fanoušků. Podle reálií seriálu však žádná třída Cheops neexistuje. Vždy, když se mluví o goa'uldské mateřské lodi, jedná se o Ha'tak. Obecně je členění na Cheopsy a Ha'taky poměrně rozšířený omyl, kterého jsme se na této stránce také původně dopustili.

Ha'tak Ha'tak


vytvořil Sovog a Johny Idler