Apophis

Apophis

Apophis patří k nejznámějším Goa'uldům. SG-1 se s ním setkává velmi často. Apophis zaútočil na základnu SGC rok po misi na Abydos a umožnil tak otevření projektu SGC a tvorbu SG týmů. Tým SG-1 se s ním utkal při několika následujících misích. Apophis se také objevil na Abydosu kde unesl několik místních lidí včetně Sha´re, která se po implantaci Goa´ulda stala jeho ženou Amaunet a chlapce Skaary do kterého byl implantován jeho Goa´uldský syn Klorel. Apophis je velmi často doprovázen svými Jaffy a hlavně jejich elitou Hadí stráží. Před dezercí byl prvním mužem Apophise Teal´c. Po dezerci Teal´ca je vedl Shak´l, kterého však při osobním souboji zabil Teal´c na planetě P3X-1279. Apophis využívá všechny technologické prostředky Goa´uldů včetně osobního silového pole, ozbrojené ruky, tyčové zbraně apod.

ApophisJe to nemilosrdný vůdce systému, mnoha planetám vládne jako nelítostný Bůh neštítící se vyvraždění všech svých odpůrců. Často se vyskytuje na Chulaku, kde si udržuje své armády Jaffů. Planeta kde je jeho skutečné sídlo je zatím neznámá. Ve snaze zničit pozemní bránu a všechno živé na Zemi, posílal skrz bránu bomby. Ty však byli neúčinné díky irisu. Proto se rozhodl se svým synem Klorelem provést invazi na Zemi. V té mu zabránil tým SG-1, který vyhodil jejich lodě do povětří (do vesmíru : ) Podařilo se mu a Klorelovi sice utéct bránou na Chulak, avšak přišel tak o jádro své armády. Tím byla jeho pozice vládce systému silně oslabena a začali si na ní dělat nárok jiní Goa´uldi. Na Chulaku unesl syna Teal´ca Rya´ca a vymyl mu mozek. Tím byl Rya´c zcela podřízen Apophisovi a ochoten zničit Zemi látkou ukrytou v jeho zubech. Tomu se však podařilo zabránit a dostat ho z pod vlivu Apophise.

Po tomto neúspěchu ukryl svou těhotnou ženu Amaunet na Abydos, aby zde v bezpečí porodila jejich společné lidské dítě, které se mělo stát v době dovršení dospělosti, novým hostitelem Apophise.

Apophis z alternativního vesmíruNa Abydos se však dostal i Daniel, unesl dítě a ukryl ho jak před Apophisem tak před Heru'rem, který sem přišel dítě unést. Apophis opět unikl se svou ženou Amaunet skrz bránu. Později Sokar využil oslabenosti Apophise a zaútočil na něho. Apophis byl těžce zraněn a zavolal na pomoc SG-1. Ten ho vzal s sebou na Zemi a tam Apophis zemřel.  Poté byl vydán Sokarovi. Ten ho oživil a mučil. Poté ho uvěznil na měsíci Netu. Zde se Apophis pod jménem Neonac vypracoval na prvního muže, a když přišel na měsíc tým SG-1 využil situace a zabil místního vládce. Poté mučil členy SG-1 neboť chtěl získat cenné informace. Když se domníval, že něco získal požádal o audienci u Sokara. Tam mu sdělil své zjištění, avšak Sokar se mu vysmál a nechal ho mučit. Apophis s pomocí skryté zbraně zabil Sokarovi muže a chtěl zabít i Sokara. Ten však použil ochranné pole a tak Apophis uprchl na Sokarovu planetu. Stalo se tak chvíli před tím než byla Sokarova loď zničena. Apophis tak převzal kontrolu nad Sokarovou armádou. Je tak nadále považován za velké ohrožení Země.

Originální hlas Apophise:
Ukázka 1: "Apophis: I sense a presence within you.
Carter: Could your shields help us or not?
Apophis: You were once possessed by a Goa'uld. I am sure you will make an excellent host for Sokar's new queen."
Ukázka 2: "Alternative Apophis: Tell me where you come from.
Daniel: From an alternate reality.
O'Neill: One in which, by the way, you're dead."
Ukázka 3: "Jaffa! Kree!"
Ukázka 4: "Bra´tac! How dare you betray me!"

 

Apophis Apophis raněný Apophis
Apophis umírá na Tau´ri

Apophis se dostává opět k moci

Apophis získal moc nad Sokarovými vojsky