Tok´ra

Garshaw a CordeshChování: přátelské
Planeta : ukrývají se v podzemí planet
Úroveň technologií : vyspělá, na vyšší úrovni než pozemská

Je to hnutí odporu proti Vládcům systému. Jsou to mimozemští symbionti, stejní jako Goa´uldi, avšak nesnáší když jsou tak nazýváni. Pracují jako tajní agenti mezi Vládci systému. Jsou dobře organizovaní a schovávají se v podzemí planet. Vládne jim nejvyšší rada Tok´rů. Jsou neustále pronásledováni Vládci systému a ti na ně vypisují vysoké odměny. Tok´ra znamená - "proti Ra".

Tok´rové jsou stejní jako Goa´uldi, avšak nikdy se nespojují násilím s hostitelem. Žijí dokonalým symbiotickým vztahem s hostitelem, kterému poskytují symbiózou dlouhý život a pevné zdraví s rychlou regenerací. Hostitel, do kterého vstoupí se musí pro tuto symbiózu dobrovolně rozhodnout. Navíc umožňují hostiteli, aby mluvil sám za sebe. Tento ideologický rozdíl je nejen odlišuje od většiny Goa´uldů a Vládců systému, ale také způsobuje to, že je Tok´rů velmi malé množství. Lidé, kteří si zvolí symbiózu bývají většinou smrtelně nemocní, staří anebo nadšeni z myšlenky dlouhého života a dobrého zdraví, což díky symbióze získají. Tok´rové také nepoužívají sarkofág, protože se člověk na něm stává závislý a mění také jeho psychiku na agresivní. Tok´rové jsou velmi háklivý na to, když je někdo osloví jako Goa´uldy. Průměrný věk hostitele Tok´rů je jen něco více přes dvě stě let.  Nejstaršímu Tok´rovi je něco přes dvě stě let. To je také odlišuje od Goa´uldů, kteří si udrží hostitele sarkofágem po tisíce let.

Tok´rové se schovávají v podzemí planet a v případě, že jsou nalezeni evakuují základnu a uniknou na jinou planetu, kde vytvoří novou základnu. Tu tvoří s pomocí speciálních krystalů, které rostou a vytvářejí tunely a síně. Soukromé ložnice Tok´rů nejsou odděleny od chodeb dveřmi, protože Tok´rové nemají před sebou tajemství a ctí soukromí ostatních. Jejich ložnice jsou však velmi skromné a skládají se jen z postelí a skříněk. Tok´rové žijí natolik utajeně, že se o nich vypráví jen v Jaffských legendách.

Tok´rové jsou velmi dobře vyzbrojeni a velmi dobře informováni. Pomohli SGC vypořádat se s hrozbou Reetou a jeden z nich za to zaplatil životem. Tok´rové mají také velký respekt před Unasi a bojí se jich jako protivníků, kvůli jejich síle a krutosti.

Představitelé:
Aldwin — Tok'ra objeví se v 3 sezóně.
Anise — Tok'ra objeví se v 4 sezóně.
Cordesh — vůdce Nejvyšší rady Tok'rů. Cordeshův symbiont byl však špión Goa´uldských Vládců systému. Tento symbiont plně kontroloval i hostitele. S pomocí komunikační koule udal polohu základny Tok´rů. Poté co se přesunul do jiného těla, spáchal zahanbený hostitel sebevraždu, když zůstal stát v zatahujícím se tunelu.
Garshaw of Belote / Yosuuf — vůdkyně nejvyšší rady Tok'ra. Garshawin současný  hostitel je Yosef.
Jolinar — špión. Utíkala před zabijákem, kterého na ní poslali Vládci systému. Dostala se do Sam a zanechala jí své vzpomínky. Byla milenkou Martoufa.
Martouf — velmi přístupný Tok´ra, hlavně proto, že byl milenec Jollinar, která přebývala v Sam. Často navštěvuje SGC.
Selmak — nejstarší a nejmoudřejší ze zatím žijících Tok´rů. Přebývá v těle Jacoba Cartera - otce Sam.