Bitevní loď O'Neill

Bitevní loď O'Neill

O'Neill je první Asgardskou lodí, která byla navržena speciálně pro boj s replikátory. Je to naprostý vrchol Asgardské technologie. Trup byl vyroben ze slitiny naquadahu, trinia a uhlíku. O zbraňových systémech není nic známo. Loď je schopná vstoupit do hyperprostoru a disponuje ochrannými štíty. "O'Neill" byl jednou z posledních nadějí v boji proti replikátorům.

Když se k domovské planetě Asgardů (Othala) blíží 3 lodě kontrolované replikátory není O'Neill ještě dostavěný. Asgardi posílají 5 lodí, aby postup replikátorů zpomalili. Mezitím se Thor se Sam snaží přijít na způsob, kterým by mohli replikátory zastavit. Lodě vyslané Asgardy jsou zničeny a replikátoři se blíží k planetě...

Sam nakonec vymyslela řešení: O'Neill vstoupil do hyperprostoru (kde, jak všichni víme nefungují zbraně a štíty, protože veškerá energie je spotřebovávána hyperpohonem :-)) a lodě kontrolované replikátory ho pronásledovaly. Potom Thor se Sam dálkové iniciovali na O'Neillu autodestrukci a tím zničili i lodě replikátorů.
(viz Small Victories)


vytvořil Johny Idler