Machellův vynález proti Goa'uldům

Machelly vynálezy na likvidaci Goa'uldů mají tvar bílé, rosolovité, asi 2,5 cm dlouhé kapky. Tyto byly uschovány v Goa'uldském zařízení pro otáčení stránek, které se používá při čtení Goa'uldských tabulek, a v okamžiku, kdy se ho někdo pokusil použít se aktivovalo 10 kusů těchto zařízení.
Každé z těchto zařízení je potom schopno proniknout do těla kůží a zabít Goa'ulda, aniž by ublížilo hostiteli. Po splnění úkolu umírá a dostane se ven z těla hostitele uchem. Současně s tím uslyší hostitel Machellova slova, která ho informují o smrti symbionta.
Pokud se ovšem zařízení dostane do těla člověka bez symbionta způsobí symptomy schizofrenie, jako je zvýšení hladiny dopaminu, migrény, paranoidní představy a audiovizuální halucinace.
Goa'uldský symbiont vytvoří při své smrti nezaměnitelnou bílkovinu, kterou dokáží tato zařízení rozpoznat. Pokud se tak stane zařízení zemře a vypadne uchem.
Tým SG-1 se s těmito zařízeními setkal na planetě PY3-948, kde také našel 9 členů Livriské ligy (oponenti Vládců Soustavy), kteří byli těmito zařízeními zabiti. Postupně byli všichni členové SG-1 i dr. Fraiserové tímto zařízením infikováni a "začali šílet". Situaci vyřešila Carterová, která měla v sobě bílkovinu, která v jejím těle vznikla po smrti Jolinar. Carterová tuto bílkovinu vpíchla do těla ostatním a Machellovy vynálezy zemřely.
(viz Legacy)

Do Jacka se právě derou 2 Machellovy vynálezy. A máme problém... ...už ne. Jack si právě prohlíží, co mu vypadlo z ucha.


vytvořil Johny Idler