Kvantové zrcadlo

Podle kvantové teorie existuje pro každý možný vesmír nekonečný počet variant, které se při každé další volbě rozbíhají. A právě kvantové zrcadlo, jeden z artefaktů nalezených na P3R-233, může umožnit návštěvu jiné reality. Pokud se člověk dotkne zrcadla, projede jím jakýsi paprsek (výboj podobný elektrošoku) a člověk se ocitne v jiné realitě.
Zrcadlo je nejprve nutné aktivovat pomocí malého modrorůžového ovladače, velkého zhruba jako dlaň ruky. Pomocí ovladače je možné přepínat do různých realit. Ovladač však není žádný přesný vědecký přístroj a není možné na něm zadat adresu jako na Bráně. Dokud je ovladač zapnutý, je spojen s výchozí realitou. Pokud se vypne, spojení je přerušeno. Po novém zapnutí ovšem nenastane automatické spojení s realitou, ze které člověk přišel, ale objeví se nějaká jiná realita, blízká té poslední. Člověk musí tu správnou realitu přepínáním znovu najít.
Zrcadlo je pravděpodobně vyrobeno z naquadahu.
Alternativní realitu nejdříve navštívil Daniel a přinesl odtud informace potřebné k odvrácení útoku na Zemi a potom se do jiné reality podívali i Jack a Teal'c, aby tam kontaktovali Asgardy a zabránili obsazení Země Goa'uldy.
(viz There But For the Grace of God, Point of View)

Daniel prochází do alternativní reality. Skupinové stěhování mezi realitami ;-).


vytvořila Věra a Johny Idler