Dial Home Device (volací zařízení)

Dial Home Device (volací zařízení)Zařízení, které se nachází v bezprostřední blízkosti každé brány. S jeho pomocí je možné zadat symboly a otevřít tak červí díru na jinou planetu. Toto zařízení Bráně dodává energii potřebnou k vytvoření červí díry. Bez něj je nutné dodat Bráně dostatečné množství energie z jiného zdroje (například pomocí blesku) a adresu následně zadat ručně.
Spojeným státům se toto zařízení nepodařilo nikdy nalézt a tak musí být místo něho používán superpočítač, který dodá bráně nutnou energii a slouží k zadávání adres. Později vyšlo najevo, že DHD z Gízi získali Němci a jim bylo zkonfiskováno Rusy po 2. světové válce. Díky němu (a Bráně, kterou vyzdvihli ze dna oceánu, z vraku Thorovy lodi) později Rusové rozběhli vlastní obdobu SG projektu. Po incidentu, při kterém musel zasahovat tým SG-1 Rusové souhlasili s tím, že svůj program ukončí, za podmínky, že dostanou veškeré informace a technologie získané pomocí programu SG.

Na těchto stránkách najdete informace o symbolech na DHD a adresy planet (je to přehledné a myslím, že to nepotřebuje překlad do češtiny):
http://rdanderson.com/stargate/glyphs/glyphs.htm
http://www.sg1web.com/ref_glyphs-t.php
http://www.sg1web.com/ref_address-c.php

 

 

 

Aktivace DHD Brána a před ní DHD