Asgardské transportní zařízení

Zařízení, které dokáže přenášet hmotné předměty na poměrně dlouhou vzdálenost (např. z lodě na orbitě na povrch planety). Pracuje na podobném principu, jako hvězdná brána, nebo transportní kruhy. Transportovaný objekt je přenesen v podobě rychle se pohybujícího se paprsku bělavé energie. To znamená, že před transportem je s největší pravděpodobností rozložen na molekuly.
Asgardské lodě disponují projektory transportních paprsků. Jsou rovnoměrně rozmístěny po celém trupu lodi a vykrývají vždy nálevkovitou oblast. To znamená, že prostor blízku trupu je v některých místech mimo dosah zařízení.
Když byla Thorova loď Biliskner napadena replikátory trasportoval Thor pomocí tohoto zařízení Jacka na svou loď, aby mu je pomohl zničit. Thor tehdy vyřadil výstupní část zařízení, aby se replikátoři nemohli transportovat z lodi. Byl tedy možný přesun pouze dovnitř lodi, nikoliv ven. Přenos vyvolává energetický puls dost silný na to, aby přilákal replikátory.
Asgardi používají transportní zařízení nejen na lodích, ale také k pohybu na svých planetách.
(viz Thor's Chariot, Nemesis, Small Victories)

Asgardská mateřská loď Biliskner transportuje Jaffy z Cimmerie Thor právě transportoval Jacka na palubu své lodě Biliskner


vytvořil Johny Idler