Armbands

Anise předvádí armbandy

Armbands byly nalezeny mezi ruinami na odlehlé planetě. Armbands vytvořila rasa, která se nazývá Atanikové, rasa, která je dnes pravděpodobně vyhynulá. Armbands byly považovány za mýtus, ale Goa'uldi i Tok'rové je hledali.

Armbands jsou odmítány fyziologií Tok'rů - pravděpodobně kvůli symbiontovi. Poskytují nositeli neuvěřitelnou sílu, rychlost a obrovské zlepšení všek přirozených schopností.

Armbands vypouštějí do krevního oběhu virus, který zvyšuje produkci hormonů a nepřízně ovlivňují soudnost. Virus také zrychluje metabolismus, aby organismus získal energii, kterou nyní potřebuje, což vede ke zvýšení chuti k jídlu. Také to vede k horečce, která může znamenat mnohonásobné selhání orgánů. V okamžiku, kdy tělo vyvine protilátky, stávají se nefunkčními a samy odpadnou od nositele.

Atanický nápis na armbandech znamená: "S obrovskou mocí přichází obrovská zodpovědnost a schopnost nést následky".

Do SGC přinesla armbands přinesla Tok'ra Anise. Chtěla, aby je tým SG-1 vyzkoušel, protože (jak výše uvedeno) armbandy kvůli symbiontovi nepracují na Tok'rech. Když je Jack, Sam a Daniel dostali získali neuvěřitelnou rychlost a sílu. Sam byla také schopná psát neuvěřitelně rychle na počítači (až jsme jí záviděl :-)). SG-1 byl potom odešel (přes generálův nesouhlas) na PX9-757, kde Apophis stavěl naprosto novou bitevní loď. Brána na planetě byla těžce bráněna, ale pro SG1 vybavený armbandy nebyli Apophisovi Jaffové žádným soupeřem. Když se jim podařilo umístit nálože a snažili se dostat pryč z lodi přestaly armbandy fungovat (vyvinutím protilátek proti viru) a SG-1 byl uvězněn silovými poli v lodi (s armbandy jimi díky rychlosti mohli projít). Nakonec se jim podařilo uprchnout a nová Apophisova loď byla zničena. Jediné známé existující armbandy pravděpodobně zůstaly na lodi a byly spolu s ní zničeny. Není známo jestli mají Tok'rové další.

Detail armbandu s atanickými nápisy Anise připevňuje Sam armband


vytvořil Johny Idler