X-301

Jack s Tealcem před X-301

Spojeným státům se konečně podařilo najít vhodné využití pro dva Goa'uldské Smrtící kluzáky, kterých tým SG-1 unikl z Apophisovi lodi ("The Serpent's Lair"). Po prostudování lodí (probíhalo 2 roky), se v Aree 51 potařilo vytvořit hybridní letoun: zvenku vypadá jako Goa'uldský Smrtící kluzák and a lidská stíhačka uvnitř.

Stíhačka (dostala kódové označení X-301) byla navržena jako stroj, který by byl schopen účinně bojovat s Goa'uldskými loděmi. Byla schopna zneviditelnění a vyzbrojena dvěmi raketami vzduch-vzduch: AIM-120A - každá má hlavici obohacenou naquadahem a má modulátor štítu. Takováto raketa by teoreticky mohla projít Goa'uldským ochraným štítem. Detonace by byla obrovská, právě kvůli přidanému naquadahu. Po skončení testování měla být stíhačka přidělena k orbitální obraně pod velením SGC.

X-301 je prvním lidským úspěchem v získávání a vývoji technologií, které mohou pomoci v boji proti Goa'uldům - přestože prototyp "zklamal" při zkoušce. Zkušební lety prováděl Teal'c a plukovník O'Neill. Když měly být provedeny testy zbraňových systémů zaktivovalo se zařízení, které nachal do původních kluzáků instalovat Apophis a které bylo naprogramováno, aby vrátilo Smrtící kluzák na Apophisovu domovskou planetu. Nakonec se podařilo Jacka s Teal'cem z kluzáku zachránit. Přestože prototyp byl pravděpodobně ztracen, stále je zde možnost, že Area 51 vytvoří další...

Jack a Tealc v kabině X-301 Jack a Tealc v kabině X-301


vytvořil Johny Idler