Aktuality - rok 2005


     27.10.2005

        David Nykl včera dorazil do Prahy

Předpokládám, že se fanoušci už nemohou dočkat, až přijede do Chotěboře na Avalcon Speciál (pro připomenutí: 27.10. – 30.10.2005) :-))
Na stránce Shake_meloun's Photo Gallery je pár fotek z letiště, kde Davida byli přivítat členové vedení fanklubu Stargate Command. Dalších několik fotek najdete v diskuzním klubu Gatecon na Lapiduchu.Všechny fotky převzaty se svolením Hanky (Hypospray). Moc děkuju. :-))
Prosíme nepřebírat fotky na jiné stránky!

 

     25.10.2005

        Bude 10. řada SG-1 a 3. řada SGA!!!

Scifi Channel oznámil, že objednal 10. sezónu Stargate SG-1 a 3. řadu Stargate Atlantis (oba seriály po 20 epizodách). Natáčet by se mělo začít v únoru příštího roku a premiéru by nové sezóny měly mít někdy počátkem léta. Brad Wright a Robert C. Cooper se vracejí jako výkonní producenti obou seriálů.
Fanoušky tato zpráva jistě velmi potěšila. První polovina 9. sezóny SG-1 i první polovina 2. sezóny SGA byly divácky velmi úspěšné. SG-1 průměrně sledovalo 2,4 milionu diváků a SGA 2,3 miliony.
Stargate SG-1 se tak stane nejdelším sci-fi seriálem americké televizní historie a předčí svou délkou i takové fenomény, jakými dozajista jsou seriály Akta X, Soumračná zóna (Twilight Zone) nebo jednotlivé seriály Star Treku.
Podrobnosti najdete na stránkách Scifi.com nebo na Gateworldu.

 

     17.10.2005

        1. Premiéra nových řad SG-1 a SGA ve Velké Británii na Sky One

První díl 9. sezóny Stargate SG-1 – Avalon I – bude mít premiéru v úterý 18. října 2005 ve 20.00 místního času a úvodní díl 2. sezóny Stargate Atlantis – The Siege III – bude mít premiéru o den později, ve středu 19. října rovněž ve 20.00 hod. Epizody budou pravidelně vysílany vždy v úterý večer (SG-1) a ve středu večer (SGA). Protože na Sky One nebudou mít pauzu v polovině seriálu, tak jak je to běžné v USA na Scifi Channelu, britští diváci uvidí druhou polovinu nových sezón obou seriálů dříve než fanoušci v USA, kde druhá polovina obou seriálů poběží až od ledna příštího roku.
Před samotnými premiérami ještě Sky One 5. října odvysílal hodinový speciál The Science of Stargate, který uváděla Amanda Tapping.
Podrobnosti najdete jako obvykle na Gateworldu.

        2. Scifi Channel vrátí zpět minutové úvodní znělky u obou seriálů

Jak sdělil scénárista a výkonný producent Joe Mallozzi fanouškům na diskuzním fóru na Gateworldu (klub Ask Joe Mallozzi – Spoilers for SG-1 (S8, S9) and SGA (S1 a S2)), na obrazovky se v lednu, při premiéře druhé poloviny obou seriálů, na Scifi Channel vrátí zpět minutové úvodní znělky obou seriálů, které budou úplně nově sestříhané. Scifi Channel tak nakonec ustoupil od těch zkrácených desetivteřinových úvodních znělek, které velmi rozladily příznivce obou seriálů, zvláště když úvodní minutová znělka Stargate Atlantis s hudbou Joela Goldsmitha byla nominována na cenu Emmy jen čtyři dny poté, co Scifi Channel oznámil své rozhodnutí zkrátit úvodní znělky a vypustit z nich hudbu.
Minutové úvodní znělky u 2. sezóny SGA se již vysílají v Kanadě. Očekává se, že nová minutová znělka Stargate SG-1, kde se nově objeví Ben Browder a Beau Bridges, bude mít premiéru v říjnu na Sky One.

        3. Blog Josepha Mallozziho

Scénárista a výkonný producent Joseph Mallozzi opravdu vychází fanouškům velmi vstříc a pravidelně s nimi komunikuje na diskuzním fóru na Gateworldu. Rovněž na Gateworldu se můžete pravidelně dovědět zajímavé informace ze zákulisí natáčení i prostřednictvím jeho blogu.

        4. 57. ročník Emmy Awards

Ani Stargate SG-1, ani Stargate Atlantis bohužel cenu nedostaly.
Stargate SG-1 získal jednu nominaci:
1. Outstanding Special Effects for a Series
Michelle Comens, James Rorick, Karen Watson, Krista McLean, Craig Van Den Biggelaar, Adam de Bosch Kemper, Brett Keyes, James Tichenor, Ryan Jensen
epizoda Reckoning II
Stargate Atlantis získal dvě nominace:
1. Outstanding Special Effects for a Series
Michelle Comens, John Gajdecki, Bruce Woloshyn, Jinnie Pak, Dan Mayer, Wes Sargent, Jose Burgos, Debora Dunphy, Chris Doll
epizoda Rising
2. Outstanding Main Title Theme Music
Joel Goldsmith
Podrobnosti najdete na stránkách Emmy Awards nebo na Gateworldu.

        5. 20. ročník Gemini Awards

Tyto prestižní ceny každoročně uděluje The Academy of Canadian Cinema & Television a jsou považovany za "kanadské Emmy". Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v pátek 18. listopadu.
Stargate SG-1 získal dvě nominace v jedné kategorii:
1. Best Visual Effects
Michelle Comens, Krista McLean, James Rorick a Craif Van Den Biggelaar
epizoda New Order II
2. Best Visual Effects
James Tichenor, Shannon Gurney, Krist McLean a Craig Van Den Biggelaar
epizoda Lost City II
Stargate Atlantis získal čtyři nominace ve třech kategoriích:
1. Best Writing in a Dramatic Series
Martin Gero
epizoda The Brotherhood
2. Best Achievement in Make-Up
Leah Ehman a Todd Masters
epizoda Before I Sleep
3. Best Visual Effects
Michelle Comens, Mark Breakspear, Dan Mayer a Bruce Woloshyn
epizoda The Eye
4. Best Visual Effects
Michelle Comens, Tom Bryndon, José Burgos, John Gajdecki, Dan Mayer, Jinnie Pak, Wes Sargent a Bruce Woloshyn
epizoda Rising
Podrobnosti najdete přímo na stránkách Gemini Awards.

        6. Nové DVD, soundtrack, knížky

1. Hvězdná brána S.E.
Bude v ČR v prodeji na Film City od 26. 10. 2005.
Disk obsahuje:
Interaktivní menu; Přímá volba scén; Film o filmu; Fotogalerie; Biografie herců a tvůrců; Upoutávka
Audio Dolby Digital 5.1: česky, anglicky
Audio Dts: anglicky
Titulky: české
Cena: 474,- Kč.
2. 1. sezóna Stargate Atlantis na DVD
Bude v prodeji od 15. 11. 2005.
Vydavatel: Varese Sarabande
Podrobnosti na Amazonu.
3. Stargate Atlantis Season One Soundtrack
Bude v prodeji ve stejný den jako DVD 1. sezóny SGA, tedy 15. 11. 2005.
Podrobnosti najdete na Amazonu.
4. Průvodce seriálem Stargate SG-1 v italštině
Průvodce nejen SG-1, ale i SGA a Stargate Infinity, který napsaly Angelica Tintori a Elisabetta Vernier, vydává v říjnu 2005 Delos Books jako svou první knihu v edici Telenauti. Knížka byla poprvé představena na Kree'conu IV (Chianciano, 14. – 16. 10. 2005), který pořádal SG-1 Italy Fan Club. Kniha obsahuje přehled epizod SG-1, SGA, krátký přehled Stargate Infinity, povídání o postavách, citáty, goa'uldský slovníček a mnoho dalších informací.
Podrobnosti najdete na stránkách vydavatelství Delos Books, dále na stránkách Corriere della fantascienza. Info o Kree'conu pak přímo na stránkách Kree'conu.
5. Svět Stargate
1. listopadu vyjde kniha Approaching the Possible: The World of Stargate SG-1 od Jo Storm, kterou vydá Ecw Press. Podle anotace na Amazonu by to měl byt průvodce osmi sezónami Stargate SG-1, kromě toho by v knize měly být i rozhovory s herci, scénáristy a dalšími tvůrci seriálu atd.
6. Šestý román od Fandemonium Books
V prosinci 2005 vyjde román Stargate Atlantis: Rising od Sally Malcolm. Jde o první román z prostředí Stargate Atlantis.
Podrobnosti na Amazonu.
7. Průvodce 2. sezónou Stargate Atlantis
Stargate Atlantis: The Official Companion, Season 2 od Sharon Gosling vyjde v březnu 2006 (opět vydává Titan Books).
Podrobnosti na Amazonu.
8. Reading Stargate SG-1
Kniha editorů Stana Beelera a Lisy Dickson bude rozebírat různé aspekty Stargate SG-1 a Stargate Atlantis. Vydá I. B. Tauris v červenci 2006.
Podrobnosti na Amazonu.

        7. Druhá sběratelská mince s tématikou SG-1

Creation Entertainment oznámil, že byla dána do prodeje již druhá mince z exkluzivní série sběratelskych mincí s tématikou Stargate SG-1. Po minci s portrétem dr. Daniela Jacksona přišla nyní na řadu podplukovník Samantha Carterová. V prodeji je pouze 750 těchto mincí a cena je 29,95 $. Objednat si je můžete na stránce Stargate SG-1 Merchandise & Live Events v sekci Merchandise.

        8. Akční figurky ze seriálů Stargate SG-1 a Stargate Atlantis

Diamond Select Toys a MGM podepsaly dohodu na vytvoření figurek postav z obou SG seriálů. Sedmipalcové figurky (cca 18 cm) budou mít podobu hereckých hvězd obou seriálů (např. představitelů SG-1). Na tvorbě figurek se podle Diamond Select Toys budou podílet Jean St. Jean Studios a Plan B. Cena bude 15 dolarů. Datum prodeje zatím není znám.
Podrobnosti najdete na stránkách Diamond Select Toys nebo na Gateworldu.

        9. Noví známí herci ve Stargate SG-1 a Stargate Atlantis

1. Joe Mallozzi sdělil fanouškům na Gateworldu, že ve finále 9. sezóny Stargate SG-1 s názvem Camelot si zahraje John Noble, známý svou rolí Denethora z Pána Prstenů. Zatím ještě není známo, jakou roli ztvární, ale bude to zřejmě buď Antonius, historik v mimozemské vesnici Camelotu nebo guvernér vesnice Meurik.
2. Ve Stargate Atlantis v epizodě Michael se objeví Connor Trinneer, známý fanouškům Star Treku jako Charles "Trip" Tucker ze Star Treku: Enterprise. Ztvární roli mladého poručíka Michaela Kenmorea, který se probere na ošetřovně v Atlantidě, aniž by si cokoli pamatoval ze své minulosti. Trinneer je již třetím hercem, který ztvárnil jednu z hlavních postav ve Star Treku: Enterprise, který se objeví v SG-1 nebo v SGA. Před ním se již ve Stargate SG-1 objevili Jolene Blalock (T’Pol) v roli Jaffky Ishty a John Billingsley (dr. Phlox) v roli „zažraného trekkieho“ prof. Simona Coombse. Více opět na Gateworldu.

        10. Richard Dean Anderson se objeví v kultovním kresleném seriálu Simpsonovi

Objeví se v epizodě Kiss Kiss, Bang Bangalore, kde hraje sám sebe. O co půjde? Při návštěvě Springfieldu je RDA unesen Patty a Selmou. :-) Epizoda by se měla v USA vysílat někdy kolem 26. března 2006. Podrobnosti najdete na stránkách rdanderson.com.

        11. Test – "Kterému členu SG-1 se povahově nejvíce podobáte"

Tento zajímavý test s názvem Who Are You Quiz najdete na skvělých stránkách Dedicated to Stargate SG-1 v sekci Interactive.

        12. Nové SG puzzle na webu Kontinua

Na naší spřátelené stránce CZ Kontinuum ST fan klub v sekci Skladiště najdete nové SG-1 puzzle tentokrát věnované epizodě 1969 (Jack a Teal'c u teleskopu) a SGA puzzle věnované epizodě Rising (major Sheppard a dr. Beckett). U obou si můžete vybrat jako obyčejně ze tří variant počtu dílků.

 

     10.10.2005

        7. sezóna Stargate SG-1 na Nově? Na to zapomeňte!!!

Tato zpráva fanoušky, jemně řečeno, velmi nepotěší. Dva roky na dotazy fanoušků ohledně SG-1 na TV Nově odpovídali, že o nákupu jednají. 29. ledna v pořadu Volejte Novu bylo řečeno, že o nákupu momentálně (pozn. autorky: již dva roky!!!) jednají a že nové díly by mohly jít do vysílání už na podzim letošního roku (viz aktuality z 31. 1. 2005). O čtvrt roku později týdeník TV Revue (č. 18 z 20. 4. 2005) uvedl ve své rubrice Vše, co chcete vědět o televizi, že 7. řada SG-1 bude až příští rok. Na TV Nově neustále odpovídali fanouškům, že "o nákupu jednají". No, jednali tak dlouho a důkladně, až jsme se v sobotním pořadu Volejte Novu (z 8. 10. 2005) dověděli tento výsledek dvouletého "úsilí":

Otázka: Dobrý den, tady divák z Františkových Lázní. Chtěl bych se zeptat na seriál Hvězdná brána. Budete někdy vysílat 7. řadu tohoto seriálu?

Odpověď: Tak zatím o vysílání dalších řad NEUVAŽUJEME.

No, co na tohle slušně říct? Vzhledem k přístupu Novy ke kvalitním sci-fi seriálům asi nemá smysl plýtvat slovy. Můžeme jen doufat, že seriál zakoupí nějaká serióznější televizní stanice, která se nezaměřuje pouze na nákup telenovel, přiblblých estrád a reality show a která seriál nebude zařazovat do vysílacích časů pro děti a ženy v domácnosti (což není přesně ta cílová skupina, tedy aspoň ženy v domácnosti, pro kterou je seriál určen). Je zajímavé, že mnohem méně kvalitní sci-fi seriály Nova vysílá po půlnoci – třeba Lovce netvorů, Mutanta X atd., ale Hvězdnou bránu, která zaznamenala celosvětový úspěch a stala se spolu s Akty X nejdelším sci-fi seriálem americko-kanadské provenience, což jistě svědčí o tom, že to nebude úplný propadák, vysílala včetně repríz vždy ve stupidním čase kolem půl třetí odpoledne. Je to snad záměr nebo úplná tupost? Pokud by argumentovali tím, že seriál má malou sledovanost, proč jej tedy stále zařazují do vysílacích časů zcela mimo cílové skupiny, kterým je seriál určen? Potom se nesmí divit, že se rozvíjí ne zcela košer stahování seriálů z internetu. Pro fanoušky je to většinou jediná možnost, jak seriál vidět. A o Stargate Atlantis si můžeme nechat jenom zdát. Prostě "Nova nás baví". :-(((((((((((((((((((((((((((((((

Možná by neškodila "menší" dotazová akce, jak TV Nova dospěla po dvou letech od "usilovního jednání" až k "neuvažování" o nákupu nových dílů. Proto neváhejte a ptejte se:

Telefon: 267 076 707
E-mail: volejte.novu@nova.cz


Za naše stránky jsem dnes poslala do TV Nova tento dotaz:

Vážení,

v sobotním pořadu Volejte Novu (z 8. 10. 2005) jste na dotaz diváka ohledně seriálu Hvězdná brána uvedli, že neuvažujete o nákupu nových řad. Byli byste prosím tak laskavi a objasnili, co vedlo TV Novu k tomu, že po dvou letech, kdy na dotazy fanoušků neustále odpovídala, že "o nákupu jednáme" dospěla až k "neuvažování" o odvysílání dalších řad?

Pro osvěžení paměti trocha historie:

29. ledna v pořadu Volejte Novu bylo řečeno:
Otázka: "Dobrý den, tady je posluchač z Jihlavy. Byl jsem pověřen vnukem, abych se zeptal, jestli má seriál Hvězdné brány, jestli má ještě nějaké pokračování? Děkuju."
Odpověď: "Já doufám, že se náš divák z Jihlavy i se svým vnukem právě dívá a věřím, že nebudou jediní, koho teď potěším. O dalším pokračování science-fiction seriálu Hvězdná brána momentálně jednáme. Takže nové díly by se do vysílání mohly dostat pravděpodobně už na podzim letošního roku."

V č. 18 televizního týdeníku TV Revue z 20. 4. 2005 v pravidelné rubrice "Vše, co chcete vědět o televizi", kde diváci posílají redakci své dotazy a ta se za ně ptá v příslušných televizích a uveřejňuje pak odpovědi, se jedna divačka zeptala i na vysílání Hvězdné brány:
Otázka: V naší rodině i mezi přáteli jsou milovníci filmů a seriálů se sci-fi tematikou. Chtěla bych proto vědět, jestli Nova uvede další řady seriálu Hvězdná brána. Jitka Procházková, Praha 4.
Odpověď: Uvede, ale budete si muset počkat až do příštího roku.

Je zajímavé, že mnohem méně kvalitní sci-fi seriály, např. Lovce netvorů, Mutanta X atd, Nova odvysílala ve všedních dnech po půlnoci, ale 1.-6. sezónu Hvězdné brány, která zaznamenala celosvětový úspěch a stala se spolu s Akty X nejdelším sci-fi seriálem americko-kanadské provenience, což jistě svědčí o tom, že to nebude úplný propadák, vysílala včetně repríz vždy ve stupidním čase kolem půl třetí odpoledne, zcela mimo cílové skupiny, kterým je seriál určen. Byl to snad záměr a příprava na to, že bude odvysílána pouze část seriálu jako jakási "vycpávka" mezi telenovelami?

Ptát se, zda Nova odvysílá i spin-off Stargate Atlantis asi nemá příliš smysl, že?
Proč bylo fanouškům neustále odpovídáno, že "o nákupu jednáme"? Nebo je to standardní odpověď na "otravné dotazy", i když pravda je úplně jiná?

S pozdravem
Věra Kiecová
www.sg1.cz


Jsem zvědavá, jestli dostanu nějakou odpověď.

 

     19.9.2005

        David Nykl přijede na Avalcon Speciál

Ještě se řeší detaily, ale v tuto chvíli to vypadá tak, že David na 95% přijede do ČR. Jisté sice není nikdy nic, ale pokud nedojde k nějakému neočekávanému problému, tak Davida Nykla uvidíme na Gateconu Reloaded 2005, který je součástí Avalconu Speciál 2005 (27. 10. – 30. 10. 2005, Chotěboř).
Program Avalconu Speciálu je sestaven převážně z programu Festivalu Fantazie, ovšem některé pořady budou úplně nové. Je to menší akce pro ty, kteří mají rádi "domácí" atmosféru nebo prostě nestihli letní FF. Veškeré informace včetně přihlášky najdete přímo na stránce Avalcon Speciál.

DavidNyklnaGateconu Reloaded!

 

     12.7.2005

        1. Už jen tři dny

zbývají do premiéry 9. sezóny Stargate SG-1 a 2. sezóny Stargate Atlantis. Vysílání začne na SciFi Channelu 15. července. Snad se u nás dočkáme aspoň vysílání 7. sezóny...

        2. Nové úvodní znělky Stargate SG-1 a Stargate Atlantis

9. sezóna Stargate SG-1 a 2. sezóna Stargate Atlantis budou mít nové úvodní znělky, které budou dlouhé pouhých deset sekund, na rozdíl od původních minutových znělek. Fanouškům to sdělil skladatel Joel Goldsmith na Stargate conu, který proběhl tento víkend v Burbanku (Kalifornie). A co s ušetřeným časem? Ten SciFi Channel nabídne pro reklamy. No, co k tomu dodat...
Podrobnosti najdete na Gateworldu.

        3. Nové časopisy a knížky

1. Nové číslo Stargate SG-1: The Official Magazine
Koncem června vyšlo 5. číslo Stargate SG-1: The Official Magazine. Obsahuje mj. rozhovory s Benem Browderem, Davidem Hewlettem a Peterem Williamsem, dále informace k nadcházející 9. sezóně SG-1 a 2. sezóně SGA atd.
Podrobnosti najdete na stránce Titan Magazines nebo na Gateworldu.
2. Další TV Zone Special věnovaný SG
7. července vyšel TV Zone Special č. 64 – Stargate New Seasons 2005. Je to již devátý SG speciál. Jak už název napovídá, je toto číslo věnované nadcházejícím novým sezónám SG-1 a SGA. Časopis dále obsahuje spousty rozhovorů s herci a mnoho fotek.
Podrobnosti najdete na stránce Visimag.com.
3. Titan Books vydalo dalšího průvodce seriálem Stargate SG-1
1. července vyšla knížka Thomasiny Gibson Stargate SG-1: The Illustrated Companion, Seasons 7 & 8. Jde již o čtvrtou knížku této řady. Tentokrát nás autorka seznamuje se 7. a 8. sezónou SG-1. Opět nechybějí rozhovory, pohledy do zákulisí a spousta fotek.
4. Fandemonium Books vydává již pátý román
31. srpna vyjde román The Cost of Honor od Sally Malcolm. Jde o dlouho očekávané pokračování knihy A Matter of Honor, která vyšla v lednu.
Podrobnosti najdete na stránce Stargate Novels.
5. Průvodce 1. sezónou Stargate Atlantis
Stargate Atlantis: The Official Companion, Season 1 od Sharon Gosling vyjde 30. září (opět vydává Titan Books).
6. Svět Stargate
1. listopadu vyjde kniha Approaching the Possible: The World of Stargate SG-1 od Jo Storm, kterou vydá Ecw Press. Podle anotace na Amazonu by to měl být průvodce osmi sezónami Stargate SG-1, kromě toho by v knize měly být i rozhovory s herci, scénáristy a dalšími tvůrci seriálu atd.

 

     29.6.2005

        Hvězdná brána na TV Nova

V pátek 8. července na Nově odstartuje opakování 5. sezóny Stargate SG-1. Předpokládám, že Nova zopakuje i 6. sezónu a doufejme, že snad plynule naváže 7. sezónou seriálu, kterou nám již slibuje téměř dva roky. Pokud však příznivci seriálu očekávali, že aspoň opakování snad Nova uvede v lepším vysílacím čase a ne kolem třetí odpoledne (třeba později večer, kolem půlnoci apod.), budou velmi zklamáni. Nova je v tomhle bohužel neprůstřelná a 1. epizoda 5. sezóny začne, jak jinak, v 15.10. Nechápu, proč TV Nova aspoň opakování nedá třeba i po půlnoci, jako vysílá jiné sci-fi seriály (Mutant X, Lovci netvorů apod.). Takže ti, kteří seriál ještě nemají nahraný a jsou odpoledne v práci, mají smůlu a zase si budou muset nahrávat reklamy a kus slaboduché telenovely. To se už nedá slušně komentovat. :-(((

 

     15.6.2005

        1. Premiéra 9. sezóny SG-1 a 2. sezóny SGA už za měsíc!

15. července odstartuje na SciFi Channelu vysílání 9. sezóny Stargate SG-1 epizodou Avalon I a 2. sezóny Stargate Atlantis epizodou The Siege III.
Obrázky z natáčení, spoilery a další info najdete na různých stránkách; doporučuji především nejlepší zdroj informací – všem zajisté známý Gateworld.
Můžeme jen tiše závidět, protože v ČR jsme se zatím nedočkali ani vysílání 7. sezóny SG-1.

        2. Pegasus Galaxy Website – nové promo, teasery atd.

Najdete zde velmi dobrou sekci Downloads, kde si můžete stáhnout různá videa, promo, teasery atd. k SG-1 i SGA včetně novinek k epizodám 9. řady SG-1 a 2. řady SGA. Adresa: http://www.pegasusgalaxy.com/downloads/index.php#sg1.
Stránka oslavuje své první narozeniny a u této příležitosti vyhlásila soutěž o zajímavé ceny (DVD a podepsané fotky herců). Na rozdíl od jiných podobných soutěží se této mohou zůčastnit i fanoušci ze všech evropských států, tedy i z ČR. Pravidla jsou jednoduchá: abyste se mohli soutěže zúčastnit, musíte být registrovaným členem diskuzního fóra (vyplníte kratičký formulář – jméno a e-mail) a pak už můžete odpovědět na tři jednoduché otázky a být zařazeni do slosování. Odpověď můžete poslat jen jednou a termín je do 30. 6. 2005.

        3. Fotky z The Siege III

Fotky z The Siege III, úvodní epizody 2. sezóny Stargate Atlantis, najdete na stránce Stargate Project.

        4. 3. ročník Spacey Awards

29. 5. 2005 byly vyhlášeny výsledky udělování Spacey Awards. Seriál Stargate získal dvě ceny:
Stargate SG-1 získal cenu v kategorii Favourite Canadian TV series, kde s výrazným náskokem zvítězil s 54,48 % hlasů nad druhou Andromedou (jen o vlásek seriálu unikla i cena v kategorii Favourite TV series, kde skončil s 32,2% hlasů na druhém místě za Star Trek: Enterprise s 35,21 % hlasů).
Richard Dean Anderson v kategorii Favourite Male TV Character za roli generála Jacka O'Neilla získal 46,38 % hlasů. RDA převzal cenu v bazénu oblečen do potápěčského obleku a pronesl přitom velmi dlouhou děkovnou řeč (přímo z bazénu). :-)
Na stránce http://www.rdanderson.com si můžete stáhnout 6MB videoklip s děkovnou řečí RDA, rovněž zde najdete spoustu obrázků z této akce.
Kompletní výsledky najdete na stránkách Spacey Awards: http://www.spacecast.com/spaceys05/index_results.asp.

        5. Rozhovory s herci

Před premiérami nových řad obou SG seriálů se opět "roztrhl pytel" s rozhovory s herci, režiséry a dalšími lidmi pohybujícími se kolem natáčení. Spoustu rozhovorů najdete např. na stránkách Stargate Project: http://www.stargate-project.de/stargate/index.php a na Gateworldu: http://www.gateworld.net.
Namátkou vybírám z různých stránek:
1. Video-rozhovor s Davidem Nyklem "Chronicles of Radek" (máte možnost stáhnout si zhruba dvacetiminutové video nebo si přečíst transcript rozhovoru) na Gateworldu.
2. Rozhovor s Lexou Doig (ztělesní v 9. sezóně SG-1 roli dr. Carolyn Lam) na Stargate Project.
3. "Richard Dean Anderson on His Stargate Departure" - rozhovor s RDA pro Now Playing Magazine.
4. Radio-interview Chase Masterson (Leeta ze ST:DS9) s Gary Jonesem z 13. června. Rozhovor si můžete poslechnout na Gary Jones Fansite.
5. Rozhovor s Paulem McGillionem z červnového speciálu č. 34 časopisu Cult Times najdete na The Unofficial Paul McGillion Website.
6. Exkluzivní rozhovor s Cliffem Simonem na Stargate – The Ultimate Fan Guide.
7. Krátký rozhovor s Tonym Amendolou o 9. sezóně SG-1 "Amendola Soldiers On In SG-1" na SciFi Wire.

        6. Upoutávky na 3. Gatecon v Chotěboři

si můžete stáhnout na stránce Gateconu.

        7. Trailery k chystanému fan filmu StárGejt: Time Rider

najdete na stránce Productions IMproved. Film natáčí skupinka fanoušků s názvem Production Improved (dřívější G8cz). Film bude mít premiéru v Chotěboři na Gateconu v rámci Festivalu Fantazie (podle programu by to mělo být v pátek 8. 7. 2005 ve 20:00 hod.).

        8. Cony, cony a zase cony

Namátkou vybírám:
1. Gatecon 2005
25. 7. -1. 8. 2005, Vancouver, Kanada
Potvrzení hosté: mnoho :-), podívejte se přímo na stránky
Info: http://www.gatecon.com/home.asp
2. Wolf SG-10 Journeys End
4. – 6. 11. 2005, Londýn, UK
Potvrzení hosté: Michael Shanks, David Nykl, Michael Welch (mladý O'Neill), Cliff Simon, Sean Patrick Flanery (Orlin)
Info: http://www.wolfevents.com/php/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=70&mode=thread&order=0&thold=0
3. Best of Both Worlds: Stargate SG1 & Atlantis Con
11. – 13. 11. 2005, Canberra, Austrálie
Potvrzení hosté: Teryl Rothery, David Hewlett, Paul McGillion, David Nykl, Gary Jones, Ivy Isenberg (casting director)
Info: http://www.bobw.com.au/BOBWs/26/index26.html
4. Level 3 Coventions
25. – 27. 11. 2005, Bognor Regis, UK
Potvrzení hosté: Brad Wright, Robert C. Cooper, Paul McGillion (dr. Carson Beckett), Rachel Luttrell (Teyla), Gary Jones, James Lafazanos (Wraith), Dan Shea, Dan Payne (Ashrak v SG-1, epizoda Allegiance, Wraith v SGA)
Info: http://www.l3conventions.co.uk/
5. German City Con
2. – 4. 12. 2005, Fürth, Německo
Potvrzení hosté: Gary Jones, Corin Nemec
Info: http://www.germancitycon.de/
6. Chevron 1: Stargate SG-1 – Stargate Atlantis Convention
10. 12. 2005, Paříž, Francie
Potvrzení hosté: Gary Jones, James Lafazanos, Bill Dow (dr. Lee)
Info: http://www.constellation-conventions.com/rubrique.php3?id_rubrique=44
7. Wolf Pegasus One
3. – 5. 2. 2006, Londýn, UK
Potvrzení hosté: Rainbow Sun Franks
Info: http://www.wolfevents.com/php/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=95&mode=thread&order=0&thold=0

        9. Sběratelské mince s tématikou SG-1

Creation Entertainment oznámil, že byla dána do prodeje exkluzivní série sběratelských mincí s tématikou Stargate SG-1. První mincí, která je v prodeji, je mince s portrétem dr. Daniela Jacksona a znaku týmu SG-1 na jedné straně a hvězdnou bránou a logem seriálu na straně druhé. V prodeji je pouze 750 těchto mincí a cena je 29,95 $. Předpokládám, že mince se stanou velmi žádanou sběratelskou lahůdkou. Objednat si je můžete na stránce Stargate SG-1 Merchandise & Live Events v sekci Merchandise.

        10. SG Music Videos

Pokud jste příznivci tohoto "subžánru", nebo jak to nazvat, rozhodně si nenechte ujít stránku Kawoosh! – Stargate Music Videos, kde najdete stovky velmi pěkných music videí. Je to jedna z nejlepších stránek na toto téma.
Další pěkná music videa najdete na stránce Suzvoy's Music Videos.
Dva "nové kousky" The Sky Is Falling (mv z dvojepizody Lost City I a II) a Holding Out For A Hero (mv věnované Jacku O'Neillovi), jejichž autorkou je Sarah K. Roberts, najdete na této stránce: http://www.angelfire.com/film/skroberts7/.

        11. Stargate SG-1 Video Parody

Najdete na stránce Joking.com: http://www.joking.com/videos.asp?video=stargate.swf. Sam, Jack a Teal'c bojují s replikátory a Sam s Jackem si navzájem vyjeví, co k sobě cítí.

        12. Pátý SG román vydavatelství Fandemonium Ltd.

Dlouho očekávaný druhý díl románu A Matter of Honor autorky Sally Malcolm vyjde první týden v září 2005 (první díl vydalo Fandemonium v lednu 2005 jako svůj třetí román v SG edici). Podrobnosti najdete na stránkách Stargate Novels.

        13. Stargate SG-1 Official Calendar 2006

Můžete si jej předobjednat na Amazonu za 6.99 £ (běžná cena by měla být 9.99 £). Kalednář by měl být v prodeji v září 2005.

        14. RDA na E3 EXPO propagoval SG-1: The Alliance

18. 5. 2005 se RDA zůčastnil v Los Angeles E3 (the Electronic Entertainment Expo), aby pomohl zpropagovat videohru Stargate SG-1: The Alliance od JoWood Productions. Hra zde byla poprvé představena fanouškům a RDA, jehož podoba a hlas byly ve hře použity (stejně jako ostatních představitelů členů týmu SG-1), odpovídal hodinu fanouškům na jejich dotazy. Byla to jedna ze vzácných příležitostí spatřit tohoto herce, který je známý tím, že akcí podobného typu (conů apod.) se nezúčastňuje.
Podrobnosti včetně pěkných fotek najdete na této stránce: http://www.perception.com.au/e3.html.
Info o videohře najdete na stránce Stargate SG-1 – The Alliance.

        15. Nové fotky RDA s jeho dcerkou Wylie

Dvě pěkné fotky RDA s dcerou uveřejnil TV Magazine vydaný 6. června 2005. Fotky byly pořízeny 24. 5. 2005 v parku v Malibu, kde RDA s dcerkou čekal, než začne její hodina baletu.
http://people.delphiforums.com/GATEANGELL/1insidetvrdawylie.jpg" - Foto 1
http://people.delphiforums.com/GATEANGELL/2insidetvrdawylie.jpg" - Foto 2
Fotky najdete také na stránce http://www.rdanderson.com.

        16. Nové SG puzzle na webu Kontinua

Na naší spřátelené stránce CZ Kontinuum ST fan klub v sekci Skladiště najdete nové SG puzzle tentokrát věnované Danielu Jacksonovi. U puzzle si můžete vybrat jako obyčejně ze tří variant počtu dílků.

 

     9.6.2005

        Program pro Gatecon hotov

Na stránkách Gateconu najdete finální program 3. Gateconu, který se uskuteční v rámci Festivalu fantazie v Chotěboři 5. - 10. 7. 2005. Programový blok Stargate dostal kvůli určitým změnám v programu jeden den navíc, takže začne již v úterý 5. 7. Na stránkách Gateconu jsou k dispozici rovněž anotace ke všem pořadům.
Letošní Gatecon bude dosud největší akcí věnovanou fenoménu Stargate v ČR. Příznivci filmu i SG seriálů budou moci vybírat z bohaté nabídky nejrůznějších přednášek, soutěží a promítání. Na Gateconu mj. proběhne i premiéra fanfilmu Stárgejt: Time Raider, který připravil Tým SG-8,5, proslavený již svým prvním nezapomenutelným filmem Stárgejt – Nasazení týmu 8,5, který měli fanoušci možnost vidět na loňském Gateconu.
Podrobnosti k celému FF, přihlášku, možnosti ubytování atd. najdete přímo na stránkách Festivalu fantazie.

 

     21.4.2005

        Vysílání nových řad Hvězdné brány až příští rok?!

V novém čísle 18 televizního týdeníku TV Revue z 20. 4. 2005 v pravidelné rubrice "Vše, co chcete vědět o televizi", kde diváci posílají redakci své dotazy a ta se za ně ptá v příslušných televizích a uveřejňuje pak odpovědi, se jedna divačka zeptala i na vysílání Hvězdné brány a odpověď příznivce seriálu opravdu nepotěší.


Otázka: V naší rodině i mezi přáteli jsou milovníci filmů a seriálů se sci-fi tematikou. Chtěla bych proto vědět, jestli Nova uvede další řady seriálu Hvězdná brána. Jitka Procházková, Praha 4.

Odpověď: Uvede, ale budete si muset počkat až do příštího roku.


Týdeník TV Revue považuji za seriózní zdroj informací, protože v této výše uvedené rubrice píší, že jsou v úzkém kontaktu se všemi českými televizemi a proto poskytují tuto speciální službu – ptají se za diváky na otázky, které jim diváci pošlou do redakce.
Takže se zřejmě 7. a 8. sezóny Hvězdné brány letos nedočkáme a Nova opět nedodržela slovo (viz novinky z 31. 1. 2005), což už, při jejím přístupu k vysílání kvalitních sci-fi seriálů, asi nikoho nepřekvapí. :-((((((
Opět tedy v ČR nabereme skluz více než dvou let. V USA se v létě začne vysílat už 9. řada seriálu. U nás měl poslední díl 6. řady Full Circle premiéru 18. 7. 2003 a reprízu 6. 4. 2004. Takže nezbývá než se obrnit trpělivostí a doufat, že se nových sezón seriálu v ČR také někdy dočkáme.

 

     20.4.2005

        1. Gatecon 2005

V rámci Festivalu fantazie (1. – 10. 7. 2005, Chotěboř) připravil fanklub Stargate Command již třetí Gatecon, který se uskuteční ve dnech 5. – 10. 7. 2005. Je to jedinečná příležitost pro příznivce fenoménu Hvězdné brány (film, SG-1, Atlantis, Infinity) setkat se s lidmi podobných zájmů a navázat nová přátelství. Pro fanoušky je opět připraven bohatý program sestávající z přednášek, promítání, soutěží, diskuzí, volby miss a dalších aktivit. Letos je program téměř pětidenní. Gatecon začíná v úterý 5. 7. v 17:00 a končí v neděli 10. 7. v 16:00. Veškeré informace najdete na stránkách Gateconu. Fanklub také provozuje diskuzní fórum Gatecon na Lapiduchu, kde můžete klást dotazy a diskutovat o připravované akci.
Rovněž doporučuji navštívit stránky Festivalu fantazie, kde se dozvíte veškeré organizační informace (program celého FF, přihlášky, doprava, ubytování atd.).

        2. Literární soutěž "Zlatý Urgo 2005"

V rámci Gateconu 2005 vyhlašujeme literární soutěž "Zlatý Urgo 2005".

Soutěžit se bude v 5 kategoriích:
-- Jack/Sam
-- Pairing - povídka, jejímž tématem je jakýkoliv pairing ve Stargate, kromě S/J
-- Charakter - povídka zaměřená pouze na jednu z postav, bez pairingu
-- Stargate - všeobecná povídka ze světa Stargate
-- Pod Urgovým drobnohledem - speciální kategorie tohoto ročníku, zaměřená na humornou povídku.

Uzávěrka soutěže je 31. května 2005, slavnostní vyhlášení proběhne na samotném Gateconu, který se koná v Chotěboři ve dnech 5. 7. až 10. 7. 2005. Povídky bude hodnotit porota složená jak ze znalců světa Hvězdné brány, tak z odborníků na literaturu a jazyk český. Můžete si tedy být jisti, že vaše dílo bude propráno ze všech stran a ohodnoceno tak, jak si zaslouží.

Pravidla pro účast v soutěži:
1. Soutěže se může zúčastnit pouze ta povídka, která bude do 31. května zaslána na adresu invi@sg1.cz.
2. Povídka musí být původní! Tzn. povídka napsaná vámi a nikde nezveřejněná. Hlavně kvůli bodu 5 těchto pravidel.
3. Povídka nesmí mít více jak 10 stran písmem velikosti 12.
4. V e-mailu, kterým budete odesílat přiloženou povídku, zřetelně uveďte, do jaké kategorie chcete povídku zařadit. Vyhrazujeme si ale právo kategorii změnit, či povídku diskvalifikovat v případě, že bude jasně zřejmé, že se do dané kategorie nehodí.
5. Do e-mailu také uveďte vaše jméno, či přezdívku, pod kterou chcete soutěžit. Povídku samotnou nepodepisujte. V rámci objektivity nebudou porotci znát při hodnocení autory povídek.
6. Každý autor může do soutěže poslat maximálně 2 povídky do každé kategorie!
7. Vyhrazujeme si právo zrušit kategorii, do které přijdou méně, jak 3 povídky.

Těšíme se na vaše soutežní práce. Jakékoliv dotazy směrujte taktéž na adresu invi@sg1.cz. nebo na identitu Invi na diskuzním fóru na Lapiduchu.

Oceněné povídky budou zveřejněny zde na stránkách v sekci "Fan fiction".

        3. David Nykl odpověděl na další várku dotazů fanoušků

David Nykl alias dr. Radek Zelenka ze seriálu Stargate Atlantis 7. dubna odpověděl na další vybrané dotazy fanoušků. Odpovědi najdete na stránkách Zelenkistické frakce SGC v sekci "Zodpovězené dotazy".

        4. Výsledky hlasování o nejlepší seriál roku 2004 v časopise TV Tip Seriál

Časopis TV Tip Seriál vyhlásil v březnu anketu o Seriál roku 2004 a v dnešním 8. čísle přinesl výsledky. Opět bylo vyhlášeno pět kategorií, stejně jako loni: České seriály, Telenovela a drama, Krimi a sci-fi, Komedie a sitcom a Animované seriály. Seriál Stargate SG-1 si opět nevedl špatně (viz novinky z 15. 3. a 28. 4. 2004). Pořadí na prvních třech místech kategorie "Krimi a sci-fi" je stejné jako loni – Stargate SG-1 opět obsadil třetí místo za Kobrou 11 a Komisařem Rexem, takže vlastně získal první místo mezi sci-fi seriály. Do první desítky se ze sci-fi probojovaly ještě Roswell (7. místo), Smallville (8. místo) a Věřte - nevěřte (9. místo).

 

     30.3.2005

        1. Amanda má holčičku

Amanda Tapping oznámila na své oficiální stránce: http://www.amandatapping.com/, že se jí 22. března narodila holčička, kterou s manželem Allanem Kovacsem pojmenovali Olivia B.

GRATULUJEME A PŘEJEME HODNĚ ZDRAVÍ A ŠTĚSTÍ!

        2. Začalo natáčení 9. sezóny SG-1 a 2. sezóny SGA

Natáčení nových řad obou seriálů začalo v The Bridge Studios ve Vancouveru 28. února 2005.

        3. 9. sezóna Stargate SG-1

Objeví se noví herci. Ben Browder známý ze seriálu Farscape ztvární roli podplukovníka Camerona Mitchella, který se stane novým členem týmu SG-1. Beau Bridges nahradí Richarda Deana Andersona alias generála Jacka O'Neilla ve vedení SGC.
RDA nebude nadále hlavním hercem seriálu, ale objeví se jako host v několika epizodách. Měl by účinkovat v úvodní epizodě Avalon a zřejmě se objeví i v dalších epizodách. Zatím nejsou známy bližší podrobnosti. Amanda Tapping nebude v prvních pěti dílech kvůli miminku. Michael Shanks bude mít v úvodních dílech bradku. Podrobnosti a různé novinky najdete na Gateworldu: http://www.gateworld.net .

        4. Stargate SG-1 nominována na cenu Hugo

Seznam všech nominovaných ve 14 kategoriích najdete na stránce Interaction: http://www.interaction.worldcon.org.uk/pressr31.htm . Kdo získá ceny bude slavnostně vyhlášeno 7. srpna 2005 na 63. World Science Fiction Convention – Interaction, který se uskuteční v Glasgowě. Seriál Stargate SG-1 byl nominován v kategorii Best Dramatic Presentation - Short Form za dvojepizodu Heroes I a II. Jeho konkurenty jsou epizody Not Fade Away a Smile Time ze seriálu Angel, pilotní epizoda ze seriálu Lost a epizoda 33 ze seriálu Battlestar Galactica.

        5. Stargate Atlantis na DVD

Pilotní dvojepizoda Rising I a II s bonusy (např. komentáře režiséra Martina Wooda a představitele majora Johna Shepparda Joea Flanigana, uvedení do 2. sezóny, trailer k videohře Stargate SG-1: The Alliance atd.) bude na DVD uvedena do prodeje v červnu 2005. Kompletní 1. sezóna SGA by měla být v prodeji v listopadu.

        6. Dawid Hewlett odpovídal na otázky fanoušků

David Hewlett alias dr. Rodney "Citrón" McKay ze seriálu Stargate Atlantis odpovídal fanouškům na otázky týkající se především jeho života, herecké profese a účinkování v seriálu Stargate Atlantis. Otázky a odpovědi najdete na Gateworldu pod titulem "55 Questions with David Hewlett": http://www.gateworld.net/news/2005/03/55questionswithdavidhewlet.shtml .

 

     10.2.2005

        1. Gateworld.net opět funguje

Stránky najdete na obvyklé adrese: http://gateworld.net/.

        2. David Nykl odpověděl na otázky fanoušků

David Nykl alias dr. Radek Zelenka ze Stargate Atlantis slíbil fanouškům, že postupně odpoví na jejich otázky. První várku odpovědí na několik vybraných otázek najdete na stránkách Zelenkistické frakce v podsekci "Zodpovězené dotazy".

        3. Stargate Osiris - první český animovaný SG fanfilm

Skupinka mladých nadšenců připravuje animovaný seriál z prostředí SG. Tady je mnou mírně upravené povídání, o čem to bude, od jednoho z tvůrců seriálu, Matyho:

GCA tvoří nový animovaný seriál na motivy Stargate (filmu i seriálů). Celý seriál bude mít osm epizod. Vše začne pilotním dvojdílem s názvem Rozpad, část I a II a skončí filmem SGO: Poslední bitva? Samozřejmě je možné pokračování. V současné době se na seriálu pracuje, avšak bohužel není moc času, takže nemůžeme zajistit, že seriál vyjde již v červnu 2005 (tím myslím pilotní dvojdíl). Je možné že první díly budou uveřejněny třeba až příští rok (možné, ale nepravděpodobné).
Takže teď k samotnému ději a struktuře. Jak jsem již výše zmínil, seriál bude mít osm dílů a bude zakončen filmem. Každý díl bude mít přibližně 15 minut. Děj seriálu se bude odehrávat v době, kdy byli Antikové vyhubeni, galaxie Pegasus je pod kontrolou Wraithů, naše Galaxie je zmítána boji mezi Aliancí 4 (v seriálu později i 5) ras a nepřátelskými rasami (hlavně Goa'uldi a replikátoři). Celý seriál bude napěchovaný akcí, dějem, válkou, trochou humoru a dalšími věcmi, které musí sci-fi obsahovat. Více se dozvíte na domovských stránkách Stargate Osiris.
Pozor!!! Pokud byste se chtěli podílet na SGO a pomoci tak vývoji, můžete! Stačí, abyste slušně uměli v nějakém 3D programu (nejlépe Max 3D) a napsali na jednu z těchto adres:
ICQ: 300-640-275
Skype: Maty05
E-mail: m.vold@seznam.cz

Měla jsem možnost přečíst si scénář pilotního dvoudílu a vypadá to slibně. Rozhodně držím mladým nadšencům palce. :-))

 

     3.2.2005

        1. Gateworld.net dočasně nefunguje

Asi jste si všimli, že několik posledních dnů nebylo možné se dostat na Gateworld.net. Jelikož se na toto téma množí dotazy, zde je informace od autora zmíněných stránek. Gateworld má nějaké problémy se serverem a hostingem. Na překlenutí tohoto období bylo vytvořeno "útočiště" Gateworld Alpha Site" na této adrese: http://www.gateworldalphasite.com/.

 

     31.1.2005

        1. 7. sezóna Stargate SG-1 na Nově?

29. ledna v sobotním v pořadu Volejte Novu bylo ohledně vysílání nových dílů Hvězdné brány řečeno toto:

Otázka: "Dobrý den, tady je posluchač z Jihlavy. Byl jsem pověřen vnukem, abych se zeptal, jestli má seriál Hvězdné brány, jestli má ještě nějaké pokračování? Děkuju."
Odpověď: "Já doufám, že se náš divák z Jihlavy i se svým vnukem právě dívá a věřím, že nebudou jediní, koho teď potěším. O dalším pokračování science-fiction seriálu Hvězdná brána momentálně jednáme. Takže nové díly by se do vysílání mohly dostat pravděpodobně už na podzim letošního roku."

Takže nezbývá než čekat a doufat, že ty nové epizody na podzim opravdu budou.

 

     25.1.2005

        1. Otázky pro Davida Nykla

Na stránkách fanklubu Stargate Command vznikla podsekce Fanklub Davida Nykla (Zelenkistická frakce). Vedení klubu je s Davidem Nyklem v kontaktu a ten je ochoten odpovědět fanouškům na jejich dotazy. Pokud byste měli zájem položit Davidovi nějakou otázku, prosím navštivte stránku Zelenkistické frakce Stargate Command, kde jsou shromažďovány a tříděny otázky fanoušků. Najdete zde veškeré potřebné informace.

 

     21.1.2005

        1. "Zelenkománie" pokračuje

Jelikož postava dr. Zelenky ze Stargate Atlantis, kterou ztvárnil herec českého původu David Nykl, je v ČR mezi fanoušky opravdu velmi populární, byla v rámci fanklubu Stargate Command založena Zelenkistická frakce (ZF), což není nic jiného, než Zelenkův/Nyklův fanklub.
Chcete vědět více? Chcete se stát členy? V tom případě navštivte stránky fanklubu Stargate Command, kde najdete všechny potřebné informace. Na tuto stránku je přímý odkaz i z našich "patníků" (sekce Fan klub).

        2. SG program na Pragoconu 2005

Ve dnech 18. – 20. února 2005 se uskuteční Pragocon 2005, jehož součástí bude i SG linie, kterou zajišťuje fanklub Stargate Command. SG program, který byl nazván Gatecon Prequel 2005 (GCP), bude probíhat po celé tři dny conu, takže se fanoušci mají na co těšit.
Program, přihlášku a další potřebné informace najdete přímo na stránkách Pragoconu: http://www.pragocon.tk.
Místo konání:
ZŠ Benita Juáreze, Bílá 1, Praha 6
Jak se tam dostanete:
Metrem A do stanice Dejvická, tramvají č. 20, 26 do stanice Dejvická nebo Lotyšská a autobusem č. 131 do stanice Na Santince. Z Dejvické je to zhruba pět minut pěšky.

        3. Narozeniny RDA

V neděli 23. ledna 2005 oslaví Richard Dean Anderson 55. narozeniny.

GRATULUJEME!!!

 

     3.1.2005

        1. Výroční sraz fan klubu Stargate Command

Fan klub Stargate Command srdečně zve fanoušky Hvězdné brány na již třetí výroční setkání, které se uskuteční v sobotu 8. ledna 2005 v Praze v restauraci XV. století (Koněvova 85, Praha 3 - Žižkov). Začátek je předpokládán na 14.00. Vzhledem k omezené kapacitě prosíme případné zájemce, aby se přihlásili v klubu Srazy SG na diskuzním serveru Lapiduch.cz, kde se rovněž dozvědí aktuální informace o srazu.

Předběžný nástin programu:
- povídání o fan klubu a oslava jeho druhých narozenin (vznikl 1. ledna 2003)
- volba prezidenta fan klubu
- promítání (nová epizoda 8. sezóny nebo epizoda ze Stargate Atlantis nebo film)
- soutěž
- volná zábava

Jak se dostat na místo srazu:
- z Florence (metro C) autobusem č. 133 nebo 207 do zastávky Černínova (je to třetí zastávka).
- z Palmovky (metro B) tramvají č. 1 do zastávky Ohrada (dvě stanice) a pak buď pěšky nebo autobusem 133 nebo 207 do zastávky Černínova (jedna nebo dvě stanice podle busu); tramvají č. 10 do zastávky Krejcárek (jedna stanice) a pak buď pěšky nebo dvě stanice autobusem č. 136 do zastávky Černínova.
Zpět na AKTUALITY | FLASH INDEX | NONFLASH INDEX


Vytvořil sg1.cz tým.