Aktuality - rok 2004


     22.12.2004

        1. Stargate kalendář na rok 2005

Hanka Vittková, jejíž krásné kalendáře z prostředí Star Treku a Star Wars řada fanoušků určitě dobře zná, tentokrát poprvé vytvořila i kalendář z prostředí seriálu Stargate SG-1 - konkrétně jde o pérovky mimozemských postav. Cena je 45,- Kč. Pokud byste měli o kalendář zájem, dejte prosím Hance vědět na její e-mail.

        2. Soundtrack k filmu Stargate

Můžete jej objednat prostřednictvím zásilkové firmy Cure Pink na této adrese: http://www.curepink.cz/curepink/CurePink_catalog_search.asp. Soundtrack stojí pouze 299,- Kč. No, nekupte to. :-)))

        3. 1. sezóna Stargate SG-1 na DVD

1. sezónu Stargate SG-1 na DVD (sada 5 DVD, region 2), je možné objednat si např. na stránkách http://www.musickatalog.cz. Udávají zlevněnou cenu 1320,- Kč (původní cenu udávají 1467,- Kč).

        4. TV Nova a 7. a 8. sezóna Stargate SG-1

Na stránkách TV Nova v sekci Vaše dotazy: http://www.nova.cz/volejte/dotazy.html je ohledně vysílání 7. a 8. sezóny řečeno následující:

David Flaška: "Seriál Hvězdná brána měl určitě velkou sledovanost a hodně fanoušků a nejen já bych se rád dočkal pokračování. Chtěl bych se tedy zeptat, jestli budete vysílat i další řady seriálu – tedy jestli vůbec existují?"
Odpověď: "Tento seriál si skutečně získal mnoho příznivců. Existují ještě dvě premiérové řady, sedmá a osmá. O nákupu zatím stále jednáme, ale pevně věříme, že se nám je podaří získat a budeme vám moci nabídnout i další díly tohoto napínavého seriálu."

Takže nezbývá než čekat a doufat.

        5. Kanada předběhla USA ve vysílání Stargate Atlantis

V USA bylo zatím na Scifi Channelu odvysíláno deset epizod (10. epizoda The Storm byla odvysílána 17. 9. 2004). Po pauze by se další díly měly začít vysílat až od ledna 2005 – 11. epizoda The Eye by měla být odvysílána 21. 1. 2005. V Kanadě bylo dosud odvysíláno již patnáct epizod. 11. epizoda The Eye tak měla na The Movie Network 8. 11. 2004 světovou premiéru, stejně jako další čtyři epizody (The Defiant One 15. 11., Hot Zone 22. 11., Sanctuary 29. 11. a Before I Sleep 6. 12.). Nyní nastala pauza ve vysílání i v Kanadě a zbylé díly by i zde měly být odvysílány až v lednu 2005 (podle údajů na stránce The Movie Network: http://www.themovienetwork.ca/M/?viewtime=1099890000000 by 16. epizoda Brotherhood měla být odvysílána 3. 1.).

        6. 19. ročník Gemini Award

Ve dnech 11. – 13. 12. 2004 proběhlo slavnostní vyhlašování a předávání cen Gemini, které uděluje Academy of Canadian Cinema and Television. Tvůrci seriálu Stargate SG-1, kteří získali tři nominace ve dvou kategoriích, ale nakonec vyšli naprázdno.
1. Peter Woeste v kategorii Best Photography in a Dramatic Program za epizodu Nightwalkers.
2. James Tichenor, Simon Ager, Nicholas Boughen, Tom Brydon, Michelle Comens, Matt Martell, Marc Roth, Wes Sargent, Bruce Woloshyn v kategorii Best Visual Effects za epizodu Descent.
3. James Tichenor, Simon Ager, Michelle Comens, Adam de Bosch Kemper, Debora Dunphy, Shannon Gurney, Krista McLean, Mathew Talbot-Kelly, Craig Van Den Biggelaar, Bruce Woloshyn v kategorii Best Visual Effects za epizodu Redemption II.
Podrobnosti najdete kde jinde, než na Gateworldu nebo přímo na stránce Gemini Awards: http://www.geminiawards.ca/gemini19/main.cfm.

        7. 9. řada Stargate SG-1 a 2. řada Stargate Atlantis

Scifi Channel oznámil, že u MGM Television Entertainment objednal 9. řadu Stargate SG-1 a 2. řadu Stargate Atlantis – u obou po dvaceti epizodách. Natáčet by se mělo začít v březnu 2005 a premiéry obou seriálů by měly být v létě téhož roku. Stargate SG-1 se tak spolu s Akty X stane nejdelším sci-fi seriálem americké (americko/kanadské) televizní tvorby.
Podrobnosti a odkazy najdete na Gateworldu.

        8. Nová tvář v 9. sezóně SG-1

Výkonný producent Robert C. Cooper prohlásil na stránkách Scifi Wire, že novým členem týmu SG-1 se stane Ben Browder známý ze seriálu Farscape, který ztělesní roli podplukovníka (jméno Cooper nesdělil, protože ještě nebylo vše potvrzeno a může dojít ke změnám). Cooper dále trochu poodhalil, na co se diváci mohou těšit v 9. sezóně.
Podrobnosti a odkazy najdete na Gateworldu.

        9. Nový román z nakladatelsví Fandemonium Books

Fandemonium Books ( http://www.stargatenovels.com) pokračuje ve vydávání románů z prostředí Stargate SG-1. V červnu vyšel první román "Trial By Fire" od Sabiny C. Bauer, koncem září druhý román “Sacrifice Moon” od Julie Fortune a koncem listopadu vyšel již třetí román "Matter of Honor. Book One" od Sally Malcolm. Druhá část by měla vyjít příští rok.
O co jde? Pět let poté, co byl velitel týmu SG-10 major Henry Boyd se svými lidmi na misi na planetě přitahované černou dírou, ze které se nemohl vrátit zpět, plukovník O'Neill objeví zařízení, které by tým SG-10 dokázalo dostat domů. Ale zařízení vlastní technicky vyspělí, ale i značně podezřívaví Kinahhi(ané), které ohrožuje krutý nepřítel. A ti nejsou ochotni podělit se o své vyspělé technologie... Navíc členové SG-1 dojdou k překvapivému odhalení, které uvrhne tým do chaosu a přinutí O'Neilla čelit noční můře, kterou byl pevně odhodlán vytěsnit ze vzpomínek. Aby zachránil Boyda, je nucen projít opět peklem, kam přísahal, že se nikdy nevrátí. Ale tentokrát s sebou bere i svůj tým... Podrobnosti o knize: http://stargatenovels.com/matterofhonor.shtml.

        10. Narozeniny Michaela Shankse

15. prosince oslavil Michael Shanks 34. narozeniny.

OPOŽDĚNĚ GRATULUJEME!!!

 

     29.10.2004

        1. Kniha o Stargate nebude!

S lítostí musím oznámit, že má knížka o Stargate SG-1 nevyjde. Knihu mám už hotovou téměř dva roky (podrobnosti, co v knize mělo být, najdete v sekci Aktuality z 8. 10. 2003). Vydat v našich končinách knížku tohoto typu je téměř nemožné. Problém je v tom, že pokud nechce vydavatel porušit zákon, musí s ohledem na copyright a trademarky požádat MGM o povolení takovou knihu vydat. Bohužel náš trh je zřejmě pro Američany příliš malý a tudíž nezajímavý, takže nás neuznali ani za hodna odpovědi (psal jim vydavatel i já, ale odpovědi jsme se za více jak půl roku nedočkali). Je to začarovaný kruh - nechceme-li porušit zákon o autorských právech, musíme čekat na svolení - a MGM nereaguje. Navíc nemám šťastnou ruku při výběru vydavatelství (bylo jich již několik). Takže, co dodat? Je mi to moc líto, jsem naštvaná, zklamaná, ale vydat v ČR knížku o Stargate je asi beznadějné... :-(((

        2. Miminka :-)))

Lexe Doig a Michaelu Shanksovi se 13. září 2004 narodila dcerka Mia Tabitha a v očekávání radostné události je i Ammanda Tapping. Miminko by se mělo narodit v půlce března. Více informací najdete na AT The Official Website: http://www.amandatapping.com/Scripts/PostNuke/index.php.


PŘEJEME HODNĚ ŠTĚSTÍ A HLAVNĚ ZDRAVÍ!

        3. 5 let Gateworldu

22. října 2004 oslavil Gateworld.net - zřejmě nejlepší stránka na netu věnovaná Stargate SG-1 - své 5. narozeniny.


GRATULUJEME!

        4. Nové časopisy a knížky

1. Stargate SG-1: The Official Magazine
První oficiální časopis věnovaný Stargate SG-1 měl svou premiéru 26. října 2004 v USA a Kanadě a o dva dny později (28. října 2004) i ve Velké Británii. Časopis bude vycházet šestkrát ročně a vydává ho nakladatelství Titan Magazines: http://www.titanmagazines.com/us/Stargate/Stargate.html.
První číslo časopisu obsahuje rozhovory s Amandou Tapping, Michaelem Shanksem a Chrisem Judgem - týkají se především 8. sezóny seriálu a také informací o RDA a důvodech jeho poněkud redukovaného působení v této sezóně. Dále jsou zde další rozhovory - Ronny Cox (senátor Kinsey) hovoří o svém účinkování v epizodě Full Allert, výkonný producent Michael Greenburg se zamýšlí nad budoucností seriálu. Časopisu poskytli rozhovory i další lidé podílející se na tvorbě seriálu - Christina McQuarrie (návrhářka kostýmů), Todd Masters (tvůrce různých “příšerek” z Masters FX), Douglas Thar (poradce z USAF) a další. Rovněž je zde představen nový spin-off seriál Stargate Atlantis a mnoho dalších zajímavých informací. Druhé číslo časopisu by mělo vyjít koncem prosince.
Zdroj: Gateworld a Titan Magazines
2. Speciály časopisu TV Zone
Letos vyšly dva speciály - v únoru č. 55 (věnované druhé polovině sedmé sezóny Stargate SG-1) a v červenci č. 58 (věnované první polovině osmé sezóny a také úvodu k seriálu Stargate Atlantis).
Podrobnosti a objednávky zde: http://www.visimag.com/acatalog/VI_DIRECT_Catalog_TV_Zone_Specials_50___59_170.html.
3. Nový román z nakladatelsví Fandemonium Books
Fandemonium Books ( http://www.stargatenovels.com) pokračuje ve vydávání románů z prostředí Stargate SG-1. V červnu vyšel první román "Trial By Fire" od Sabiny C. Bauer a koncem září vyšel druhý román “Sacrifice Moon” od Julie Fortune, jehož děj je zasazen do období začátku první sezóny seriálu.
O co půjde? Čtyři dny po smrti majora Kawalského vede plukovník O’Neill nově vzniklý tým SG-1 na jejich první misi. Cílem je Chalcis, mírumilovná společnost v centru Heloské konfederace planet. Ale Chalcis skrývá hrozivé tajemství, které uvrhne členy SG-1 do světa chaosu, zrady a šílenství. Daniel Jackson a Samantha Carterová bojující s nočními můrami brzy zjišťují, že v sázce je mnohem více, než jejich životy - bojují o svou duši. Ale zatímco se O’Neill a Teal’c snaží udržet tým pohromadě, Daniel vymyslí zoufalý plán, který až do krajnosti prověří nově vznikající pouta přátelství a důvěry mezi jednotlivými členy týmu SG-1... Podrobnosti najdete zde: http://stargatenovels.com/sacrificemoon.shtml.
4. Scénáře epizod
Stargate SG-1: The Essential Scripts (Sharon Gosling - editor), Titan Books. Vyšlo v září 2004.
V této knize najdete scénáře šesti epizod: The Torment of Tantalus, The Fifth Race, Window of Opportunity, 2010, Wormhole X-Treme! a Abyss. Je to poprvé, co byly oficiálně publikovány scénáře ze seriálu! V knížce je i povídání o psaní scénářů, vystřižené scény, komentáře, fotky a rozhovory se scénáristy.
Zdroj: Amazon
5. Zákulisí Stargate SG-1 - jak vznikají epizody
Stepping Through the Stargate: Science, Archaeology and the Military in Stargate Sg1 (P. N. Elrod a Roxanne Conrad - editoři), Benbella Books. Vyšlo v říjnu 2004.

        5. 7. sezóna na DVD

Již tradiční sada pěti DVD je v prodeji od 19. října 2004. Cena je 69,96 dolarů. Podrobnosti najdete na Amazonu, kde je uvedena zlevněná cena 48,97 dolarů.


        6. RDA byl oceněn letectvem Spojených států

Herec a výkonný producent Richard Dean Anderson byl 14. září 2004 na 57th Annual Air Force Association Dinner ve Washingtonu oceněn za pozitivní zobrazení amerického letectva v seriálu Stargate SG-1. Týž den před samotným ceremoniálem RDA navštívil ve Walter Reed Army Medical Center vojáky, kteří byli zraněni v Iráku, a také byl pozván jako host generála letectva Johna P. Jumpera na prohlídku Pentagonu.
Podrobnosti o slavnostním ceremoniálu a spoustu fotek najdete na stránce Rdanderson.com: http://rdanderson.com v sekci Features v článku Air Force Association Award a rovněž na Gateworldu.


        7. SG puzzle

Na našem spřáteleném webu CZ Kontinuum: http://www.kontinuum.cz/ je k dispozici nové puzzle s tematikou Stargate SG-1. Tentokrát je to obrázek z epizody Allegiance ve třech variantách podle počtu dílků. Najdete ho jako obvykle v sekci "Skladiště".


 

     8.7.2004

        1. Skončil Gatecon v rámci Festivalu Fantazie v Chotěboři

Ve dnech 2. - 5. července 2004 se uskutečnil 2. Gatecon v rámci Festivalu Fantazie v Chotěboři. Všichni jsme ještě plni dojmů a zážitků. Na stránkách Gateconu: http://gatecon.sg1.cz/ se můžete podívat, jaký byl program atd. Postupně zde nebo na stránce fan klubu budou přibývat i reportáže. První reportáže a dojmy od Johnyho Idlera, které psal přímo na Gateconu, si zatím můžete přečíst na Lapiduchu v klubu Gatecon: http://www.lapiduch.cz/klub.php?klub=gatecon. Přes 300 pěkných fotek z celé akce od Johnyho a Snorchla najdete v galerii na stráce fan klubu Stargate Command: http://fanclub.sg1.cz/galerie/thumbnails.php?album=53.

        2. Premiéra 8. sezóny Stargate SG-1 a spin-off seriálu Stargate Atlantis je konečně tady!!!

Fanoušci se konečně dočkali. Zítra, 9. července 2004, bude na Sci-fi Channelu odvysílán úvodní dvoudíl 8. sezóny Stargate SG-1 "New Order I a II" a o týden později, 16. července 2004, pilotní dvoudíl 1. sezóny Stargate Atlantis "Rising I a II". Zde je aspoň stručný výčet dosud známých názvů epizod obou seriálů (názvy, pořadí i premiéry se ještě mohou změnit):

Stargate SG-1 (8. sezóna):
1. New Order I - 9. 7. 2004
2. New Order II - 9. 7. 2004
3. Lockdown - 23. 7. 2004
4. Zero Hour - 30. 7. 2004
5. Icon - 6. 8. 2004
6. Avatar - 13. 8. 2004
7. Covenant - 20. 8. 2004
8. Affinity - 27. 8. 2004
9. Sacrifices
10. Endgame
11. Prometheus Unbound
12. It’s Good to Be King

Stargate Atlantis (1. sezóna):
1. Rising I - 16. 7. 2004
2. Rising II - 16. 7. 2004
3. Hide and Seek - 23. 7. 2004
4. Thirty-Eight Minutes - 30. 7. 2004
5. Suspicion - 6. 8. 2004
6. Childhood’s End - 13. 8. 2004
7. Poisoning the Well - 20. 8. 2004
8. Home - 27. 8. 2004
9. Underground
10. The Storm
11. The Eye

Podrobnonosti k seriálu Stargate Atlantis včetně fotek najdete na Gateworldu. Hlavními hrdiny tohoto seriálu budou major John Sheppard (Joe Flanigan), dr. Elizabeth Weirová (Torri Higginson), dr. Rodney McKay (David Hewlett), poručík Aiden Ford (Rainbow Sun Francks), Teyla Emmagan (Rachel Luttrell) a dr. Carson Beckett (Paul McGillion). V prvním díle se objeví i někteří hlavní hrdinové ze Stargate SG-1 - plukovník Jack O’Neill (Richard Dean Anderson) a dr. Daniel Jackson (Michael Shanks).

        3. Stargate to Atlantis - The Lowdown

Ještě před samotnými premiérami byl 5. července 2004 na Sci-fi Channelu odvysílán hodinový speciál Stargate to Atlantis - The Lowdown. Diváci měli možnost nahlédnout do zákulisí natáčení obou seriálů, zhlédnout nové ukázky ze seriálu Stargate SG-1 a také vyslechnout rozhovory s představiteli týmu SG-1. Podrobnosti najdete na Sci-fi.com: http://www.scifi.com/lowdown/stargate/, fotky z tohoto speciálu na stránkách Stargate Daniel Friendly: http://stargatedanielfriendly.net/html/stargatetoatlantisimages.html a transkript tamtéž: http://stargatedanielfriendly.net/html/stargatetoatlantis.html.

        4. Články, rozhovory v TV a na internetu

S blížícími se premiérami obou seriálů se "roztrhl pytel" s různými články časopisech, rozhovory v TV a na internetu. Seznam části z nich je uveden na Gateworldu: http://gateworld.net/news/mediawatch.html#newsitem1089234520,60754, kde jsou uvedeny mj. tyto časopisy, případně webové stránky a TV stanice: Zap2It (As the Stargate Turns; Stargate Atlantis’ Gets Its Feet Wet on Sci-fi), Cult Times č. 106 (A New Order) a speciál č. 30, TV Zone č. 178 (Humour in Uniform), MediasharX (Emotional Resonance & Rocket Launchers: Love The One You’re With), Associated Press (Stargate Creator Ready for Atlantis), Dreamwatch č. 119, Ultimate DVD č. 55, Star-News (Stargate Breaks the Movie-to-TV Mold), Sky One (Teal’c & Dr. Jackson Talk) atd. Jsou zde uvedeny odkazy na všechny výše uvedené články a rozhovory.

Mnoho článků se objevilo i na stránkách Sci-fi Wire, namátkou vybírám:
Flanigan Dives Into Atlantis - http://www.scifi.com/scifiwire/art-main.html?2004-07/06/11.30.sfc
DeLuise: SG-1 Is Family - http://www.scifi.com/scifiwire/art-main.html?2004-07/06/11.00.sfc
Carter Gets Personal In SG-1 - http://www.scifi.com/scifiwire/art-main.html?2004-07/01/12.00.sfc
SG-1 Spoilers Revealed - http://www.scifi.com/scifiwire/art-main.html?2004-06/23/12.00.sfc
SG-1 Gets Hair Raising - http://www.scifi.com/scifiwire/art-main.html?2004-06/21/12.00.sfc
SG-1's Tapping Seeks Helm - http://www.scifi.com/scifiwire/art-sfc.html?2004-06/14/11.45.sfc
Anderson Talks New SG-1 - http://www.scifi.com/scifiwire/art-main.html?2004-06/09/14.00.sfc

        5. Rozhovory s herci

Poslední dobou se na netu objevilo mnoho rozhovorů s herci, režiséry, scénáristy a producenty Stargate SG-1. Některé z nich jsem uvedla již v předchozím příspěvku, zde namátkou vybírám několik odkazů na rozhovory s herci:
1. Michael Shanks (dr. Daniel Jackson)
poskytl rozhovor IGN FilmForce: http://filmforce.ign.com/articles/528/528711p1.html?fromint=1
2. Alexis Cruz (Skaara)
rozhovor poskytl Carole Gordon a najdete jej na stránkách Our Stargate: http://ourstargate.com/oscruzcontrol.shtml
3. Douglas Arthurs (Heru’ur)
odpovídal na otázky na diskusním fóru stránek Our Stargate: http://ourstargate.com/arthursqa.shtml

        6. MGM Sci-fi Newsletter

Na netu je k dispozici nový MGM Sci-fi Newsletter č. 26 (červen 2004), který přináší články především k premiéře 8. sezóny Stargate SG-1 a k uvedení nového seriálu Stargate Atlantis. Adresa: http://www.mgm.com/scifi/index2.html.

        7. Vyšel nový román ze světa Stargate SG-1

Právě vyšel román od Sabine C. Bauer "Trial By Fire" (podrobnosti viz Novinky z 21. 5. 2004, zpráva č. 4): http://www.stargatenovels.com/trialbyfire.shtml. Na Gateworldu si můžete přečíst rozhovor, který autorka knihy poskytla těmto stránkám: http://gateworld.net/articles/interviews/bauer01.shtml.

        8. Sedmá sezóna Stargate SG-1 na DVD

Již tradiční sada pěti DVD by měla být dána do prodeje 19. října 2004. Cena by měla být 69,96 dolarů. Podrobnosti najdete na této stránce: http://www.tvshowsondvd.com/newsitem.cfm?NewsID=1788 nebo na Amazonu: http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B0002KPHWO/qid%3D1089285220/sr%3D11-1/ref%3Dsr%5F11%5F1/102-0048147-2292102#product-details, kde by měla být zlevněná cena 48,97 dolarů.

        9. Cony, cony a zase cony

1. Shore Leave
9. - 11. červenec 2004; Baltimore, Maryland, USA
SG hosté: Teryl Rothery, Michael Welch
Podrobnosti: http://www.shore-leave.com/
2. Official Stargate SG-1 Convention Tour 2004
10. - 11. červenec 2004; Burbank Airport Hilton; Burbank, California, USA
SG hosté: Michael Shanks, Amanda Tapping, Christopher Judge, Don S. Davis, Carmen Argenziano, Tony Amendola, Peter Williams
Podrobnosti: http://www.creationent.com/
3. Gatecon 2004
14. - 19. červenec 2004; Vancouver, British Columbia, Kanada
SG hosté: Amanda Tapping, Michael Shanks, Christopher Judge, Don S. Davis, Teryl Rothery, Corin Nemec, Colin Cunningham, JR Bourne, Douglas Arthurs, Frida Betrani, Alex Zahara, Erick Avari, Andrew Jackson, David Palffy, Dan Payne, Bruce Woloshyn, David Winning, Gary Jones, John Novak
Podrobnosti: http://www.gatecon.com/home.asp
4. Comic-Con International
22. - 25. červenec 2004; San Diego, California, USA
SG hosté: zatím není známo
Podrobnosti: http://www.comic-con.org/
5. Alternate Universe
23. - 25. červenec 2004; London, Velká Británie
SG hosté: Colin Cunningham, JR Bourne, Peter Stebbings, Sarah Douglas
Podrobnosti: http://www.13conventions.co.uk/stargateuni.htm (link zřejmě není funkční)
6. Vulkon - Tampa Sci-fi
30. červenec - 1. srpen 2004; Tampa, Florida, USA
SG hosté: Christopher Judge, Alexis Cruz
Podrobnosti: http://www.vulkon.com/tampascifi2004/
7. Official Stargate SG-1 Convention Tour 2004
7. - 8. srpen 2004; Sheraton Meadowlands Hotel; East Rutherford, New Jersey, USA
SG hosté: Michael Shanks, Amanda Tapping, Christopher Judge, Don S. Davis, Teryl Rothery, Tony Amendola
Podrobnosti: http://www.creationent.com/
8. Official Stargate SG-1 Convention Tour 2004
27. - 29. srpen 2004; Radisson Hotel O'Hare; Rosewood, Illinois, USA
SG hosté: Michael Shanks, Amanda Tapping, Christopher Judge, Don S. Davis, Tony Amendola, Tom McBeath
Podrobnosti: http://www.creationent.com/
9. Creation Salute to Stargate and Star Trek
28. - 29. srpen 2004; Sacramento, California, USA
SG hosté: Michael Shanks, Don S. Davis, Robert Picardo
Podrobnosti: http://www.creationent.com/
10. London Expo
16. - 17. říjen 2004; London, Velká Británie
SG hosté: Christopher Judge
Podrobnosti: http://www.londonexpo.com/londonexpo.html (link zřejmě není funkční)
11. Level 3 - Stargate Universe
26. - 28. listopad 2004; London, Velká Británie
SG hosté: Amanda Tapping, Corin Nemec, Peter DeLuise, Martin Wood, Douglas Arthurs, Brent Stait
Podrobnosti: http://www.13conventions.co.uk/stargateuni.htm (link zřejmě není funkční)
12. German City Con
11. - 12. prosinec 2004; Furth, Německo
SG hosté: Amanda Tapping, Colin Cunningham, Peter DeLuise
Podrobnosti: http://www.germancitycon.de/

Zdroj: MGM Sci-fi Newsletter č. 26 (červen 2004), http://www.mgm.com/scifi/index2.html.

        10. Fotogalerie O’Neillovy kanceláře z 8. sezóny Stargate SG-1

Najdete ji na stránkách Stargate SG-1 Solutions: http://www.stargate-sg1-solutions.com/wg/jo_office/index.html.

        11. Kalendáře na červenec

Jako obvykle jsou na stránce Cheyene Mountain: http://www.sgccheyenne.fsnet.co.uk/cal.htm.

        12. Spousta skvělých fotek RDA

Je k nahlédnutí na stránce RDA Forever Galleries: http://rdaforever.free.fr/RDAGalleries/category.php.

 

     3.6.2004

        1. 6. ročník Leo Awards

28. a 29. května proběhlo vyhlašování cen Leo.
Ze šestnácti nominací (viz novinky z 21. 5. 2004) nakonec tvůrci Stargate SG-1 a herci získali čtyři ceny v následujících kategoriiích:
1. Michael Shanks v kategorii "The Best Lead Performance by a Male" za epizodu Lifeboat.
2. Amanda Tapping v kategorii "The Best Lead Performance by a Female" za epizodu Grace.
3. Devan Kraushar, James Wallace, Kirby Jinnah, Kelly Frey, Jason Mauza v kategorii "The Best Sound Editing" za epizodu Lost City II.
4. Jan Newman, Todd Masters, Lise Kuhr, Rachel Griffin, Dorothee Deichmann, Mike Fields v kategorii "The Best Make-Up" za epizodu Enemy Mine.
Podrobnosti najdete na stránkách Leo Awards: http://www.leoawards.com.

        2. Projekt: Brémy

Termín konání Gateconu se nám kvapem blíží a přípravy začínají nabírat na obrátkách. Ale i v této době se začíná připravovat nový projekt, při jehož realizaci budou mít fanoušci sci-fi příležitost se opět setkat a navíc zažít něco neobvyklého. Tím projektem by měla být právě zmiňovaná "cesta za dobrodružstvím".

Pokud vše vyjde, tak se skupina fanoušků SG, ST a dalších sci-fi vypraví do sousedního Německa, kde navštívíme Space Park, velký zabavní komplex věnovaný astronautice, vesmíru a sci-fi. Čeká tam na nás množství atrakcí, z nichž jedna nese název Stargate SG-3000 a slibuje průchod hvězdnou bránou a průzkum neznámého světa!

Celá akce by se měla uskutečnit v průběhu měsíce srpna nebo září a to pod patronací jak SG fanklubu Stargate Command, tak také Star Trek fanklubu CZ Kontinuum.

Detailnější informace na: http://fanclub.sg1.cz/bremy

 

     27.5.2004

        1. Pozvánka na český Gatecon 2004

Fanklub Hvězdné brány Stargate Command si vás všechny dovoluje pozvat na Gatecon 2004, největší setkání fanoušků Hvězdné brány v ČR. Gatecon se koná v termínu 2. - 5.7.2004 v rámci největšího českého conu Festival Fantazie (Chotěboř). Program conu bude naplněn přednáškami, diskuzemi, promítáním, soutěžemi a samozřejmě i volnou zábavou s ostatními fanoušky.

Pro bližší informace navštivte webovou adresu Gateconu, kde najdete všechny informace, které by vás o tomto conu mohly zajímat, včetně bližších rad k účasti. Pokud se stihnete přihlásit na Festival Fantazie a zaplatit do konce května, uplatňují se pak slevy ze vstupného.

Johny Idler a fis
Koordinátor a zástupce koordinátora Gateconu 2004

Odkazy:
Stránky Gateconu 2004
Stránky Festivalu Fantazie

        2. "Utopené" soubory na našich stránkách:

Na našich stránkách se v průběhu jejich existence nashromáždila část různých příspěvků, které návštěvníci nenajdou v sekcích na "patnících" na úvodní stránce, a proto bohužel zůstávají mnohým tak trochu utajeny. A zvláště starší příspěvky, o kterých vědí pouze pravidelní návštěvníci našich stránek, jsou tak pro mnohé téměř ztraceny, pokud návštěvník trpělivě neprojde celou sekci "Updates" za celou dobu trvání našich stránek.

Takže, tady pro připomenutí přinášíme malý seznam:

Goa’uldsko (Jaffsko)-český slovníček:
- http://www.sg1.cz/kultury/slovnikgoauld.htm (tato adresa je nejnověji v updatech z 3. 11. 2003, rovněž je odkaz na Lapiduchu a Lopuchu)
- slovník také najdete v sekci "Kultury" - "Goa’uldi"

Zpěvník:
- pod updaty (nejnověji z 24. 3. 2004).
- přímý link: http://www.sg1.cz/ostatni/zpevnik.htm

Seznam režisérů a epizody, které režírovali (1. - 7. sezóna):
- pod updaty (nejnověji z 8. 4. 2004)
- přímý link: http://www.sg1.cz/rejstriky/seznam-rezie.htm

Seznam autorů - námět a scénář - a epizody, které napsali (1. - 7. sezóna):
- pod updaty (nejnověji z 8. 4. 2004)
- přímý link: http://www.sg1.cz/rejstriky/seznam-scenar.htm

Seznam herců včetně postav, které hráli a epizod, ve kterých se objevili (1. - 4. řada):
- pod updaty (z 13. 10. 2002)
- přímý link: http://www.sg1.cz/rejstriky/seznam-herci.htm

Přepisy jmen ze Stargate SG-1 (1. - 4. řada):
- pod updaty (nejnověji z 27. 4. 2002)
- z Lapiduchu a Lopuchu: http://www.sg1.cz/jmena.htm

Sovogova přednáška o Goa’uldech z Raukonu 2000:
- v sekci "Kultury" - "Goa’uldi"
- přímý link: http://www.sg1.cz/kultury/raukongoauldi.htm

Věřina přednáška o Stargate SG-1 z Raukonu 2001:
- v sekci "O čem to je"
- přímý link: http://www.sg1.cz/ocem/raukonvera.htm

Zhodnocení prvních čtyř řad Stargate SG-1:
- v sekci "O čem to je"
- přímý link: http://www.sg1.cz/rozbor.htm

Rozhovor se Simonou Postlerovou ze dne 9. 4. 2002, který poskytla pro naše stránky CAITovi:
- pod updaty (z 27. 4. 2002)
- přímý link: http://www.sg1.cz/herci/rozhovorsp.htm

Reportáž ze setkání s Robertem Picardem alias Holodoktorem ze ST:VOY v Praze dne 28. 10. 2002 od Praotce trekkieho:
- pod updaty (z 3. 11. 2002)
- přímý link: http://www.sg1.cz/akce/holodoctor_v_praze.htm

Autoři stránek:
- pod updaty 16. 4. 2004
- přímý link: http://www.sg1.cz/autori/autori.htm

 

     21.5.2004

        1. DNES FILM STARGATE NA PRIMĚ!!!

Příznivcům Hvězdné brány zřejmě neuniklo, že dnes večer v 19.55 TV Prima vysílá film Stargate. Toto je jen malé připomenutí pro zapomětlivé. :-)))

        2. 30. ročník Saturn Awards

Jak jsem psala již v novinkách z 29. 2., seriál Stargate SG-1 získal celkem čtyři nominace ve třech kategoriích:
1. "Best Syndicated/Cable Television Series" - Stargate SG-1 byl nominován spolu se seriály Andromeda, Carnivale, Dead Like Me, The Dead Zone a Farscape.
2. "Best Actor in a Television Series" - Richard Dean Anderson
3. "Best Actor in a Television Series" - Michael Shanks
4. "Best Supporting Actress" - Amanda Tapping
5. května 2004 proběhlo slavnostní předávání cen Saturn, které vyhlašuje The Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films. Seriál nakonec získal jednu cenu v kategorii "Best Syndicated/Cable Television Series". Všichni tři nominovaní herci vyšli tentokrát naprázdno. Podrobný přehled najdete přímo na stránce Saturn Awards: http://www.saturnawards.org/index.html.

        3. 6. ročník Leo Awards

Slavnostní předávání cen proběhne 28. a 29. května 2004. Seriál Stargate SG-1 získal šestnáct nominací ve čtrnácti kategoriích:
1. "Best Dramatic Series" - N. John Smith, Brad Wright, Robert C. Cooper, Michael Greenburg, Richard Dean Anderson, Joseph Mallozzi, Paul Mullie, Andy Mikita, Damian Kindler, Peter DeLuise - producenti Stargate SG-1
2. "Best Direction" - Andy Mikita (za epizodu Heroes II)
3. "Best Direction" - Amanda Tapping (za epizodu Resurrection)
4. "Best Screenwriting" - Robert C. Cooper (za epizodu Heroes II)
5. "Best Picture Editing" - Eric Hill (za epizodu Heroes II)
6. "Best Overall Sound" - Sina Oroomchi, David Hibbert, Devan Kraushar, David Cur (za epizodu Grace)
7. "Best Overall Sound" - Sina Oroomchi, David Hibbert, Devan Kraushar, Wayne Finucan (za epizodu The Lost City II)
8. "Best Sound Editing" - Devan Kraushar, James Wallace, Kirby Jinnah, Kelly Frey, Jason Mauza (za epizodu The Lost City II)
9. "Best Visual Effects" - James Tichenor, Craig Vandenbiggelaar, Patrick Kalyn, James Halverson, Chris Doll (za epizodu The Lost City II)
10. "Best Production Design" - Bridget McGuire, Peter Bodnarus, James Robbins, Robert Davidson, Mark Davidson (za epizodu The Lost City II)
11. "Best Costume Design" - Christina McQuarrie, Lid Hawkins (za epizodu Birthright)
12. "Best Make-Up" - Jan Newman, Todd Masters, Lise Kuhr, Rachel Griffin, Dorothee Deichmann, Mike Fields (za epizodu Enemy Mine)
13. "Best Lead Performance by a Male" - Michael Shanks (za epizodu Lifeboat)
14. "Best Supporting Performance by a Male" - Don S. Davis (za epizodu Heroes II)
15. "Best Lead Performance by a Female" - Amanda Tapping (za epizodu Grace)
16. "Best Supporting Performance by a Female" - Teryl Rothery (za epizodu Lifeboat)
Podrobnosti najdete přímo na stránce Leo Awards: http://www.leoawards.com/.

        4. Nové romány z prostředí Stargate SG-1

Londýnské nakladatelství Fandemonium Books chystá novou řadu románů z prostředí Stargate SG-1. První román s názvem "Trial By Fire" od Sabiny C. Bauer (http://www.stargatenovels.com/trialbyfire.shtml) vyjde v červnu 2004. Kniha bude stát 5.99 liber. O co půjde? Tým SG-1 se vydává na misi na Tyros. Starověká civilizace Tyreanů, uctívajících boha Meleqa, se ocitla na pokraji války s jejich úhlavním nepřítelem Phrigiany. Když je jejich duchovní vůdce brutálně zavražděn, požádají o pomoc SG-1. Členové SG-1 se nechtějí vměšovat do konfliktu, ale nakonec jim nic jiného nezbyde, když je plukovník O’Neill unesen. O’Neill má jedinou šanci na přežití - přidat se ke krutým Phrigianům... pokud však přežije jejich barbarský iniciační rituál. Zbytek týmu se ho snaží zachránit a ocitá se uprostřed války mnoha měnících se aliancí, kde pravda má mnoho podob a nic není takové, jaké se zdá být.
Nakladatelství rovněž vytvořilo webovou stránku StargateNovels.com: http://www.stargatenovels.com/, kde fanoušci najdou informace o chystaných knížkách.

 

     28.4.2004

        1. Další herec ze Star Treku v Praze!

CZ Kontinuum Star Trek Fan Klub pořádá za přispění FKM Events další setkání s herci ze Star Treku. Tentokrát do Prahy přijede Andrew J. Robinson, představitel Cardassiana Elima Garaka ze ST:DS9. Setkání se uskuteční v neděli 6. 6. 2004 v hotelu Regina (Konojedská 38/1581, Praha 10). Program začne ve 14.00 a skončí přibližně v 18.00 hodin. Vstupné pro členy CZ Kontinua činí 370,- nebo 390,- Kč (podle druhu členství), pro ostatní je vstupné 400,- Kč. Bližší informace a online přihlášku najdete přímo na stránkách CZ Kontinua: http://www.kontinuum.cz/.

        2. SG puzzle

Na našem spřáteleném webu CZ Kontinuum: http://www.kontinuum.cz/ jsou k dispozici puzzle s tematikou Stargate SG-1. Zatím je zde obrázek Daniela Jacksona ve třech variantách podle počtu dílků. Puzzle budou pravidelně obměňovány. Najdete je v sekci "Skladiště". Vřele doporučuji, ale předem varuji, že si na skládání můžete brzy vytvořit závislost. Hovořím z vlastní zkušenosti. :-)))))

        3. Spacey Awards

18. dubna 2004 proběhlo na Space channelu vyhlášení výsledků Spacey Awards (viz novinky z 15. 3. 2004). Seriál Stargate SG-1 byl nominován v kategorii "Oblíbený kanadský televizní seriál" (Fave Canadian TV Series) a plukovník Jack O’Neill, ztvárněný Richardem Deanem Andersonem, v kategorii "Oblíbená mužská TV postava" (Fave TV Character Male). Stargate SG-1 s přehledem porazil své konkurenty (získal 61% všech hlasů). Jack O’Neill/RDA bohužel cenu nezískal, ve své kategorii skončil druhý. Podrobné výsledky najdete na stránce Spacey Awards: http://www.spacecast.com/spaceys/.

        4. Výsledky hlasování o nejlepší seriál v časopise TV Tip Seriál

Ve středu 21. dubna 2004 vyšlo č. 8 časopisu TV Tip Seriál, které přináší výsledky ankety o nejlepší seriál, kterou tento časopis vyhlásil 10. března v č. 5 (viz novinky z 15. 3. 2004). Seriál Stargate SG-1 byl zařazen do kategorie "Krimi a sci-fi" a nevedl si vůbec špatně. V konkurenci dalších 103 seriálů obsadil třetí místo za Kobrou 11 a Komisařem Rexem, takže vlastně získal první místo mezi sci-fi seriály. Do první desítky se ze sci-fi probojovaly ještě Akta X (5. místo), Roswell (6. místo) a Věřte-nevěřte (7. místo).

        5. Nové fotky RDA

Na stránce http://www.rda-forever.com/miscpictures.htm najdete mnoho pěkných fotek RDA, především s dcerou Wylie.

 

     19.4.2004

        1. TV NOVA "informuje"

Nevím jestli je to záměr, naprostá neschopnost nebo pouze jedna ruka neví, co dělá druhá, ale 10. dubna měli příznivci Hvězdné brány možnost dozvědět se v pořadu "Volejte Novu" velmi "kvalitní" informace o seriálu.

Otázka:
"Dobrý den, tady Svoboda z Prahy. Zajímalo by mě, proč přestáváte vysílat Hvězdnou bránu a kdy budou další série? Děkuji. Nashledanou."

Odpověď:
"Seriál Hvězdná brána má hodně fanoušků a tento týden se jich na nás sesypalo nepočítaně. Tak abyste věděli. Zatím jsme odvysílali šest řad tohoto seriálu a sedmá na sebe nenechá dlouho čekat. Jenže!! Premiéru měla ve Spojených státech teprve před třemi týdny a my v tuto chvíli jednáme o jejím nákupu. Chvilku počkejte, a protože trpělivost i "brány" přináší, dočkáte se. A navíc, fanoušci Hvězdné brány, neomdlete radostí. Tvůrci chystají natáčení osmé řady!"

Opravdu jsme neomdleli, jedině tak nad "kvalitními" informacemi, které Nova servíruje fanouškům. Zajímalo by mě, kam na ty nesmysly chodí. Premiéra 7. řady prý byla v USA před třemi týdny (tedy podle Novy někdy v půlce března 2004). To je opravdu zajímavá novinka, zvlášť když premiéra prvního dílu 7. řady - epizody Fallen - byla v USA 13. června 2003 a závěrečná epizoda 7. řady - The Lost City II - byla v USA odvysílána 19. března 2004 (ve velké Británii na Sky One o deset dní dříve - 9. března 2004). A 8. sezónu tvůrci nechystají, ale již natáčejí. První díl bude mít v USA premiéru 9. července 2004 na Scifi Channelu. Opravdu není nad kvalitní informace. Než zásobovat diváky bláboly a nesmysly, to raději neinformovat vůbec... vyjde to nastejno. :-(((

 

     15.3.2004

        1. Setkání příznivců Stargate SG-1

Fan klub Stargate Command srdečně zve všechny fanoušky Hvězdné brány na velké setkání, které se uskuteční v sobotu 3. dubna 2004 v Praze v restauraci XV. století (Koněvova 85, Praha 3 - Žižkov). Začátek je předpokládán na 13.00. Pro ty z vás, kteří netuší, jak se tam dostat, bude pořádán předsraz na stanici metra Palmovka. Místo, kde se dá na sraz přihlásit a dozvědět se aktuální informace, je klub Srazy SG na diskuzním serveru Lapiduch.cz.

        2. Hlasování o nejlepší seriál

Ve středu 10. března vyšlel nový TV Tip Seriál (č. 5), kde je soutěžní anketa o Seriál roku 2003. V časopise je kupon, kde můžete dát hlas svým oblíbeným seriálům. Seriály jsou rozděleny do pěti kategorií: české seriály, telenovela a drama, krimi a sci-fi, komedie a sitcom a animované seriály. To rozdělení sice není z nejšťastnějších a například v kategorii "krimi a sci-fi" je uvedeno 104 seriálů, na rozdíl třeba od kategorie "komedie a sitcom", kde je na výběr pouze 14 seriálů. Je to tedy velmi nerovnoměrné a podle mě je sloučení krimi a sci-fi dost nešťastné. V každé kategorii můžete dát hlas nejvýše pěti oblíbeným seriálům, ale můžete označit i pouze jediný seriál v jediné kategorii. Pokud nějaký váš oblíbený seriál není na seznamu uveden, můžete jej do seznamu připsat. Navíc můžete vyhrát 101 zajímavých cen (1. cenou je počítač). Hlasovat můžete do 22. března 2004. Výsledky budou otištěny v čísle 8, které vyjde 21. dubna 2004. Kterému seriálu jsem dala hlas asi není třeba uvádět. :-)))

        3. Začátek 8. sezóny Stargate SG-1 a 1. sezóny Stargate Atlantis

První díl 8. sezóny Stargate SG-1 bude mít v USA na Scifi Channelu premiéru 9. července 2004. První díl nového spin-off seriálu Stargate Atlantis bude mít premiéru o týden později - 16. července 2004. Podrobnosti najdete na Gateworldu: http://gateworld.net/news/generalnews.html#newsitem1079065194,37693,.

        4. 2. ročník Spacey Awards

Proběhne na Space channelu 18. dubna. Seriál Stargate SG-1 byl nominován ve dvou kategoriích: oblíbený kanadský televizní seriál (Fave Canadian TV Series) a oblíbená mužská TV postava (Fave TV Character Male) - Richard Dean Anderson za roli plukovníka Jacka O’Neilla. Hlasovat můžete do 28. března 2004 na této stránce: http://www.spacecast.com/spaceys/.

 

     29.2.2004

        1. Nominace na 30. ročník Saturn Awards

Ani tentokrát seriál Stargate SG-1 nevyšel naprázdno a získal celkem čtyři nominace.
1. kategorie "Best Syndicated/Cable Television Series" - Stargate SG-1 byl nominován spolu se seriály Andromeda, Carnivale, Dead Like Me, The Dead Zone a Farscape.
2. kategorie "Best Actor in a Television Series" - Richard Dean Anderson
3. kategorie "Best Actor in a Television Series" - Michael Shanks
4. kategorie "Best Supporting Actress" - Amanda Tapping
Slavnostní předávání cen se uskuteční 5. května 2004.
Podrobnosti a přehled všech nominací najdete na stránce Saturn Awards: http://www.saturnawards.org/san30.html.

        2. Space Park v Brémách

Celý komplex byl slavnostně otevřen 11. února 2004. Návštěvníci zde najdou celkem osm tematických sekcí zaměřených především na vesmír a kosmonautiku, ale ani příznivci sci-fi (především Star Treku a Stargate) nepřijdou zkrátka. Fanoušky Stargate jistě zaujme Stargate SG 3000 - atrakce, kde prostřednictvím hvězdné brány vstoupí do světa SG a setkají se tam se Satry. Jde o jedinou SG atrakci svého druhu na světě.
Podrobnější informace o celém zábavním parku atd. najdete na Sardenu: http://neviditelnypes.cz/scifi a na stránce Space Parku: http://www.space-center-bremen.de/sc/en/index.jsp.

        3. Přepisy epizod 7. sezóny

Přepisy všech dvaceti dosud odvysílaných epizod 7. sezóny (Fallen - Inauguration) najdete včetně fotek na stránce Stargate Daniel Friendly: http://stargatedanielfriendly.net/html/index.php.
Přímý link na přepisy: http://stargatedanielfriendly.net/html/seasonseventranscripts.html.
Přímý link na fotky: http://stargatedanielfriendly.net/html/seasonsevenepisodesgallery.html.

        4. SG-1 komiks

Od 25. února 2004 je v prodeji první knížka nové komiksové řady z prostředí Stargate SG-1, kterou vydává Avatar Press. První knížka této série se jmenuje P.O.W. (zatím jde pouze o první část třídílného příběhu). Komiksy budou vycházet každý měsíc, takže se příznivci seriálu mají na co těšit.
O co v prvním komiksu půjde? SGC čelí goa’uldské invazi a plukovník O’Neill padne do zajetí Goa’uldů. Další podrobnosti včetně obrázků najdete na Gateworldu: http://gateworld.net/news/comics.html#newsitem1077858048,77051,

        5. 6. sezóna Stargate na DVD

Bude v prodeji od 2. března 2004. Sadu pěti DVD si můžete objednat na Amazonu: http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B00015HVI8/ref%3Dnosim/bonhoeffscell/103-0316002-2345463 .

        6. Promo fotky

Moc pěkné nové promo fotky jsou na stránce: http://web-glitter.com/one-false-step/gallery/tvguide/.

        7. Fotky ze zákulisí epizody Fragile Balance

najdete na této stránce: http://www.jackfic.com/multimedia/photogallery/dvdextras/index.htm.

        8. Rozhovor s Amandou Tapping

Krátký rozhovor o jejích zkušenostech s režií epizody 7. sezóny s názvem Resurrection, jejíž scénář napsal Michael Shanks, najdete na Scifi Wire: http://www.scifi.com/scifiwire/art-main.html?2004-02/17/12.00.sfc.

        9. Creation Convention, Seattle

Con se uskutečnil 6. - 8. února 2004 a jeho hostem za Stargate SG-1 byla Amanda Tapping. Na stránce: http://au.geocities.com/bethcxmanning/con.htm najdete fotky a dojmy a postřehy jedné z návštěvnic této události.

        10. Přepisy chatů s herci ze Stargate

Spousty přepisů chatů např. s Teryl Rothery, Chrisem Judgem, Michaelem Shanksem, Amandou Tapping a dalšími herci najdete na stránce Stargate SG-1: http://www.starry-eyed-surprise.tk/.

        11. Nové wallpapery na The Alpha Site

Tato stránka má jedny z nejlepší wallpaperů s tematikou Stargate SG-1 na netu. Nové, velmi pěkné wallpapery najdete na adrese: http://www.thealphasite.com/index2.htm.

 

     18.2.2004

        1. Pozvánka na Pragocon

Jak někteří z vás jistě vědí, uskuteční se v Praze 20.-22.2.04 další ročník Pragoconu, kde bude, mimo jiné, probíhat sci-fi linie. Fanklub Stargate Command byl kontaktován organizátorem této linie a následně byl na neděli připraven SG program.

Přehled SG přednášek (neděle 22.2.04)
08:00-10:00 - Fallen a Homecoming (promítání) - Stargate Command
10:00-11:00 - Cure (amatérský dabing) - Stargate Command
11:00-12:00 - SG film vs. seriál - Henry Chinaski
12:00-13:00 - German City Con 2003 - Darth Annaud

Detailní program a anotace pro sci-fi linii (tedy včetně SG programu) Pragoconu jsou na stránkách http://drax.wz.cz. Vstupné na celý třídenní con činí 250,- (pokud se přihlásíte předem na stránkách Pragoconu, tak 200,-), čtyřhodinové vstupné se dá pořídit za 100,-. Takže bych vás všechny tímto rád pozval do Prahy na takovou malou předpremiéru Gateconu 04.

 

     6.2.2004

        1. CSWU slaví páté výročí

Náš hostitelský server www.cswu.cz slaví páté narozeniny! Blahopřejeme a přejeme minimálně dalších pět úspěšných let a mnoho návštěvníků. Zároveň chceme poděkovat zakladatelům našich stránek Sovogovi a Wingmanovi, že i po svém odchodu nechali "vrátkařské" stránky pod ochrannými křídly Czech Star Wars Universe. Díky moc. :-)))
V rámci oslav se dnes, 6. 2. 2004, uskuteční CSWU Party v restauraci XV. století (Koněvova 85, Praha 3). Začátek je v 17.00. Bližší informace a registraci najdete na http://www.cswu.cz/oslava.

        2. Konečně počítačová SG hra

Podle novinek z Tiscali Games chystá prý společnost Jowood Productions Software na rok 2005 plnohodnotnou pc hru z prostředí Stargate. Třeba se konečně dočkáme.
Adresa: http://games.tiscali.cz/news/news.asp?id=9732

 

     23.1.2004

        1. Narozeniny RDA

Richard Dean Anderson dnes slaví 54. narozeniny.
GRATULUJEME!

 

     9.1.2004

        1. Druhá polovina 7. sezóny Stargate SG-1 v USA

9. ledna začne na Sci-fi Channelu vysílání druhé poloviny epizod 7. sezóny dílem Evolution II. Ve Velké Británii jsou o jeden díl napřed - 6. ledna byl na Sky One odvysílán díl Grace.

        2. Transkript nejnovější epizody 7. sezóny Grace

a dvě krátké videoukázky a spoustu fotek z této epizody najdete na Stargate Daniel Friendly: http://216.66.19.15/html/stargatedanielfriendlygracetranscript.html.

        3. Screencaptures z epizod první poloviny 7. sezóny a z dokumentu The Lowdown

Najdete rovněž na Stargate Daniel Friendly: http://216.66.19.15/html/seasonsevenepisodesgallery.html.

        4. Skvělé promo fotky k 7. sezóně

Najdete na Stargate SG-1 Solutions: http://savedanieljackson.com/images/mgms7/index.html.

        5. Novinky o Stargate Atlantis a o druhé polovině 7. sezóny Stargate SG-1

Najdete kde jinde, než na GateWorldu: http://www.gateworld.net/news/episodeupdate.html#newsitem1073587395,40437.
Jsou zde mj. první podrobnější informace o úvodní epizodě Stargate Atlantis, která se bude zřejmě jmenovat Rising nebo Rise. Dále zde najdete údaje o postavách, které se budou objevovat v tomto novém seriálu.
Příznivci Stargate SG-1 si mohou prohlédnout fotky z dosud neodvysílaných epizod 7. sezóny.

        6. Autogramiáda Michaela Shankse a Chrise Judge

Proběhne 28. ledna 2004 v anglickém Bedfordu. Podrobnější informace najdete na této adrese: http://www.parallel-worlds.co.uk/parallelworldsev.html.

        7. Cony

- Gatecon 2004: 14. - 19. 7. 2004 Vancouver, předpokládaná, ale zatím nepotvrzená účast Michaela Shankse, Amandy Tapping, Corina Nemce, Teryl Rothery, Colina Cunninghama, JR Bourna a Douglase Arthurse, info: http://www.gatecon.com/home.asp
- Wolf SG-8: 3. - 5. 9. 2004 Londýn, zatím potvrdil účast Michael Shanks, info: http://www.wolfevents.com/web/events/sg8/

        8. Fotky z conů

Na stránce Ashton Press: http://photos.ashtonpress.net/ najdete spoustu pěkných fotek z různých conů. Doporučuji především následující dva cony:
French City Con: Paříž 29. - 30. 11. 2003 - mnoho skvělých fotek Michaela Shankse, Christophera Judge, Amandy Tapping, JR Bourna a Sarah Douglas.
United Fan Con: Springfield (USA) 7. - 9. 11 2003 - fotky Michaela Shankse.

        9. Nové obrázky na Stargate SG-1 Cartoons

Nové obrázky jsou především zaměřené na návrat dr. Daniela Jacksona do 7. sezóny seriálu.
Adresa: http://cartoons.ashtonpress.net/startoons.htm.

        10. Kalendáře

Na stránce Cheyenne Mountain jsou nové kalendáře na leden. Je zde i nový kalendář na celý rok 2004.
Adresa: http://www.sgccheyenne.fsnet.co.uk/cal.htm.

        11. Fonty ke Stargate

Najdete je na Stargate SG-1 Font: http://home.kendra.com/urania/stargate_sg1/sg1_font.htm.
Zpět na AKTUALITY | FLASH INDEX | NONFLASH INDEX


Vytvořil sg1.cz tým.