Aktuality - rok 2003


     16.12.2003

        1. 712 je venku!

Včera na SkyOne odstartovala druhá polovina sedmé série StarGate SG-1 závěrečnou částí epizody Evolution.

 

     3.12.2003

        1. Plakát ke Stargate SG-1

Dnes vyšlo č. 24 časopisu TV Tip Seriál. Je zde plakát ke Stargate SG-1. Je to velmi známá promo fotka z 1. sezóny - členové SG-1 s generálem Hammondem a v pozadí hvězdná brána.

 

     14.11.2003

        1. Stargate Atlantis bude již příští rok!

Seriál Stargate Atlantis dostal zelenou! S natáčením se pravděpodobně začne v únoru příštího roku a premiéra bude v létě na Sci-fi Channelu. Očekává se, že premiéra bude pravděpodobně v červnu, ale zatím to ještě nebylo potvrzeno. Vypadá to tak, že Stargate Atlantis bude konkurovat osmé sezóně Stargate SG-1, jejíž premiéra je rovněž plánována na stejnou dobu. Na scénáři k pilotnímu dílu pracuje Brad Wright. Zatím ještě není známé herecké obsazení, ale podle informací z internetu (především GateWorldu) je téměř jisté, že Stargate Atlantis bude mít jiné herecké obsazení hlavních rolí než Stargate SG-1. Ale je možné, že aspoň někteří představitelé hlavních postav z SG-1 se objeví jako hosté v některých dílech Stargate Atlantis. Probleskly ovšem zprávy, že se uvažuje o Corinu Nemcovi (představiteli Jonase Quinna ze Stargate SG-1) jako o jedné z hlavních postav seriálu, ale nic zatím nebylo potvrzeno. Podrobnosti najdete na GateWorldu: http://www.gateworld.net/news/spinoffnews.html a http://www.gateworld.net/atlantis/index.shtml.

 

     7.11.2003

        1. Filmový speciál časopisu Pevnost!!!

6. listopadu vyšel dlouho očekávaný filmový speciál časopisu Pevnost, který je věnován jednak významným sci-fi filmům a jednak sci-fi seriálům. Čtenář zde najde rovněž několik filmových plakátů a CD s 23 trailery významných filmů, jako např. všech tří dílů Matrixe, Terminátora 3 atd. Kromě fenoménů světového sci-fi filmu jsou zde popsány i nejvýznamnější sci-fi seriály, kromě Stargate SG-1 dále Star Trek, Červený trpaslík, Babylon 5 a Futurama.
Článek věnovaný Hvězdné bráně napsal Honza Pavlík alias Praotec trekkie. Jak už přezdívka napovídá, Honza je velkým fanouškem a znalcem Star Treku, ale rovněž i Hvězdné brány. Jeho jméno je zárukou toho, že se čtenář o těchto dvou fenoménech dozví opravdu kvalitní informace a ne žádné nesmysly, jak bývá občas zvykem v jiných časopisech.
Jediné, co bych článkům (o Stargate SG-1 i o Star Treku) vytkla - ovšem ne autorovi, ale redakci, je to, že trochu svévolně změnila v názvech různých ras velká písmena za malá. U Hvězdné brány je to aspoň jednotně, kdežto v článku o Star Treku, jsou některé rasy napsány s počátečním velkým písmenem a některé s malým, což působí trochu rušivě. Ovšem není to chyba autora, ale redakce. Tento speciál by rozhodně neměl chybět v knihovničce žádného fanouška sci-fi.
A na závěr ještě jedna dobrá zpráva pro příznivce Hvězdné brány - prostřednictvím časopisu si můžete objednat i kalendář věnovaný Stargate SG-1. Cena je 269,- Kč. :-)))))

 

     5.11.2003

        1. Další článek o Stargate v časopise TV Tip Seriál

Dnes vyšlo č. 22 TV Tip Seriálu a je zde již druhý článek o Stargate SG-1 za poslední měsíc. Článek "Kdo prochází hvězdnou bránou" napsal Jiří Renč a zaměřil se zde na popis nejdůležitějších (někdy i méně důležitých) ras, se kterými jsme se v seriálu setkali. Je zde i pár pěkných fotek. Článek není špatný, je zde minimum nepřesností. Skalní příznivci se ovšem nedozví nic nového, ale to se samozřejmě od takového krátkého článku nedá ani předpokládat.
Nepřesnosti:
- egyptské pyramidy nejsou mezihvězdné lodě, ale přistávací základny pro lodě
- autor nerozlišuje, že Antikové a Atanikové jsou dvě různé rasy
- všichni Jaffové nepocházejí z Chulaku - jenom Apophisovi Jaffové
- Tok'Raové je sice logicky správnější, ale česká verze používá všeobecně zaběhnuté pojmenování Tok'rové
- zakladatelkou linie Tok'rů byla Egeria a ne Edjeríja
- Duchové žijí na planetě v mírovém soužití s indiánským kmenem, jehož předkové pocházejí ze Severní Ameriky a ne z Jižní
- květinoví lidé - to je trochu zvláštní pojmenování evokující spíše hippies :-)
Článek rozhodně stojí za přečtení.

 

     22.10.2003

        1. Knížka věnovaná Stargate SG-1 letos nebude

V novinkách ze dne 8. 10. jsem informovala o mé knížce věnované Hvězdné bráně. Bohužel jsem se dozvěděla, že vydavatelství Laser - Books s.r.o. letos knihu nevydá, protože prý na ni nemá peníze a obává se, že by se před Vánocemi kniha dobře neprodávala. Údajně by snad měla vyjít v březnu příštího roku. Už jsem však trochu skeptická, protože termín vydání již byl třikrát posunut, a pokud se vydavatel obává, že se knížka nebude prodávat před Vánocemi, kdy si knihy kupují i ti, co jinak celý rok o knihkupectví ani nezavadí, tak už vidím ty „nadšené davy“ v březnu... :-(( Bohužel nemohu vydání knížky nijak ovlivnit, mohu jen čekat a doufat, že kniha snad vyjde příští rok.

        2. Kalendáře s postavami ze Star Treku a Star Wars

Hanka Vittková, jejíž obrázky a kalendáře z prostředí Star Treku a hojně navštěvované soutěže „Vymaluj si svého mimozemšťana“ znají mnozí fanoušci, připravila na příští rok dva krásné kalendáře - jeden s postavami ze Star Treku a druhý s postavami ze Star Wars. Kalendář stojí 40,- Kč. V případě zájmu kontaktujte přímo Hanku na její e-mailové adrese: hanaan@seznam.cz (pouze však do poloviny listopadu, později už Hanka nebude mít přístup na net; v nutném případě - pokud by si někdo vzpomněl později, ať poté prosím kontaktuje přímo mě: k.vera@seznam.cz a já Hance vaše případné objednávky předám; ale raději si kalendář objednejte včas přímo u Hanky, protože jinak se může stát, že kalendář nedostanete včas do konce roku).

        3. 18. ročník Gemini Awards

Seriál Stargate SG-1 získal cenu Gemini, kterou uděluje Academy of Canadian Cinema and Television, v kategorii Best Visual Effects za epizodu 5. sezóny Revelations. Tuto cenu získal tým ve složení: James Tichenor, Mark Breakspear, Adam de Bosch Kemper, Shannon Gurney, Robin Hackl, Kevin Little, Krista McLean a Craig Van Den Biggelaar.
Seriál byl dále nominován i v kategoriích Best Production Design or Art Direction a Best Sound, ale zde ceny nakonec nezískal.
Podrobnosti najdete přímo na stránce Gemini Awards: http://www.geminiawards.ca/gemini18/index.cfm a dále pak na GateWorldu: http://www.gateworld.net/news/generalnews.html#newsitem1066689808,31927

        4. Vyšlo 7. číslo online časopisu Pink Khaki

Poslední čísla již nejsou celá věnována pouze seriálu Stargate SG-1, ale i dalším seriálům, popř. filmům. Mimo jiné zde najdete několik reportů z vancouverského Gateconu a dále zajímavý rozhovor s německým novinářem Robertem Vogelem, který měl možnost zúčastnit se natáčení jedné z epizod Stargate SG-1 a popisuje zde své dojmy a postřehy. Vše najdete na známé adrese: http://www.pink-khaki.net/. Pokud by vás zaujal rozhovor s Robertem Vogelem, tak další podrobnosti o tomto novináři a fanouškovi sci-fi se dozvíte přímo na jeho webové stránce: http://www.robertvogel.net/.

 

     18.10.2003

        1. Pozvánka na Avalcon Speciál - 24. - 26.10.2003 - Chotěboř

Na Avalconu Speciál se opakují vybrané přednášky z Festivalu Fantazie (a tedy i z letošního Gateconu). Co se týče Stargate bude zopakována sérii přednášek Skrz naskrz a také se objeví rozšířená dvouhodinová přednáška Hana_an a Ewana o hudbě a mytologii v SG.

Vstupné na celou akci činí 250,- (včetně spaní ve spacáku přímo v přízemí KD nebo v pokojích hotelu U zámku) a není třeba se předem přihlašovat. Můžete také přijet třeba až v průběhu soboty a zaplatit si vstupné, které vám vyhovuje (od celovíkendového až po vstup na jediný pořad).

Pochopitelně akce takového rázu slibuje jistou koncentraci příznivců Stargate... Pokud máte seriál Stargate v oblibě, či se o něm chcete jen něco dozvědět, rádi vás v Chotěboři uvidíme. Bližsí informace o celé akci zde. Informace a podrobnější program naší Stargate části najdete na Lopuchu v diskuzním klubu Gatecon.

 

     10.10.2003

        1. 7. sezóna Stargate SG-1 na Sky One

Konečně se dočkali i britští fanoušci. 7. sezóna se začala vysílat na stanici Sky One 29. září a seriál poběží každé pondělí v osm hodin večer.

        2. 8. sezóna Stargate SG-1

BUDE!!! Ale podle nejnovějších informací bude mít zřejmě méně dílů než obvyklých 22. Podrobnosti a články na toto téma najdete jako obvykle na GateWorldu.

        3. Čtvrtý Gatecon ve Vancouveru

Ve Vancouveru proběhl ve dnech 11. -14. září 2003 již čtvrtý Gatecon - dosud vůbec největší con, věnovaný Stargate, který se kdy uskutečnil. Hosty tohoto conu byla nejen spousta herců, ale i dalších lidí, kteří jsou nějak spojeni s výrobou seriálu Stargate SG-1. Mezi hosty byli např. Michael Shanks (dr. Daniel Jackson), Don S. Davis (generálmajor Hammond), Corin Nemec (Jonas Quinn), Teryl Rothery (dr. Janet Fraiserová), Colin Cunningham (major Davis), Jay Acovone (major Kawalsky), Brent Stait (major Ferretti), Dan Shea (seržant Siler a koordinátor kaskadérů), Steve Makaj (plukovník Makepeace), Peter Williams (Apophis), Douglas Arthurs (Heru’ur), David Palffy (Sokar a Anubis), Jacqueline Samuda (Nirrti), JR Bourne (Lantash/Martouf), Andrew Jackson (Per’sus), Frida Betrani (Lya), Alex Zahara (Xe’ls, Michael, Chaka a další role) a další. Informace najdete na stránkách Gateconu: http://gatecon.com/home.asp a rovněž na GateWorldu, kde jsou pěkné fotky: http://gateworld.net/articles/conventions/gatecon2003.shtml.

        4. 20. BOBW con

Již 20. BOBW (Best of Both Worlds) con proběhne v Austrálii, tentokrát ve městě Canberra ve dnech 15.-16. listopadu 2003. Hosty tohoto conu budou Michael Shanks (dr. Daniel Jackson), Peter Williams (Apophis), Dan Shea (seržant Siler a zároveň koordinátor kaskadérů), Douglas Arthurs (Heru’ur), Jacqueline Samuda (Nirrti) a rovněž astronaut Richard Searfoss. Podrobnější informace jsou na stránkách BOBW: http://www.bobw.com.au.

        5. German City Con

Proběhne ve dnech 22.-23.listopadu 2003 v německém Fürthu. Hosty budou Amanda Tapping (major Carterová), Christopher Judge (Teal’c), Peter Williams (Apophis) a JR Bourne (Lantash/Martouf). Podrobnosti najdete na stránkách GCC: http://www.germancitycon.de.

        6. Další speciál časopisu TV Zone věnovaný Stargate SG-1

V létě vyšel již 5. speciál (č. 52) věnovaný seriálu Stargate SG-1, tentokrát zaměřený na 7. sezónu seriálu. Podrobnosti a objednávky zde: http://www.visimag.com/acatalog/VI_DIRECT_Catalog_TV_Zone_Specials_50___59_170.html.

        7. Pátá sezóna Stargate SG-1 na DVD

Sada pěti DVD s díly páté sezóny by měla být v prodeji od 20. ledna 2004. Bude to pro region 1 (USA a Kanada). Celý komplet by měl stát 69.96 dolarů. Informaci přinesl GateWorld, kde naleznete rovněž další podrobnosti: http://www.gateworld.net/news/productwatch.html#newsitem1065200379,60277.

        8. První desková hra s tematikou Stargate SG-1

Měla by se na trhu objevit letos v prosinci. Cena: 34.95 dolarů. Bližší informace najdete na stránkách StargateSG-1.us: http://www.stargatesg1.us/ a samozřejmě jako obvykle na GateWorldu (nejlepším zdroji informací na netu, adresa je v novinkách již několikrát uvedena).

        9. Stargate: Infinity na DVD

Společnost UAV Entertainment oznámila, že uvede 7. října 2003 na trh DVD se čtyřmi epizodami kresleného seriálu Stargate: Infinity (epizody Decision, Double Duty, The Best World a Who Are You?). Cena: 9,99 dolarů. Tuto informaci opět přinesl nevyčerpatelný zdroj informací GateWorld: http://www.gateworld.net/news/productwatch.html#newsitem1065199107,98429.

        10. Stargate SG-1 Fan Fiction Awards 2003

Výsledky hlasování fanoušků o nejlepší povídky z prostředí Stargate SG-1 v mnoha různých kategoriích najdete na této adrese: http://www.sg1-awards.com/awards2003.asp.

        11. Rozhovor s Ronny Coxem

Rozhovor s tímto hercem, který v seriálu ztvárnil arogantního senátora Kinseyho najdete na Gate Worldu: http://gateworld.net/articles/interviews/cox01.shtml.

        12. Přepisy epizod 7. sezóny

Na stránkách přepisů epizod Stargate SG-1 jsou už k dispozici všechny přepisy dosud odvysílaných dílů 7. sezóny kromě 11. dílu Evolution I. Adresa: http://www.sg1-scripts.de.vu/.

        13. Kalendáře na říjen

Najdete jako obvykle na stránce Cheyenne Mountain: http://www.sgccheyenne.fsnet.co.uk/cal.htm.

        14. Michael Shanks se v srpnu oženil

Jeho vyvolenou se stala herečka Lexa Doig, známá především svou rolí Andromedy ve stejnojmenném sci-fi seriálu.
GRATULUJEME!!!

 

     8.10.2003

        1. Knížka věnovaná seriálu Stargate SG-1

V květnovém čísle časopisu Ikarie se objevila krátká zpráva o tom, že by koncem června měla vyjít má knížka Průvodce světem Hvězdné brány. Bohužel se termín vydání posunul a podle nejnovějších informací by kniha měla vyjít v nakladatelství Laser - Books s.r.o. někdy před Vánocemi. Bližší termín zatím není známý, ale doufám, že kniha do Vánoc opravdu vyjde. Jelikož se množí dotazy, o co vlastně jde, kdy to vyjde a co v knize bude, pokusím se zde o stručný nástin. Nakonec, propagace není nikdy dost. :-)
Knížka vychází z materiálů, které jsou uvedeny na webových stránkách Stargate SG-1: http://www.sg1.cz (během roku 2003 by měly být stránky přelity na novou adresu http://www.sg1.cz, ale zatím se tak nestalo a ke změně zřejmě hned tak nedojde). Samozřejmě nezahrnuje vše, co je na výše zmiňovaných stránkách uvedeno, velká část materiálů je v knize upravena a rozšířena nebo naopak zkrácena a některé materiály na stránkách nejsou uvedeny vůbec (např. encyklopedie). Mým cílem bylo vytvořit příručku pro snadnější orientaci v jednotlivých epizodách a především pak v množství postav, kultur a nejrůznějších technologií.
Kniha je zatím prvním dílem, který zahrnuje pouze 1.-4. sezónu seriálu. Svými ilustracemi ji oživila Hana Vittková, jejíž kresby a krásné kalendáře z prostředí Star Treku zná mnoho fanoušků sci-fi.
Co tedy čtenář v knize najde?
Kniha je rozdělena do pěti částí. První část přináší základní informace o filmu Stargate a seriálu Stargate SG-1. Čtenář se zde seznámí s tím, jak seriál vznikl a o čem pojednává. Dále se dozví, kdo jsou hlavní hrdinové a jejich herečtí představitelé. V druhé části jsou podrobně rozebrány všechny epizody 1.-4. sezóny. Třetí část knihy tvoří encyklopedie. Je zde uvedena většina pojmů, které jsou nějak spojeny se seriálem - postavy, planety, rasy, technologie, epizody, herci, scénáristé, režiséři a další významné profese, které se na tvorbě seriálu podílely. Čtvrtou část představují různé přehledy a rejstříky - epizod, herců, režisérů, scénáristů, postav, planet a ras. Dále je zde goa’uldsko-český minislovníček, přehled zajímavých webových stránek, přehled cen a nominací, seznam knih zabývajících se seriálem, včetně románů popř. adaptací scénářů, několik adres, kam mohou fanoušci seriálu napsat svým oblíbeným hercům, a v neposlední řadě také kratičká informace o českém fan klubu Stargate Command včetně kontaktních adres. Rozsahem nevelká pátá část knihy uvádí několik parafrází textů na známé písničky.
Prosím všechny případné zájemce o tuto knížku, aby se na mě nadále neobraceli s dotazy ohledně termínu vydání knihy, protože jej neznám. Je to pouze věcí vydavatele.

Věra

        2. Článek o Hvězdné bráně

Dnes vyšlo číslo 20 časopisu TV Tip Seriál. Je zde článek Jana Lysého o Hvězdné bráně a pár fotek. Článek stručně shrnuje, o co v seriálu jde, a dále jsou zde popisy hlavních postav a údaje o jejich představitelích. Článek není špatný, je tam pouze minimum chyb:
- O'Neill ve filmu má být pouze s jedním "l".
- původní specializací Carterové není astropsychika, ale astrofyzika.
- chybně je uvedeno dr. Frasierová místo Fraiserová.
- Corin Nemec nehrál v seriálu Parker Lewis musí vyhrát epizodní roli, ale naopak roli hlavní.
- Don S. Davis se narodil v Ozark Mountains a ne Ozack.
Až na tyto drobnůstky je článek moc pěkný a najdete zde i pár fotek. Skalní příznivci seriálu se zde sice nedozví nic nového, ale přesto je dobré, že o Stargate SG-1 vůbec vyšel nějaký článek v češtině. Časopis rozhodně na stáncích nepřehlédnete, protože na obálce je jedna z velmi známých promo fotek - tým SG-1 spolu s generálem Hammondem a v pozadí hvězdná brána.

        3. Opakování Hvězdné brány na Nově

TV Nova začala od 17. září opakovat Hvězdnou bránu od 1. sezóny. Bohužel seriálu byl, tak jak se na Nově stalo nechvalným pravidlem, přidělen otřesný vysílací čas těsně kolem druhé hodiny odpolední, což je ještě o hodinu dříve, než když Nova uvedla seriál poprvé. Seriál je bohužel zřejmě brán jako jakási vycpávka mezi čtyřmi telenovelami (od tohoto týdne jednu z telenovel nahradil seriál Ochránce). Takže jako obvykle nezbývá, než připravit si video (ti fanoušci, kteří snad ještě seriál nemají nahraný ;-)) ) a doufat, že nedojde k výpadku elektrického proudu.

        4. Herci Star Treku v Praze

Tato zpráva se sice netýká Stargate, ale je tak mimořádná, že by byla škoda na ni neupozornit. Díky neúnavnému úsilí členů CZ Kontinuum Star Trek fan klub se podařilo po hercích Garrettu Wangovi, Alici Krige, Robertu Picardovi, Ethanu Phillipsovi, Chase Masterson a Lolitě Fatjo pozvat do Prahy další herecké osobnosti Star Treku - Robin Curtis (Saavik z filmu ST III: The Search for Spock), Johna G. Hertzlera (Martok z ST: Deep Space Nine) a opět Lolitu Fatjo (spolupracovnice tvůrců Star Treku). Je to jedinečná příležitost pro všechny fanoušky Star Treku, a nejen pro ně, zúčastnit se setkání s těmito herci. Setkání se uskuteční v úterý 21.10. 2003 na tradičním místě - v hotelu Regina (Konojedská 38/1581, Praha 10). Další podrobnosti a průběžně aktualizované informace najdete přímo na stránkách Kontinua: http:www.kontinuum.cz.

 

     17.5.2003

        1. 5. sezóna Stargate SG-1 na Nově

Diváci v České republice se konečně dočkali. Od úterý 20. 5. 2003 začne TV Nova vysílat díly 5. sezóny Stargate SG-1. Bohužel i těmto novým dílům byl ponechán otřesný vysílací čas kolem půl třetí odpoledne.

        2. Fotky z úvodního dílu 7. sezóny

Několik pěkných fotek z úvodního dílu 7. sezóny Stargate SG-1 s názvem „Fallen“ najdete na GateWorldu: http://www.gateworld.net/sg1/s7/701.shtml.

        3. MS hovoří o 7. sezóně

Na stránkách SciFi Wire najdete krátký článek, ve kterém Michael Shanks hovoří o 7. sezóně a svém návratu do seriálu. Tady je adresa: http://www.scifi.com/scifiwire/art-main.html?2003-05/15/12.00.sfc.
Zdroj: GateWorld.

 

     9.5.2003

        1. 5. ročník Leo Award

Ve dnech 9. a 10. 5. 2003 proběhne v Kanadě slavnostní předávání cen Leo (Leo Award). Seriál Stargate SG-1 je tentokrát nominován v mnoha kategoriích:
1. Best Program - N. John Smith, Peter DeLuise, Damian Kindler, Andy Mikita, Paul Mullie, Joseph Mallozzi, Richard Dean Anderson, Michael Greenburg, Robert C. Cooper, Brad Wright
2. Best Direction - Andy Mikita (za epizodu Unnatural Selection)
3. Best Screenwriting - Damian Kindler (za epizodu Cure)
4. Best Screenwriting - Robert C. Cooper (za epizodu Paradise Lost)
5. Best Cinematography - Jim Menard (za epizodu Full Circle)
6. Best Overall Sound - David Cyr, Sina Oroomchi, Iain Pattison, David Hibbert (za epizodu The Warrior)
7. Best Sound Editing - Devan Kraushar, Cam Wagner, Kelly Frey, James Wallace, Kirby Jinnah (za epizodu The Warrior)
8. Best Production Design - Bridget McGuire, Peter Bodnarus, Robert Davidson, Mark Davidson, Jim Ramsay, Ricardo Spinace, James Robbins (za epizodu Full Circle)
9. Best Costume Design - Christina McQuarrie, Lid Hawkins (za epizodu Full Circle)
10. Best Make-up - Jan Newman, Rachel Griffin, Dave Dupuis, Todd Masters (za epizodu Metamorphosis)
11. Best Visual Effects - James Tichenor, Shannon Gurney, Krista McLean, Karen Watson, Craig Van Den Biggelaar, Tom Brydon, Bruce Woloshyn (za epizodu Unnatural Selection)
12. Best Supporting Performance - Male - Tom McBeath (za epizodu Paradise Lost)
GateWorld ještě uvádí Michaela Shankse, který byl nominován v kategorii Best Guest Performance - Male za epizodu Abyss, ale na oficiální stránce Leo Award jsem ho mezi nominovanými nenašla (tato kategorie tam v nominacích chybí).
Podrobnosti najdete na stránkách Leo Awards: http://www.leoawards.com/ a rovněž na GateWorldu: http://www.gateworld.net/news/generalnews.html#newsitem1051743978,58458.

        2. Začátek vysílání 7. sezóny v USA

Vysílání 7. sezóny v USA začne 13. června odvysíláním hodinového speciálu ze zákulisí seriálu „Stargate SG-1: The Lowdown“ a poté bude následovat úvodní dvoudíl 7. sezóny „Fallen“ a „Homecoming“.
Zdroj: GateWorld

        3. Nový promo poster k zahájení vysílání 7. sezóny

najdete na této stránce: http://www.freecomicbookday.com/updates/2003/SGI-Front.jpg.

        4. Díly 7. sezóny

7.1: FALLEN (13. 6. 2003), scénář: Robert C. Cooper
7.2: HOMECOMING (13. 6. 2003), scénář: Joseph Mallozzi a Paul Mullie
7.3: FRAGILE BALANCE (20. 6. 2003), scénář: Damian Kindler
7.4: ORPHEUS (27. 6. 2003), scénář: Peter DeLuise
7.5: REVISIONS (11. 7. 2003), scénář: Joseph Mallozzi a Paul Mullie, režie: Martin Wood
7.6: LIFEBOAT (18. 7. 2003), scénář: Brad Wright
7.7: SPACE RACE (25. 7. 2003), scénář: Damian Kindler
Zdroj: GateWorld - http://www.gateworld.net/schedule_us.shtml (najdete zde podrobnosti k jednotlivým epizodám).

        5. Fotky z Fragile Balance

Několik fotek z 3. epizody 7. sezóny s názvem Fragile Balance (epizody zaměřené na Jacka O’Neilla) najdete na GateWorldu: http://www.gateworld.net/sg1/s7/703.shtml.

        6. Kalendáře na květen

najdete jako obvykle na stránkách Cheyenne Mountain: http://www.sgccheyenne.fsnet.co.uk/cal.htm.

        7. MGM Sci-fi Newsletter

Na internetu je k dispozici č. 15 tohoto newsletteru. Najdete zde interview Paula Gendreaua s výkonným producentem Robertem C. Cooperem. R. Cooper zde poodhaluje, na co se můžeme těšit v 7. sezóně Stargate SG-1. Dále krátký rozhovor s Richardem Deanem Andersonem (RDA hovoří o návratu Michaela Shankse a o 7. sezóně seriálu). Je zde i přehled conů a setkání s herci, které se ještě uskuteční v tomto roce v různých částech světa. Adresa: http://www.mgm.com/scifi/index2.html.
Opět upozorňuji, že je nutné se nejprve zaregistrovat (e-mail a heslo) a teprve poté si můžete číst celé články.

        8. Joseph Mallozzi’s Stargate SG-1 Production Diary

Novou 3. kapitolu s názvem The Outline najdete na stránkách Stargate SG -1 Solutions: http://www.savedanieljackson.com/jmpd/pd03.shtml.

        9. Rozhovory s herci

V březnu a dubnu proběhlo několik online chatů s herci ze Stargate SG-1 a rovněž vyšlo i pár rozhovorů v různých časopisech. Namátkou vybírám:
- přepis chatu s Josephem Mallozzim z 5. dubna 2003 najdete na: http://ourstargate.com/joem0405.htm
- přepis chatu z 14. 4. 2003 s Michaelem Shanksem: http://www.savedanieljackson.com/ms/msscifichat0403.shtml
- přepis chatu z 1. 3. 2003 s Colinem Cunninghamem: http://ourstargate.com/colin0301.htm
- rozhovor s Donem S Davisem na Iconu 22 (28. - 30. 3. 2003, Stony Brook University, Stony Brook, NY): http://www.scifitalk.com/stargate.htm. DSD se zde vyjádřil v tom smyslu, že by nebyl proti 8. sezóně Stargate SG-1.
- rozhovor s JR Bournem: http://www.stargate-alpha.com/universe/interviews/jrbourne.php
- rozhovor s Corinem Nemcem (stránky Stargate SG-1 Solutions): http://www.savedanieljackson.com/originalspirit/cnq&a.shtml
- rozhovor s Arminem Shimermanem: http://www.savedanieljackson.com/originalspirit/interviewsas.shtml
- rozhovor režiséra Martina Wooda v dubnovém čísle časopisu TV Zone (č. 162): http://www.savedanieljackson.com/originalspirit/mwtvz162.shtml
- krátký rozhovor s RDA a Kurtem Russellem o hokeji pro The Vancouver Sun: http://www.canada.com/vancouver/vancouversun/story.asp?id=2D2C543C-7ED1-4F6F-9681-ACC31A93C723

        10. Speciál časopisu TV Zone věnovaný Stargate SG-1

Právě vyšel již 4. speciál (č. 50) věnovaný seriálu Stargate SG-1. Podrobnosti a objednávky zde: http://www.visimag.com/acatalog/VI_DIRECT_Catalog_TV_Zone_Specials_50___59_170.html.

        11. Komiks z prostředí Stargate SG-1

V září nebo říjnu by měla vyjít první komiksová knížka z chystané komiksové řady věnované seriálu Stargate SG-1, kterou vydá Avatar Press. Knížka se bude jmenovat Stargate SG-1: P.O.W a měl by to být první díl z třídílné minisérie. Autorem textu je James Anthony Kuhoric, ilustrátorem Renato Guedes, autorem obálky je Matt Busch.
Podrobnosti a ukázky najdete na stránkách http://www.avatarpress.com/stargate/ a info rovněž na GateWorldu: http://www.gateworld.net/news/comics.html#newsitem1051927359,30887.

 

     5.5.2003

        1. Gatecon

Jak už víte, tak 5. a 6.7.2003 proběhne jako součást každoročního Avalconu v Chotěboři také Gatecon. Na stránkách Gateconu (http://gatecon.sg1.cz/) je nyní kompletní a konečný program. Přečtěte si, na co se můžete těšit.

 

     16.4.2003

        1. Seriál Hvězdná brána na TV NOVA

Od úterý 15. dubna TV Nova začala k velké radosti fanoušků opakovat 4. sezónu Hvězdné brány. Poté by údajně měli navázat vysíláním 5. a 6. sezóny.
Bohužel, jak se již stalo tradicí, byl seriálu přidělen otřesný vysílací čas kolem 14.30, takže ho zřejmě stihnou sledovat pouze ženy v domácnosti a děti ze základních škol. Velmi by mě zajímalo, pro jakou cílovou skupinu je podle pracovníků programového oddělení Novy tento akční sci-fi seriál určen, když byl vklíněn mezi seriál Tak jde čas a telenovelu Ošklivka Betty. Takže většině diváků nezbývá nic jiného, než nachystat si video a doufat, že zrovna v té době nedojde k výpadku proudu.

        2. „Propagace“ Hvězdné brány na webových stránkách TV Novy a v klubovém časopise ANO

Vzhledem k vysílacímu času, který byl seriálu Hvězdná brána přidělen, ani nepřekvapí, jaké informace jsou o tomto seriálu k dispozici v klubovém týdeníku ANO a rovněž na webových stránkách TV Novy.
V č. 16/2003 časopisu ANO (s. 22-23) vyšel článek Ilony Laužanské Vstupte do hvězdné brány. Čtenář se zde mj. dozví, že ideálním adeptem na cestování po vesmíru je zoufalec se sebevražednými sklony a tragickou minulostí: „Na první misi vyslali poručíka Jacka O’Neilla, zoufalého muže se sebevražednými sklony a s tragickou minulostí. Zemřel mu totiž syn (zastřelil se nešťastnou náhodou jeho vlastní zbraní) a posléze ho opustila žena. To z O’Neilla udělalo zoufalce, který nemá co ztratit, a tím i ideálního adepta k cestování po vesmíru.“ (citováno z výše uvedeného článku, s. 22). O’Neila (má být jen jedno „l“, protože se hovoří o filmu) autorka degradovala z plukovníka rovnou na poručíka. Rovněž je zde chybně uvedeno jméno Michaela Shankse, hereckého představitele dr. Daniela Jacksona. Ale největší „perlou“ je informace o hlavním hereckém představiteli plukovníka O’Neilla (O’Neila). Cituji (s. 22): „Ve filmu hrál O’Neilla Russel Crowe, který v seriálu předal žezlo Richardu Deanovi Andersonovi“. Holt Russell jako Russell... A jen tak na okraj by mě zajímalo, co je tak šokujícího na výroku RDA, že: „Psi jsou mí oblíbení lidé“.
Tytéž bláboly se objevily i na webové stránce TV Novy, kde je článek z ANA uveden ve zkrácené formě: http://ano.nova.cz/article.html?ano=42&article=3e8b8ee191cc7e57c2e3d79a2575cef8. Už tam sice opravili tu šílenost s Russellem Crowem i jméno Michaela Shankse, ale O’Neill (O’Neil) je stále ještě poručíkem a čtenář se zde dozví další neuvěřitelnou novinku - film Stargate vydělal přes 70 miliard dolarů. To je tedy opravdu fenomenální úspěch. Stránky sice mají logo Nova vás baví, ale tentokrát musím říci, že stylem informování čtenářů nás Nova velmi nebaví (tento článek vyjadřuje názor autorky).

 

     19.3.2003

        1. Online chat s producentem a scénáristou Josephem Mallozzim

Uskuteční se v sobotu 22. 3. 2003 v 16. 00 (ET), což by mělo být 22.00 našeho času (doufám, že jsem to dobře spočítala). Pokud se chcete zúčastnit chatu, musíte být registrovaným členem Delphi Forums (registrace zde). Chat proběhne na stránce GateWorld Forums: http://forums.delphiforums.com/starguideforums/start/ .
Zdroj: GateWorld: http://www.gateworld.net/news/fandomworld.html#newsitem1047488593,2649

        2. MGM Sci-fi Newsletter

Na internetu je k dispozici nové březnové vydání (č. 14). Najdete zde mj. druhou část iterview Bena Straita s Michaelem Shanksem, dále dokončení rozhovoru Bena Straita s Darrenem Sumnerem, webmasterem GateWorldu, článek Paula Gendreaua o Michaelu Shanksovi, novinky a zajímavosti nejen ze světa Stargate SG-1 a rovněž kvíz znalostí o seriálech natočených MGM (několik otázek je i o Stargate SG-1).
Adresa: http://www.mgm.com/scifi/index2.html.
Opět upozorňuji, že je nutné se nejprve zaregistrovat (e-mail a heslo) a teprve poté si můžete číst celé články.

        3. Jacqueline Samuda odpovídala na dotazy fanoušků

Přepis otázek fanoušků a odpovědí této sympatické herečky, která ztělesnila postavu Nirrti, najdete na stránkách Stargate SG-1 Solutions: http://www.savedanieljackson.com/originalspirit/jsq&a.shtml. JS mj. hovořila o seriálu Stargate SG-1 a postavě Nirrti, o herecké profesi, psaní, režii atd.

        4. Přepisy epizod

Na stránkách přepisů epizod Stargate SG-1 jsou už k dispozici téměř všechny přepisy dílů 1. -6. řady. Z 1. sezóny chybějí pouze díly Cor-ai a Enigma, z 2. řady díly One False Step a Show and Tell, ze 3. řady díly Demons, Rules of Engagement a Past and Present, 4. a 5. řada jsou kompletní a ze 6. řady chybějí pouze přepisy dílů Memento a Prophecy. Stránky mají rovněž nový pěkný design. Adresa: http://www.sg1-scripts.de.vu/.

 

     18.3.2003

        1. 5. a 6. řada Stargate SG-1 na Nově

Ředitel Železný ve svém pořadu Volejte řediteli ze dne 1. 3. 2003 prohlásil: "V polovině dubna začneme reprízovat 4. řadu a po ní navážeme premiérovým vysíláním 5. a 6. řady". Pokud skutečně dodrží slovo, máme se na co těšit.

        2. Ethan Phillips (Neelix ze seriálu Star Trek: Voyager) navštíví Prahu!!!

Tato zpráva se sice netýká Stargate, ale je tak mimořádná, že by byla škoda na ni neupozornit.
Díky neúnavnému úsilí členů CZ Kontinuum Star Trek fan klub se podařilo po hercích Garrettu Wangovi, Alici Krige a Robertu Picardovi pozvat do Prahy další hereckou hvězdu Star Treku - Ethana Phillipse. Je to jedinečná příležitost pro všechny fanoušky Star Treku, a nejen pro ně, zúčastnit se setkání s tímto hercem. Setkání se uskuteční ve čtvrtek 8.5.2003 (státní svátek) v hotelu Regina (Konojedská 38/1581, Praha 10). Další podrobnosti a průběžně aktualizované informace najdete na stránce: http://www.kontinuum.cz.

        3. Nominace na 29. ročník Saturn Awards

1. Stargate SG-1 v kategorii Best Syndicated/Cable Television Series (spolu se seriály Andromeda, Dead Zone, Farscape, Jeremiah a Mutant X).
2. Richard Dean Anderson v kategorii Best Actor in a Television Series za seriál Stargate SG-1 (spolu se Scottem Bakulou - Enterprise, Davidem Boreanazem - Angel, Benem Browderem - Farscape, Anthonym Michaelem Hallem - Dead Zone a Tomem Wellingem - Smallville).
Podrobnosti najdete zde: http://www.saturnawards.org/.

        4. Online chat s Michaelem Shanksem

Uskuteční se 20. března 2003 v devět hodin večer (ET). Podrobnosti najdete na stránkách Scifi.com: http://www.scifi.com/chat.

        5. Třetí sezóna Stargate SG-1 na DVD

Již nyní si můžete na Amazonu předobjednat sadu pěti DVD, která bude v prodeji od 17. června. Cena 52.47 dolarů. Bohužel je to region 1 (USA a Kanada). http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B00008PC0W/qid=1047651379/sr=8-3/ref=sr_8_3/103-8995125-9771803?v=glance&s=dvd&n=507846 .

        6. MGM Sci-fi Newsletter

Na internetu je k dispozici nové únorové vydání (č. 13). Najdete zde mj. první část iterview Bena Straita s Michaelem Shanksem, dále rozhovor Bena Straita s Darrenem Sumnerem, webmasterem GateWorldu, Stargate SG-1 kvíz a mnoho dalších zajímavostí. Adresa: http://www.mgm.com/scifi/index2.html.
Rovněž doporučuji projít si archív a přečíst si i články ze starších čísel. MGM Sci-fi Newsleter vychází od loňského října (č. 9) jako měsíčník.
Důležité upozornění!!! Abyste si mohli číst celé články a nejen pouze jejich názvy, musíte se napřed zaregistrovat.

        7. Pink Khaki č. 5

Na webu je nyní k dispozici nové číslo tohoto oblíbeného online časopisu. Najdete zde jako vždy spoustu zajímavých článků a samozřejmě nechybí ani soutěž - tentokrát o podepsané fotky Amandy Tapping a Michaela Shankse. Adresa: http://www.pink-khaki.net.

        8. Stargate SG-1 Con v Paříži - změna!!!

Con se uskuteční o týden později - ve dnech 29.-30. listopadu 2003. Další informace najdete na stránce: http://www.frenchcitycon.com/stargate_sg1_index_uk.htm.

        9. Collectormania 3

Bude se konat 2.-5. května 2003 v Milton Keynes Shopping Centre ve Velké Británii. Akce se zúčastní mnoho herců z různých seriálů a filmů. Ze Stargate SG-1 to bude Corin Nemec, John De Lancie a Armin Shimerman.
Podrobnosti najdete zde: http://www.showmastersonline.com/collectormania.html.

        10. Fotky z loňského Gateconu

Spousty pěkných fotek z loňského Gateconu (Vancouver, 12.-15. 9. 2002) najdete na stránce: http://kimsadventures.com/Gatecon/Gatecon2002/default.asp.

        11. Amanda Tapping poskytla rozhovor stanici BBC

Rozhovor byl odvysílán ve Velké Británii v únoru. AT hovořila o své rodině, herecké dráze a samozřejmě o seriálu Stargate SG-1. Nyní si můžete celý rozhovor (šest a půl minuty) poslechnout na stránce BBC: http://www.bbc.co.uk/essex/features/essex_celeb/amanda_tapping.shtml.
Zdroj: GateWorld.

        12. Rozhovor s Michaelem Shanksem

Rozhovor japonské novinářky Miwy Hirai s MS najdete na stránkách Stargate SG-1 Solutions: http://www.savedanieljackson.com/ms/msmhthroughgatehome.shtml. MS zde mj. hovoří o postavě Daniela Jacksona, o svém účinkování v 7. sezóně Stargate SG-1, o svém hostování v seriálu Andromeda a o novém fantasy filmu Sumuru, který nedávno dotočil.

        13. Joseph Mallozzi’s Stargate SG-1 Production Diary

Tyto zápisky scénáristy a producenta Josepha Mallozziho najdete rovněž na stránkách Stargate SG -1 Solutions. Zatím jsou zde k dispozici první dvě kapitoly:
Introduction: http://www.savedanieljackson.com/jmpd/pd01.shtml
The Pitch: http://www.savedanieljackson.com/jmpd/pd02.shtml.

        14. James Tichenor's Production Diary

Zápisky Jamese Tichenora, který má na starosti vizuální efekty, z natáčení počátku 6. řady Stargate SG-1 najdete na stránkách ReelWest.com: http://www.reelwest.com/magazine/archives/vol17_4/gate_keeper.htm.
Zdroj: GateWorld.

        15. Sumuru - nový film Michaela Shankse

MS nedávno dotočil nový fantasy film Sumuru. Hraje zde astronauta Adama Wadea, jednoho ze dvojice astronautů, kteří přistanou na vzdálené planetě, která byla před staletími kolonizována, ale poté s ní bylo přerušeno spojení a ustala veškerá komunikace. K velkému překvapení obou mužů je planeta ovládána bojovnicemi ve stylu Amazonek. Chcete-li se dozvědět další podrobnosti a prohlédnout si pár fotek z filmu, rozhodně navštivte tyto stránky:
Shanksadelic: http://www.shanksadelic.net/sumurupreview.html a Stargate SG-1 Solutions: http://www.savedanieljackson.com/sumuru/030129screenafrica.shtml.

        16. Stargate SG-1 Fan Fiction Awards 2003

Nominace svých oblíbených povídkek můžete posílat na adresu: http://www.sg1-awards.com.

        17. E-kalendáře s fotkami ze Stargate SG-1

Můžete si je objednat na této adrese: http://jd-divas.com/jackdaniel/ecalendars.shtml.

        18. Fotky RDA z natáčení epizody Frozen

Pár ne příliš kvalitních fotek najdete na této stránce: http://www.rescueshuttle.com/pictures.htm.

 

     23.2.2003

        1. Stargate Command - český fanklub seriálu Stargate SG-1

Jak už bylo řečeno v minulých novinkách z 22. ledna, byl 1. 1. 2003 založen český fanklub Hvězdné brány s názvem Stargate Command. Bližší informace o fanklubu najdete na stránce: http://fanclub.sg1.cz.
18. 1. 2003 se uskutečnilo první setkání fanoušků. Spousty fotek z této akce najdete zde: http://fis.bofh.cz/misc/sgsraz/. Fanklub organizuje první StarGate con v ČR, který je součástí Avalconu - Parconu (Chotěboř, 5. - 6. 7. 2003). Podrobnosti a předběžný náčrt programu najdete na této stránce: http://gatecon.sg1.cz.

        2. Cony, cony a zase cony

BOBW 18 - Canberra, 19. - 20. 4. 2003
- zatím potvrzení hosté za Stargate SG-1: Tony Amendola, dále herci ze seriálů Babylon 5, Andromeda a Buck Rogers in the 25th Century
- info: http://www.bobw.com.au

London Expo - Londýn 17. - 18. 5. 2003 (součástí je i akce SFX - The Event)
- zatím potvrzení hosté za Stargate SG-1: Suanne Braun, dále herci ze Star Treku (James Doohan, Robert Picardo a další), Červeného trpaslíka, „V“ a dalších.
- zatím potvrzení hosté za Stargate SG-1 (SFX - The Event): Teryl Rothery a Michael Shanks info: http://www.londonexpo.com

Gatecon 2003 (C 4) - Vancouver 11. - 14. 9. 2003
- zatím potvrzení hosté: Jay Acovone a Douglas Arthurs
- info: http://www.gatecon.com

Wolf SG-6 - Londýn, 31. 10 - 2. 11. 2003
- zatím potvrzení hosté: Don S. Davis, Frida Betrani a Colin Cunningham
- info: http://www.wolfevents.net/home/sg6.shtml

French Stargate SG-1 Convention, Site Alpha 2 - Paříž 22. - 23. 11. 2003
- zatím potvrzení hosté: Amanda Tapping, Christopher Judge a JR Bourne
- info: http://www.frenchcitycon.com/stargate_sg1_index_uk.htm

        3. Heliopolis funguje! :-)))

Tak se nakonec ukázalo, že Heliopolis nekončí, ani se nebude postupně (a velmi pomalu) přelévat na jinou adresu (viz novinky z 22. ledna). Vše je při starém pouze se změnila koncovka adresy z "de" na "com" - http://www.sg1-heliopolis.com.

 

     22.1.2003

        1. 5. řada na TV Nova

Dne 11. ledna 2003 sdělil ředitel TV Nova Železný v pořadu Volejte řediteli, že TV Nova v dubnu zopakuje 4. řadu a na ni naváže díly 5. řady (takže ty nové díly odhaduji tak na květen). :-))

        2. RDA v Cestománii

V pondělí dne 6. ledna 2003 zasedli kolem deváté večer pravidelní fanoušci cestopisného seriálu Cestománie, který každé pondělí vysílá ČT1, k televizním obrazovkám a nestačili se divit. V epizodě věnované tentokrát západní Kanadě nemohla chybět ani návštěva Vancouveru. Na tom by nebylo zase až tak nic výjimečného, kdyby se na prvním záběru z Vancouveru neobjevil sám Thor ze seriálu Stargate SG-1. K nesmírné radosti fanoušků pak dále pokračovaly záběry z natáčení jednoho dílu 6. řady v Bridges Studios. Měli jsme možnost kromě Thora vidět i všechny herecké představitele týmu SG-1 (RDA, Amandu Tapping, Chrise Judge a Corina Nemce). RDA dokonce poskytl tvůrcům pořadu krátký rozhovor. Vše bylo perfektní, ale mělo to jednu "malou" chybu - záběry týkající se seriálu Stargate SG-1 trvaly pouze necelou minutu. ;-))

        3. Dokončení 6. řady v USA

Vysílání druhé poloviny dílů 6. sezóny začalo v USA 10. ledna 2003 dílem Unnatural Selection, který je pokračováním epizody Prometheus.

        4. Narozeniny Richarda Deana Andersona

23. ledna oslaví RDA 53. narozeniny. GRATULUJEME!!!
Blahopřání od fanoušků z celého světa si můžete přečíst na této stránce: http://pub49.bravenet.com/guestbook/show.php?usernum=4208983964.

        5. Stargate SG-1 Fan Film

Jmenuje se "Call It A Stargate" a jeho tvůrci jsou tři nadšenci - Ian Peterson, Andrew Jones a Peter Ward. Stejná trojice už dokončila i druhý film s názvem "Earthbound". Oba filmy si můžete stáhnout na stránce Superteam Productions: http://www.petendom.co.uk/sg1/index.htm. Info najdete rovněž na Gate Worldu: http://www.gateworld.net/news/fandomworld.html#newsitem1041986968,64034.

        6. Figurky členů SG-1

Od 12. února bude v prodeji sada ručně malovaných figurek členů týmu SG-1, které nabízí k prodeji Ritterhouse Archives. Jde o číslovanou limitovanou sérii 1000 kusů. Cena sady je 80 dolarů. BTW: ty figurky jsou dost hrozný. ;-)))). Prohlédnout si je a předobjednat můžete na stránce SciFi Hobby.com: http://www.scifihobby.com/products/stargatesg-1/bobbles/.

        7. RDA a Paull Mitchell Squaw Valey Celebrity Sports Invitational

RDA se zúčastnil této charitativní akce, jejíž výtěžek je věnován ekologické organizaci Robert Kennedy's Riverkeeper Organization. Akce proběhla 11. a 12. ledna 2003. Informace a fotky najdete na této stránce: http://www.rrda.org/squaw.html.

        8. Rozhovor s RDA

V č. 158 časopisu TV Zone (leden 2003) si můžete přečíst rozhovor Steva Erama s RDA "Alive and Kicking...". RDA hovoří o postavě Jacka O'Neilla a seriálu Stargate SG-1. V časopise je rovněž článek o tom, že bude 7. řada seriálu. Část rozhovoru s RDA včetně pěkné fotky najdete na této stránce: http://www.visimag.com/tvzone/t158_feat01.htm.

        9. Fotky RDA a jeho dcery Wylie

Pár nových fotek z loňského listopadu najdete na této stránce: http://www.rexfeatures.com/cgi-bin/r2show0?k=richard+dean+anderson.

        10. Přepisy epizod 6. řady

Najdete je na stránkách s přepisy: http://www.sg1-scripts.de.vu/. Je zde 15 dílů 6. řady od Redemption I po Paradise Lost. Chybí pouze 14. epizoda Smoke and Mirrors.

        11. Stargate (Ultimate Edition)

Sada 2 CD s filmem Stargate a mnoha bonusy bude v prodeji od 18. února 2003. Bohužel je to region 1 (pouze pro USA a Kanadu). Více informací najdete na GateWorldu. Již nyní si film můžete předobjednat na Amazonu: http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B0000844I8/ref%3Dnosim/bonhoeffscell/104-4396262-3599119.

        12. Heliopolis končí

9. února 2003 se definitivně uzavře Heliopolis - největší archív fan fiction z prostředí Stargate. Podle nejnovějších informací by se ale celý archív měl postupně přelít na novou adresu: http://heliopolis.stargate-sg1.hu/. Chvíli to ale potrvá.

        13. Český SG fanclub!

1. ledna 2003 oficiálně vznikl první český fanclub Hvězdné brány. Je to začátek akcí pořádaných nadšenci pohybujícími se hlavně na diskuzním serveru Lopuch. Název fanclubu je Stargate Command a jeho předsedou je Jan Šembera (vám možná známý pod nickem fis). 18.1.2002 se v Praze v Krušovické chalupě uskutečnil první sraz fanclubu.
Klubové stránky se připravují, stejně jako reportáž z prvního srazu.
Zpět na AKTUALITY | FLASH INDEX | NONFLASH INDEX


Vytvořil sg1.cz tým.