Aktuality - rok 2002


     12.12.2002

        1. Sraz fanoušků Stargate SG-1

Dne 18. ledna 2003 se uskuteční sraz příznivců Stargate SG-1. Akce proběhne v Krušovické chalupě. Adresa: ul. 5. května č. 62, Praha 4 (je to blízko stanice metra Vyšehrad). Telefon: 261 216 111. Na této adrese najdete pár obrázků "místa akce": http://www.krusovickachalupa.cz. Doba konání bude ještě upřesněna později. Průběžné informace najde také na diskuzním fóru na Lopuchu v klubech Gatecon a Hvězdná brána.
Na této adrese se můžete na sraz přihlásit: http://sg1.cz/prihlaska.php.

        2. Narozeniny Michaela Shankse

15. prosince oslaví Michael Shanks narozeniny. BLAHOPŘEJEME!!!
Chcete-li mu napsat blahopřání, máte možnost zde: http://pub43.bravenet.com/guestbook/show.php?usernum=3631286682. Všechny vzkazy napsané do 16. prosince budou MS osobně předány v lednu na conu BOBW v Austrálii, kterého se Michael Shanks zúčastní.

        3. Přepis online chatu s Josephem Mallozzim

V sobotu 7. prosince se na diskuzním fóru GateWorldu uskutečnil chat s producentem a scénáristou Josephem Mallozzim. JM zde hovořil především o 6. a 7. řadě seriálu. Kompletní přepis najdete na této adrese: http://www.gateworld.net/articles/interviews/mallozzi05.shtml.
Zdroj: GateWorld

        4. Přepis rozhovoru s Amandou Tapping

Amanda Tapping v polovině listopadu navštívila v australském Melbourne Multiverse Convention. Na stránkách Stargate SG-1 Solutions najdete přepis rozhovoru s AT z tohoto conu: http://www.savedanieljackson.com/originalspirit/monatcontranscript.shtml.

        5. 17. ročník Gemini Awards

Bohužel tentokrát vyšli tvůrci Stargate SG-1 naprázdno. Seriál byl nominován ve dvou kategoriích: Best Achievment in Make-Up a Best Visual Effects (viz novinky ze 4. 10. 2002).
Rovněž byla udělena i cena diváků o nejoblíbenějšího herce/herečku - Gemini’s Hottest Star. Na internetu hlasovalo přes 130 000 lidí a do finále se probojovalo deset herců a hereček. Mezi nimi nechyběli ani zástupci Stargate SG-1 - Michael Shanks, Amanda Tapping a Peter Wingfield (Tanith). Cenu však nakonec získal Gordon Michael Woolvett, známý ze seriálu Andromeda.
Podrobné výsledky ve všech kategoriích najdete na stránkách Gemini Awards: http://www.geminiawards.ca/gem17/categs.cfm.

        6. Michael Shanks a Christopher Judge v seriálu Andromeda

Oba herci už v seriálu hostovali. Nyní se natáčí epizoda, ve které se oba objeví společně. Díl se bude jmenovat „Day of Judgement, Day of Wrath“. Epizoda by měla být v USA odvysílána někdy na jaře příštího roku. Podrobnosti se dozvíte na GateWorldu: http://www.gateworld.net/news/actorwatch.html.
Zdroj: GateWorld.

        7. Rozhovor s Gary Jonesem

Přepis rozhovoru, který Gary Jones (seržant Walter Davis) poskytl v říjnu v anglickém Blackpoolu na Wolfconu SG-5, najdete na stránkách Stargate Alpha. Rozhovor rozhodně stojí za přečtení. Adresa: http://www.stargate-alpha.com/universe/interviews/garyjones.php .

        8. Pink Khaki č. 4

Na internetu je nyní k dispozici čtvrté číslo online časopisu Phink Khaki (The Stargate SG-1 Online Magazine). Jako vždy zde najdete spoustu zajímavostí. Rozhodně nepřehlédněte reportáž autorek stránek z natáčení The Vicki Gabereau Show s Richardem Deanem Andersonem, kterého se osobně zúčastnily. Je zde i video ze show (3 části - každá má 5-7 MB a kolem pěti minut). Opět nechybí oblíbená soutěž, tentokrát o podepsanou fotku RDA.
Adresa: http://www.pink-khaki.net/

 

     18.11.2002

        1. 7. řada bude a Michael Shanks se vrací!!!

Prezidentka Sci-Fi Channelu Bonnie Hammer vydala 7. listopadu oficiální prohlášení o tom, že bude natočeno 22 dílů 7. řady seriálu Stargate SG-1. S natáčením by se mělo začít v únoru příštího roku. A aby těch dobrých zpráv nebylo málo, do seriálu se jako regulérní postava vrací Michael Shanks. Smlouvu na účinkování v 7. sezóně zatím podepsali Richard Dean Anderson, Amanda Tapping a Michael Shanks. Jedná se s Chrisem Judgem a Corinem Nemcem, ale předpokládá se, že oba rovněž podepíší.
Michael Shanks se rovněž objeví i ve dvou epizodách druhé poloviny 6. řady s názvy Changeling a Full Circle.
Zajímavosti o 7. řadě seriálu a situaci kolem jejího schválení, návratu Michaela Shankse atd. si můžete přečíst v přepisu rozhovoru s producentem a scénáristou Josephem Mallozzim.
Podrobnosti najdete na GateWorldu: http://www.gateworld.net a na SciFi.comu: http://www.scifi.com/scifiwire/art-main.html?2002-11/07/13.00.sfc.

        2. Velká Británie opět předběhne USA ve vysílání Stargate SG-1

Tak jako loni u 5. řady, i letos bude druhá polovina 6. řady seriálu odvysílána dříve ve Velké Británii na Sky One než v USA. Sky One začne s vysíláním 4. prosince dílem Unnatural Selection. V USA ze začne s vysíláním zbytku dílů 6. řady až v lednu 2003.
Zdroj: GateWorld

        3. Amanda Tapping odpovídala na otázky fanoušků

Akce se uskutečnila 30. října a kompletní přepis najdete na Amanda Tapping.com: http://www.amandatapping.com/amanda_amandasq2.html

        4. Zemřel představitel dr. Ernesta Littlefielda

Keene Curtis, herecký představitel dr. Littlefielda z epizody The Torment of Tantalus, zemřel 30. října ve věku 79 let.
Zdroj: GateWorld.

 

     19.10.2002

        1. Nominace na Gemini Award

4. 11. 2002 proběhne v Torontu slavnostní galavečer Gemini Awards Day, kde budou vyhlášeny ceny Gemini, které uděluje Academy of Canadian Cinema and Television. Letos to bude již 17.ročník.
Seriál Stargate SG-1 byl na cenu Gemini nominován ve dvou kategoriích:
1. Best Achievement in Make-Up - Jan Newman, Lise Kuhr, Todd Masters, Holland Miller, Christopher Pinhey, Brad Proctor (za epizodu Beast of Burden).
2. Best Visual Effects - James Tichenor, Tom Brydon, Doug Campbell, Michelle Comens, Shannon Gurney, Brian Harder, Craig Van Den Biggelaar, Bruce Woloshyn, Kyle Yoneda (za epizodu Enemies).
Rovněž bude udělena i cena diváků (Viewer’s Choice Award). Mezi deseti žhavými kandidáty na tuto cenu jsou i Michael Shanks a Amanda Tapping za Stargate SG-1 a Peter Wingfield (ten ale ne za Stargate SG-1, ale za The Miracle of the Cards). Ještě máte možnost dát hlas oblíbenému herci (do 28. 10).
Adresa: http://www.geminiawards.ca/geminimain.cfm.

        2. Přepis rozhovoru Vicki Gabereau s RDA (viz novinky ze 4. 10)

Najdete buď na http://savedanieljackson.com/tptb/rdagab.asp, nebo na http://mitglied.lycos.de/ErniePratt/interviews/Gabereau2002/Gabereau2002.htm.

        3. Nazpívaná úvodní znělka seriálu

Chcete-li se pobavit, poslechněte si úvodní hudební znělku seriálu, kterou opatřili komentářem a nazpívali Peter DeLuise (režisér a scénárista), Paul Mullie a Joseph Mallozzi (scénáristé a producenti).
Adresa: http://www.aozc15.dsl.pipex.com/stargate/stargate.mp3.
Zdroj: ASciFi

        4. Odpoledne s Teryl Rothery

Teryl Rothery se v Anglii zúčastní akce Tee with Teryl - An Afternoon with Teryl Rothery.
Setkání proběhne 25. 10. 2002. Tady je adresa: The Royal Clifton Hotel, The Promenade, Southport, Merseyside UK. Podrobnější informace se dozvíte na stránkách Vortex Events: http://www.vortex-events.freeserve.co.uk/Tea%20with%20Teryl.htm.
Zdroj: ASciFi

        5. Večer s Christopherem Judgem

An Evening with Christopher Judge se uskuteční rovněž v Anglii poblíž Londýna 30. 10. 2002. Podrobnosti najdete na stránkách Wolf Events: http://www.wolfevents.net/home/cj.shtml.
Zdroj: GateWorld

        6. Vulkon

Uskuteční se 15.-17. 11. 2002 v americkém Orlandu. Účast přislíbili herci z různých sci-fi seriálů. Za Stargate SG-1 to budou Tony Amendola a Corin Nemec. Více na těchto stránkách: http://www.vulkon.com/upcoming.htm.
Zdroj: GateWorld

        7. Online chat Dona S. Davise s fanoušky

Proběhl 10. 10. 2002 na SciFi.comu. Až/pokud se objeví přepis, dám odkaz do novinek.
Zdroj: GateWorld

        8. Rozhovor s Josephem Mallozzim
<ᅸƨ> Producent a scénárista Joseph Mallozzi poskytl rozhovor Julii Houston na stránkách About.com: Sci-Fi/Fantasy Site. Hovoří zde mj. o zatím nejasné budoucnosti seriálu (není jasné, zda bude 7. řada), o online komunikaci s fanoušky, o postavách seriálu atd. Adresa: http://scifi.about.com/library/weekly/aa102002.htm.
Zdroj: GateWorld

 

     4.10.2002

        1. Robert Picardo (Holodoktor ze seriálu Star Trek: Voyager) navštíví Prahu!!!

Tato zpráva se sice netýká Stargate, ale je tak mimořádná, že by byla škoda na ni neupozornit.
Díky neúnavnému úsilí členů CZ Kontinuum Star Trek fan klub se podařilo po herci Garrettu Wangovi pozvat do Prahy další hereckou hvězdu Star Treku - nezapomenutelného Holodoktora - Roberta Picarda. Je to jedinečná příležitost pro všechny fanoušky Star Treku, a nejen pro ně, zúčastnit se setkání s tímto sympatickým hercem. Setkání se uskuteční v pondělí 28.10.2002 (státní svátek) od 14.00 do 18.00 v hotelu Regina (Konojedská 38/1581, Praha 10). Další podrobnosti a průběžně aktualizované informace najdete na stránce: http://www.kontinuum.cz.

        2. Fotky a reportáže z Gateconu 2002

Ve dnech 12.-15.9.2002 proběhl ve Vancouveru už třetí Gatecon. Fanoušci se rozjeli do svých domovů a někteří z nich už stihli dát na net fotky a popsat své dojmy. Na stránce Ashton Press: http://photos.ashtonpress.net/gatecon2002.htm najdete spoustu skvělých fotek a zajímavé reportáže z jednotlivých akcí. Mimo jiné se např. dozvíte, jak Jay Acovone získal roli majora Kawalského atd.

        3. RDA ve Vicki Gabereau Talk Show

Pořad byl natočen 3. 10. ve Vancouveru a odvysílán následující den v TV (4. 10. 2002).
Zdroj: rdanderson.com

        4. 6. řada Stargate SG-1 na Sky One

Vysílání 6. řady začalo na Sky One 25. 9. 2002. Můžeme jen tiše závidět.

 

     26.9.2002

        1. 5. řada na TV Nova

V sobotu 21. 9. prohlásil ředitel Železný v pořadu Volejte řediteli, že 5. řada Stargate SG-1 bude na Nově vysílána příští rok. Takže nám nezbývá nic jiného, než čekat a doufat, že je to pravda. Je to první o konkrétnější termín, který o vysílání 5. řady řekl.

        2. Stargate film na DVD konečně i u nás

Konečně se dočkali i čeští fanoušci. :-))) Intersonic vydává film Stargate na DVD včetně bonusů. Je to režisérský sestřih - verze, která je o několik minut delší než verze, která se u nás vysílala v televizi. Film je v originále s českými titulky. Podrobnosti najdete na: http://www.dvdbase.cz/clanek.php3?clanekid=621. Na IMDb si můžete přečíst podrobnosti o přidaných scénách, které v první verzi filmu nebyly. Tady je adresa: us.imdb.com/AlternateVersions?0111282.
Zdroj: Bundaboy.

        3. Stargate Convention ve Francii

Ve dnech 1. a 2. listopadu 2002 proběhne v Paříži con věnovaný Stargate SG-1. Bohužel to je ve stejnou dobu, jako con v německém Ludwigshafenu (viz novinky z 9.9.). Účast přislíbili Christopher Judge, Don S. Davis, Teryl Rothery a Carmen Argenziano (Jacob Carter/Selmak). Další informace najdete na: http://www.frenchcitycon.com.

        4. Official Showtime SG-1 ukončila činnost

Tato jedna z nejstarších a nejoblíbenějších stránek 10. září 2002 bohužel ukončila svou činnost. Pokud nyní kliknete na jí adresu, budete automaticky přesměrováni na oficiální stránky MGM věnované Stargate.

        5. Přepisy epizod 6. řady

Na stránkách přepisů epizod: http://www.sg1-scripts.de.vu jsou přepisy všech dosud odvysílaných dílů 6. řady - tedy od Redemption I až po Prometheus.

 

     10.9.2002

        1. Stargate SG-1 Season 1 Box Set - Region 2!!!

Takže konečně se dočkají i fanoušci v Evropě. Sada pěti DVD by měla být v prodeji od 21. 10. 2002. Cena: 43,99 liber. Už nyní můžete posílat objednávky. Podrobnosti najdete na této adrese: http://www.blackstar.co.uk/video/item/7100000020327.

        2. MGM Sci-Fi Newsletter je nyní měsíčník

Od srpnového čísla (č. 8) se newsletter změnil na měsíčník. Najdete zde více informací o hercích, rozhovorů, zajímavostí z natáčení nejen Stargate SG-1, ale i jiných sci-fi seriálů. Zde je výběr zajímavých článků nejen z posledního čísla, ale i z červnového čísla (č. 7).
V č. 8 najdete mj. články o nominaci dvou dílů 5. řady na cenu Emmy, o kresleném seriálu Stargate: Infinity, rozhovor se Sue Seeley, jednou z organizátorek Gateconu, článek Paula Gendreaua Behind the Scenes: The Stargate SG-1 Art Department, který nám přiblíží práci tohoto oddělení atd.
V č. 7 stojí rozhodně za přečtení článek Bena Straita Anatomy of a Stargate: Riddles Unraveled a dále pak rozhovor se šéfem MGM Television Entertainment Hankem Kohenem a prezidentem Sci Fi Channelu Bonnie Hammerem. Oba hovoří o tom, proč bylo vysílání seriálu přesunuto ze Showtime na Sci Fi Channel, jak si vede 6. řada atd. Na otázku, zda plánují vysílaní 7. řady, Bonnie Hammer odpověděl, že to musejí projednat s MGM a že zatím je debata na toto téma předčasná.
A tady je to v originále:
Otázka: What are your plans for broadcasting a seventh season of Stargate SG-1?
BH: We have yet to discuss a seventh season with MGM; those discussions would be premature at this time.
Adresa: http://www.mgm.com/scifi/index2.html . Nezapomeňte, že pokud si chcete přečíst celé články a rozhovory a ne jenom titulky nebo krátké upoutávky, musíte se nejprve nalogovat (e-mail a heslo).

        3. Vysílání 6. řady v USA

V pátek 23. 8. byla na Sci Fi Channelu odvysílána epizoda 6. řady Prometheus, což je první část dvoudílu. Pokračování s názvem Unnatural Selection a zbytek epizod 6. řady bude odvysílán až příští rok, nejpravděpodobněji hned od ledna. Datum bude ještě upřesněno.

        4. Nejlepší povídky s tematikou Stargate za rok 2002

Na základě hlasování fanoušků byly vybrány, tak jako loni, nejlepší povídky v mnoha různých kategoriích.
Podrobný přehled oceněných povídek najdete na stránkách SG-1 Awards: http://www.SG1-Awards.com.

        5. Stargate: Infinity

Zatím bylo potvrzeno 26 dílů tohoto kresleného seriálu. Vysílání začne v USA v sobotu 14. 9. 2002 na stanici Fox.
Děj se odehrává 20 až 30 let po událostech ze Stargate SG-1 a je zaměřen na tým čerstvých absolventů Stargate Academy, který se pod vedením zkušeného veterána SG týmů majora Guse Bonnera vydává na mise po celé galaxii. Kromě velitele Bonnera tvoří tým čtyři mladí absolventi Stargate Academy: Stacey Bonnerová, velitelova neteř, expert přes bojová umění, která si potrpí na přesné dodržování předpisů; Seattle Montoya - americká Indiánka, která polovinu života strávila v rezervaci a poté se přestěhovala do města, kde se stala členkou pouličního gangu; R. J. Harrison - velký fanda sci-fi, který od mládí toužil cestovat vesmírem, a poloviční mimozemšťan Ec’co, který vyrostl na Zemi - expert přes technické záležitosti.
Další postavou, která se bude pravidelně objevovat v seriálu, je mimozemšťanka Draga - záhadná bytost, která je možná Antik (ale nemusí, podrobnosti se zřejmě vyjeví v průběhu seriálu) a byla objevena uvnitř staré egyptské mumie.
Zdroj: MGM Sci-fi Newsletter č. 8

 

     9.9.2002

        1. Narozeniny Amandy Tapping

28. srpna Amanda oslavila narozeniny. Opožděně gratulujeme. :-)))

        2. 1st German Stargate Convention

Uskuteční se ve dnech 1.-3. 11. 2002 ve městě Ludwigshafen am Rhein. Účast přislíbili Christopher Judge, JR Bourne a Robert Vogel (německý novinář a odborník na seriál Stargate). Konečně něco, co není tak daleko. Je to jedinečná příležitost pro naše fanoušky. :-)))
Více informací najdete na http://www.logefanevents.de/.

        3. Stargate SG-1 Season 2 Box Set

Právě je v prodeji. Na pěti DVD jsou zde všechny díly 2. řady. Bohužel je to region 1 (USA a Kanada). Objednat si to můžete na Amazon.com. Cena je 52,47 dolarů. Nabízejí taky slušnou slevu, pokud si najednou objednáte i sadu dílů 1. řady. Cena za obě sady je pak 104,94 dolarů. Podrobnosti najdete na Amazonu: http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B000067DNC/qid=1031581736/sr=2-1/ref=sr_2_1/104-4021089-9418322.

        4. Pink Khaki č. 3

Na internetu je nyní k dispozici třetí číslo Phink Khaki. Najdete zde například rozhovor s Jayem Acovonem (major Kawalsky), nově zavedenou sekci o světových záhadách - první část je věnována mayské křišťálové lebce. Nechybí ani oblíbená soutěž, tentokrát o podepsanou fotku Amandy Tapping a mnoho dalších zajímavých informací. Tady je adresa: http://www.pink-khaki.net.

        5. Novinky na stránkách rdanderson.com.

Tentokrát Kate přidala kromě aktualizace dílů 6. řady i některé zajímavé přepisy TV rozhovorů s RDA a další zajímavosti.
- Najdete zde např. dvě fotky RDA z velké párty konané u příležitosti 90. výročí vzniku Paramount Pictures, která proběhla 14. 7. 2002 v Los Angeles. Studio přizvalo 90 svých největších hvězd, mezi nimiž nechyběl ani RDA.
- Je zde rozhovor RDA, který poskytl červnovému číslu časopisu SFX (č. 92, červen 2002).
- V sekci Archives jsou dva nové přepisy rozhovorů s RDA. Jeden je z The Regis and Kelly talk show, který byl natočen 6. 6. 2002 a odvysílán o den později. RDA tam propagoval 6. řadu seriálu a hovořil rovněž mj. i o své nedávné návštěvě Tibetu a Chile v rámci akcí River Project. Druhý je přepis TV interview z 11. 6. 2002, který RDA poskytl v pořadu The Screen Savers v TechTV (viz novinky z 3. 6. a 27. 6).

        6. Galerie fotek Michaela Shankse

Spousty fotek Michaela Shankse najdete na stránce Shanksadelic: http://www.shanksadelic.net/gallery.html.
Jsou zde fotky nejen ze Stargate SG-1, ale i z mnoha filmů, ve kterých Shanks účinkoval.

        7. Chcete tričko s obrázkem Daniela?

Na stránkách, které jsou součástí Shanksadelic si nyní můžete objednat tričko, tašku, hrneček nebo podložku pod myš s pěkným obrázkem (karikaturou) Daniela. Podrobnosti a objednávky na této adrese: http://www.cafeshops.com/cp/store.aspx?s=shanksadelic.

        8. Model hvězdné brány

Na stránce http://www.scifienterprise.com/ si můžete objednat model hvězdné brány s DHD a dvěma Jaffy (69,50 liber) a rovněž model bojového letounu (60 liber).

 

     24.8.2002

        1. Konec 4. řady na TV Nova. A co dál?

Předpokládám, že všichni fanoušci jistě zaznamenali, že 31. 7. 2002 byl na TV Nova odvysílán poslední díl 4. řady. Co bude dál nikdo neví. Budeme muset čekat na další sérii tak dlouho jako na 4.?
Fanoušci sdružující se v klubu Hvězdná Brána SG na Lopuchu uspořádali emailovou vlnu, která měla alespoň jisté efekt. 3.8.2002 se ředitel TV Nova ve svém pořadu Volejte řediteli SG opravdu věnoval. Jeho věta: "Hvězdná Brána má svou specifickou základnu fanoušků, která pravidelně vysedává u počítače" ve spojení s prolistováním dost slušného štosu emailů od nás, byla opravdu nezapomenutelná. ;-)
Ředitel taktéž přislíbil nákup 5. série, ale zpoždění zdůvodňoval tím, že je ještě moc brzy, protože v USA 5. série teprve skončila. Tomu se ale dá jen těžko uvěřit, protože na německé stanici RTLII už dávno 5. série běží a brzy skončí.
Proto žádáme všechny fanoušky, kteří chtějí vidět co nejdříve další sérii ať píší řediteli! Slušně a pokud možno také bezchyb. ;-) Adresa je volejte.rediteli@novatv.cz.

        2. Konečně samostatný SG blok na conu v Čechách?

Pentacon 2002, momentálně připravovaný pražské setkání fanoušků sci-fi, fantasy, mangy, hororu a magie, měl původně proběhnout 6. až 8. září 2002 v Praze Dejvicích na Základní škole Benita Juareze. Došlo však k potížím organizátorů a podle slov organizátorky SG bloku je zřejmé že se Pentacon bude konat až v říjnu a to na jiném místě než bylo původně zamýšleno. Každopádně fakt, že tato změna nebyla na stránkách conu dosud zaznamenána, navíc tyto nejsou nijak dvakrát obsáhlé (nedisponují nyní například ani podrobným programem), ve mě nevyvolává zrovna důvěru. Kdokoliv se chce conu účastnit jako přednášející může kontaktovat identitu Hathor (resp. TReah) na diskuzním serveru Lopuch.
Oficiální stránky conu: http://pentacon.sf.cz/.

        3. Co na příštím Avalconu?

Ihned po skončení letošního Euroconu jsme začali plánovat "co příští rok". Už nyní připravujeme samostatný SG program na Avalcon 2003.
Přečíst si podrobnosti, přispět svým názorem, nebo přihlásit se za přednášejícího můžete v tomto diskuzním klubu na Lopuchu.

        4. Wdolkova Star Gate fan page přerušila provoz

Když nyní zadáte do prohlížeče adresu http://stargate.game-cube.cz/, která byla ještě do nedávna domovem této stránky, neuspějete. Podle všeho autorovi skončil hosting a Wdolek se nyní aktivně poohlíží po jiném.

 

     22.7.2002

        1. Dvě nominace na cenu Emmy

Seriál Stargate SG-1 byl dvakrát nominován na cenu Emmy v kategorii Outstanding Special Visual Effects for a Series za díly Enemies a Revelations. Více se dozvíte na stránkách Emmy: http://www.emmys.com/ nebo na Gateworldu: http://www.gateworld.net/news/generalnews.html.

        2. Rozhovor s Bradem Wrightem - bude 7. řada?

Autoři populárních stránek GateWorld shromáždili dotazy fanoušků z celého světa a v sekci Ask the Producers je v červnu předložili producentu Bradu Wrightovi. BW odpovídal na dotazy týkající se seriálu všeobecně a dále hovořil především o 6. řadě seriálu, o chystaném seriálu Atlantis a filmu Stargate 2. Rovněž se zmínil o možnosti 7. řady: „There may even be a year seven of SG-1...“. Podrobnosti a celý přepis najdete na GateWorldu: http://www.gateworld.net/articles/interviews/wright01.shtml a http://www.gateworld.net/news/generalnews.html.

        3. Dva články v Séries TV

V č. 12 francouzského časopisu Séries TV (červenec/srpen 2002) vyšel jednak článek On Set with SG-1 od Caroline Terrée a Eddieho Karloffa a jednak rozhovor s Michaelem Shanksem - hovoří zde o svém odchodu ze seriálu. Oba články jsou přeloženy do angličtiny a najdete je na stránkách The Gekko Charmer a Shanksadelic: http://www.thegekkocharmer.net/seriestv.html a http://www.shanksadelic.net/seriestv.html.

        4. Dragoncon 2002

Ve dnech 30.8.-2.9.2002 v Atlantě proběhne Dragoncon 2002. Zastoupení budou mít i herci ze Stargate SG-1. Conu se zúčastní Tony Amendola, Teryl Rothery, Peter Williams, Sarah Douglas a Armin Shimerman.
Více najdete na této stránce: http://www.stargateguide.com/conventions.htm.

        5. Fotky z epizody Abyss

Najdete na Our Stargate: http://www.ourstargate.com/abyss/.

        6. Narozeniny Amandy Tapping

Jelikož se blíží narozeniny Amandy Tapping (28. srpna), můžete jí poslat blahopřání na stránku Dreambook: http://books.dreambook.com/amandatapping/main2.html.

 

     27.6.2002

        1. Vysílací maraton na Showtime

Showtime odvysílá v jednom zátahu všechny díly 5. řady. Vysílání začne v sobotu 6. 7. ve 12.00 v poledne místního času a skončí v neděli 7. 7. ráno ve 4.30. Můžeme jen tiše závidět.

        2. Online chat s Bradem Wrightem

Chat s producentem a scénáristou Bradem Wrightem se uskutečnil 21. 6. 2002 na SciFi.comu. BW zde hovořil o dílech 6. řady Stargate SG-1. Přepis chatu si můžete přečíst na: http://scifi.com/transcripts/2002/wright_chat.html.

        3. Chat s RDA

Proběhl na Tech TV: The Screen Savers 11. 6. 2002. Adresa: http://www.techtv.com/screensavers/bitchat/story/0,24330,3387521,00.html.

        4. Amanda Tapping se zúčastní Gateconu 2002

Gatecon 2002 se uskuteční ve dnech 12.-15. 9. 2002 v kanadském Vancouveru. Účast dále přislíbili: Teryl Rothery (dr. Janet Fraiserová), Suanne Braun (Hathor), Sarah Douglas (Garshaw), Don S. Davis (generál Hammond), Peter Williams (Apophis), Alexis Cruz (Skaara), Erick Avari (Kasuf), Tony Amendola (Bra’tac), JR. Bourne (Martouf), Colin Cunningham (major Davis), Jay Acovone (major Kawalsky) a Gary Jones (sežant Davis). Podrobnosti najdete na stránkách Gateconu: http://www.gatecon.com/home.asp.

        5. Teryl Rothery se zúčastní akce 9th Annual Cult TV Festival

Festival proběhne ve dnech 25.-28. 10. 2002 v Southport Theatre & Floral Hall Complex Merseyside, UK.
Podrobnosti najdete na: http://festival.culttv.net.

        6. Michael Shanks a 6. řada

Podle scénáristy a producenta Josepha Mallozziho propůjčí Michael Shanks svůj hlas Thorovi v 12. díle 6. řady s názvem Unnatural Selection. Více najdete na GateWorldu: http://www.gateworld.net/news/episodeupdate.html#newsitem50260.

        7. Deník Colina Cunninghama (major Davis) z natáčení dílu 6. řady Descent

Colin Cunningham Stargate Diary (Set of Descent) najdete na Noodlehead Productions: http://www.noodleheadproductions.com/sgdiary.html. Jde o dočasné uložení a poté bude přemístěn na stránky Colin Cunningham.com: http://www.colincunningham.com/. Doporučuji tedy raději si projít obě adresy.

        8. Článek o RDA ve Vancouver Lifestyles

Článek „Richard Dean Anderson. Mud to Moneymaking Movies“ od Darrena Partmana vyšel v květnu 2002. Přečíst si ho můžete na této adrese: http://www.vancouverlifestyles.com/feature_may2002_richarddeananderson.html.

        9. Článek o začátku vysílání 6. řady (The Futon Critic)

Pod názvem „Now in Its Sixth Season, ‘Stargate SG-1’ Looks and Plays Better than Ever“ od Briana Forda Sullivana vyšel na stránkách The Futon Critic. Tady je adresa: http://www.thefutoncritic.com/cgi/gofuton.cgi?action=weeklyrant&id=366.

        10. Další článek o začátku vysílání 6. řady (Boston Herald)

Tentokrát je to článek Marka A. Perigarda „Warped Factor: Sci Fi’s ‘Stargate SG-1’ and ‘Farscape’ Make an Odd Pair“ z Boston Herald. Z článku je vidět, že autor Stargate nemá rád nebo seriál snad ani neviděl.
Adresa: http://www2.bostonherald.com/entertainment/television/star06072002.htm.

        11. Dva zajímavé články na stránkách Film Force

„Devlin Would Like to Open a New Stargate“: http://filmforce.ign.com/articles/362/362836p1.html, 10 Questions: The Cast of Stargate SG-1 (10 otázek pro herce RDA, DSD, TR a Corina Nemce): http://filmforce.ign.com/articles/354/354997p1.html.

        12. Fotky ze zákulisí

Pěkné fotky ze zákulisí natáčení Stargate SG-1 najdete na adrese: http://www.jahncie.co.uk/pics/pics2.htm.

        13. Fotky z dílu Redemption (1. a 2. díl 6. řady)

Najdete na této stránce: http://rossvetkarie.tripod.com/redemption.htm.

        14. Military Dictionary

Slovníček termínů jistě ocení především autoři fan fiction, ale určitě nejen ti. Adresa: http://www.execpc.com/%7Epvmiii/military/mildict.html

 

     16.6.2002

        1. Vysílání 6. řady v USA

V pátek 7. června začalo v USA vysílání 6. řady Stargate SG-1.

        2. Třetí speciál časopisu TV Zone

27. června vyjde již třetí speciální číslo časopisu TV Zone (TV Zone Special #46) věnované Stargate SG-1. Cena je 4.99 liber nebo 9.99 dolarů.
Info najdete na GateWorldu: http://www.gateworld.net/news/productwatch.html#newsitem1023159331,46

        3. Hlasování o nejlepší povídky s tematikou Stargate SG-1

Seznam nominovaných povídek s tematikou Stargate SG-1 na stránkách SG1 Awards je konečně hotov. Od 12. 6. do 19. 7. můžete vybírat z nominovaných povídek a autorů v různých kategoriích a dát jim svůj hlas.
Adresa: http://www.SG1-Awards.com.

        4. Druhé číslo Pink Khaki

Je nyní k dispozici na netu na adrese: http://www.pink-khaki.net. Najdete zde mj. rozhovor s Peterem Williamsem, návod, jak a kam psát hercům z SG-1, malý průzkum o Stargate SG-1, povídku, videa, obrázky, vyhodnocení soutěže z č. 1 a novou soutěž o podepsanou fotku Colina Cunninghama atd. Rozhodně to stojí za přečtení. A nezapomeňte se zúčastnit soutěže. :-)

 

     3.6.2002

        1. The Stargate Primer

Na GateWorldu bylo vytvořeno jakési uvedení do problematiky Stargate SG-1 s názvem The Stargate Primer. Je to pomůcka především pro nové fanoušky, kteří neznají Stargate SG-1 a chtěli by se o seriálu něco bližšího dovědět. Najdete zde např. základní informace o seriálu - co je to Stargate a SGC, kdo jsou hlavní postavy seriálu, co jsou zač Goa’uldi a stručné shrnutí děje jednotlivých řad seriálu. Vřele doporučuji všem nováčkům jako vhodný počáteční zdroj informací. Adresa: http://www.gateworld.net/articles/primer/index.shtml.

        2. Nové články na SciFi Wire

Je zde několik krátkých článků věnovaných hercům Stargate SG-1, 6. sezóně atd.
Davis Still Enjoying Stargate: http://www.scifi.com/scifiwire/art-main.html?2002-05/22/15.00.sfc,
Wright: Stargate SG-1 Fits SCI FI: http://www.scifi.com/scifiwire/art-sfc.html?2002-05/20/14.00.sfc,
Anderson Reopens Stargate SG-1: http://www.scifi.com/scifiwire/art-tv.html?2002-05/17/11.00.tv.

        3. Stargate con v Německu

Ve dnech 1.-3. listopadu 2002 proběhne v německém městě Ludwigshafen am Rhein con SGC 2002 - The GateDays (viz novinky z 1. 5. 2002). Zatím byla potvrzena účast prvního hosta. Tím je J.R. Bourne (Martouf).
Více se dozvíte na stránce Loge Fan Events: http://www.logefanevents.de/sgc2002/eng/.

        4. 4. řada Stargate SG-1 na TV Nova

Ředitel Železný konečně řekl v pořadu Volejte řediteli ze dne 1. 6. 2002, že 4. řada Stargate SG-1 se začne na Nově vysílat od 1. července.

        5. Přepis online chatu s RDA a AT

Na Lycosu je k dispozici přepis chatu s Richardem Deanem Andersonem a Amandou Tapping z 22. 5. 2002.
Tady je adresa: http://clubs.lycos.com/live/Events/Transcripts/rda_tapping.asp.

        6. 2. řada na DVD

2. Amazon.com přijímá objednávky na komplet pěti DVD s 22. díly 2. řady Stargate SG-1 (region 1 - USA). V prodeji bude od 3. 9. 2002 a zaváděcí cena je zatím 52,47 dolarů.
Adresa: http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B000067DNC/qid=1023112872/sr=1-4/ref=sr_1_4/104-2159264-3903932.

        7. Trading Cards

Sada 72 kartiček s tematikou epizod 5. řady by měla být v prodeji od září 2002. Podrobnější info najdete na GateWorldu: http://www.gateworld.net/news/productwatch.html.

        8. RDA v talk show

Richard Dean Anderson se v pátek 7. 6. 2002 objeví jako host v ranní talk show Live with Regis and Kelly. Více opět na Gateworldu: http://www.gateworld.net/news/actorwatch.html.

 

     22.5.2002

        1. Online chat s RDA a Amandou Tapping

Ve středu 22. května 2002 se uskuteční na Lycosu online chat s Richardem Deanem Andersonem a Amandou Tapping. Chat začne v 8.00 P.M. ET (ET = GMT-5). Takže, pokud jsem to dobře spočítala, mělo by to začít ve dvě ráno našeho (letního) času. Otázky můžete posílat i předem.
Tady je adresa: http://clubs.lycos.com/live/Events/rda_tapping.asp.
Pokud se chcete chatu zúčastnit nebo alespoň poslat předem otázku, musíte se nejdříve zaregistrovat na Lycosu. Vše potřebné najdete na výše uvedené adrese.

 

     16.5.2002

        1. Leo Award

Ve dnech 10. a 11. 5. 2002 proběhlo v Kanadě slavnostní předávání cen Leo (Leo Award). Seriál Stargate SG-1 získal dvě ceny Leo ze šesti nominací (nominace viz novinky ze 6. 5.).
Amanda Tapping získala cenu Leo za epizodu Ascension v kategorii „Best Lead Performance - Female“ a v kategorii „Best Production Design“ cenu Leo získali Richard Hudolin, Bridget McGuire, Brentan Harron, Ivana Vasak, Doug McLean, Mark Davidson, Robert Davidson za epizodu The Tomb.
Kompletní seznam držitelů cen najdete na stránce Leo Awards.com: http://www.leoawards.com/.

GRATULUJEME!!!

        2. Kreslený seriál Stargate Infinity

Společnost 4Kids Entertainment oznámila detaily k novému kreslenému seriálu Stargate Infinity. Vysílání začne v USA 14. září 2002. O čem seriál bude a další podrobnosti najdete na GateWorldu: http://www.gateworld.net/news/spinoffnews.html#newsite1021433026,89217.

        3. Nové promo

Na Scifi.comu: http://www.scifi.com/onair/scififriday/ je nová pěkná fotka, na které je Jack, Sam a Teal’c.

 

     6.5.2002

        1. Nominace na Leo Award

Ve dnech 10. a 11. 5. 2002 proběhne v Kanadě slavnostní předávání cen Leo (Leo Awards). Seriál Stargate SG-1 a jeho tvůrci byli nominováni v několika kategoriích v sekci „Dramatic series“. A tady už jsou nominace:
   1. „Best Program“ - Producer: N. John Smith, Executive Producer: Brad Wright, Robert C. Cooper, Richard Dean Anderson, Michael Greenburg
   2. „Best Director“ - Andy Mikita (epizoda Proving Ground)
   3. „Best Cinematography“ - Peter Woeste (epizoda The Tomb)
   4. „Best Production Design“ - Richard Hudolin, Bridget McGuire, Brentan Harron, Ivana Vasak, Doug McLean, Mark Davidson, Robert Davidson (epizoda The Tomb)
   5. „Best Visual Effects“ - James Tichenor, Michelle Comens, Shannon Gurney, Krista McLean, Neil McBean, Brian Harder, Adam De Bosch Kemper, Derek Stevenson, Greg Hansen, Bruce Woloshyn (epizoda Revelations)
   6. „Best Lead Performance - Female“ - Amanda Tapping (epizoda Ascension)
Podrobnosti najdete na stránce Leo Awards.com: http://www.leoawards.com/.

DRŽÍME PALCE!!!

        2. Promo fotka 6. řady

Na Scifi.com: http://www.scifi.com/stargate/ je nová stránka věnovaná Stargate SG-1. Zatím tam je jen promo fotka týmu SG-1 s Jonasem Quinnem (Corin Nemec), datum premiéry 6. řady na SCI FI Channel a pár vět o hlavních představitelích.

        3. RDA v reklamě na Minute Pass

Loni RDA natočil dva reklamní spoty na Minute Pass (viz loňské novinky). Oba si nyní můžete prohlédnout a stáhnout na stránce Planet TV: http://www.stormpages.com/planettv/ a dále pak jděte na sekci Stargate SG-1 (tabulka vlevo) a oddíl „General“.

 

     1.5.2002

        1. Kreslený seriál z prostředí Stargate

Podle informací z časopisu Dreamwatch se bude jmenovat Stargate: Infinity a práce na výrobě už začaly. Studio MGM zatím uzavřelo dohodu na výrobu 26 třicetiminutových dílů. Děj se bude odehrávat 20 - 30 let po událostech ze seriálu Stargate SG-1 a pravděpodobně zde neuvidíme nikoho z týmu SG-1. Více informací najdete na GateWorldu: http://www.gateworld.net/news/spinoffnews.html#newsitem1019968473,31963.

        2. 5. řada na RTL2

Ve středu 1. května začne na RTL2 vysílání 5. řady Stargate SG-1. Od 20.15 bude odvysílán poslední díl 4. řady Exodus a poté budou následovat úvodní díly 5. řady Enemies a Threshold.
Můžeme jen tiše závidět.

        3. Stargate con v Německu

Ve dnech 1.-3. listopadu 2002 proběhne v německém městě Ludwigshafen am Rhein con SGC 2002 - The GateDays! Konečně nějaký con věnovaný Stargate, který je v blízkém sousedství naší republiky. :-)
Více se dozvíte na stránce Loge Fan Events: http://www.logefanevents.de/.

 

     27.4.2002

        1. Vysílání 4. řady na TV Nova

Ředitel Železný řekl ve svém pořadu Volejte řediteli ze dne 20.4.2002, že 4. řada Hvězdné brány se začne vysílat na TV Nova začátkem července 2002. Doufejme, že tentokrát už konečně dodrží slovo a že to není jen další z jeho planých slibů.

        2. Oficiální Stargate SG-1 fan club má svůj online newsletter

Jmenuje se Explorer Unit Team Briefing a je bohužel pouze pro platící členy klubu. V prvním čísle mj. přináší rozhovor s Tony Amendolou (Bra’tac), novinky o Michaelu Shanksovi a jeho hostování v 6. řadě seriálu, něco o Corinu Nemcovi (Jonas Quinn), životopis plukovníka Jacka O’Neilla atd. Podrobnosti najdete na GateWorld. netu: http://www.gateworld.net/news/fandomworld.html .

        3. Michael Shanks hovoří o natáčení a provází diváky natáčecím studiem

V této téměř osmiminutové videoukázce nás Michael Shanks provede studiem, abychom si udělali představu o běžném natáčecím dni. Vše je proloženo krátkými ukázkami ze seriálu. O MS zde rovněž hovoří i jeho herečtí kolegové - RDA, Amanda Tapping a Christopher Judge. Úvod videoukázky je dost nekvalitní.
Adresa: http://www.thegekkocharmer.net/theshanksoncelluloid.html a pak jděte na link „Something nice“. Je to stránka věnovaná Michaelu Shanksovi, která je součástí stránky Yadda, Yadda.

 

     22.4.2002

        1. Vyšlo 6. číslo MGM Sci-fi Newsletteru

Najdete zde např rozhovor s Teryl Rothery, rozhovor s Amandou Tapping o její návštěvě amerických vojáků na Středním východě (info viz novinky z 16. 2. 2002), článek Paula Gendreaua o přechodu seriálu ze Showtime na SCI FI Channel atd. Adresa: http://www.mgm.com/scifi/index2.html .
UPOZORNĚNÍ: Pokud si chcete číst celé články a nejen krátké upoutávky, musíte se nejprve přihlásit (e-mail a heslo)!!!

        2. Nový spořič

Najdete na stránce MGM. Je to hvězdná brána, uvnitř které je rotující logo SGC.
Adresa: http://www.stargate-sg1.com/screensaver2.html .

        3. Chat s Josephem Mallozzim

Přepis chatu s JM ze 13. 4. 2002 najdete na stránkách Sam and Jack Horsewomen (SJHW).
JM zde prozrazuje některé novinky o 6. řadě, hovoří o výskytu jednotlivých postav v připravovaných dílech 6. řady, o chystaném filmu Stargate 2, o fandomu atd. Rozhodně stojí za přečtení!!!
Adresa: http://www.sjhw.net/sjhwhome.html a pak jděte na link "Harbinger" a dále pak na "News and Information" a na datum 13. dubna 2002.

        4. Wolf SG-5

Na stránce Wolf Events bylo nově oznámeno, že con Wolf SG-5 proběhne v The Norbreck Castle v Blackpoolu ve dnech 25.-27. 10 2002, a zúčastní se ho Carmen Argenziano (Jacob Carter/Selmak), Don S. Davis (generál Hammond), JR Bourne (Martouf), Gary Jones (seržant Davis) a Garwin Sanford (Narim). Další informace budou postupně následovat na stránce Wolf Events: http://wolfevents.net/home/wolf_sg5.shtml .

        5. Pink Khaki

První číslo je od 1. dubna k dispozici na adrese: http://www.pink-khaki.net/ . Najdete zde mj. rozhovor s Josephem Mallozzim, pár povídek atd. Taky si můžete zasoutěžit o podepsanou fotku Michaela Shankse (deadline je 1. 5. 2002). 

        6. Minicon ve Švýcarsku

The 2nd Minigate proběhne v Basileji dne 1. 6. 2002 (sobota). Cena je 15,- EUR. 
Více se dozvíte na této adrese: http://www.pink-khaki.net/minigate.html.

        7. Přepisy epizod 4. a 5. řady

Na stránce přepisů epizod: http://www.sg1-scripts.de.vu/ jsou nyní zpracovány všechny epizody 4. a 5. řady.

 

     24.3.2002

        1. Nominace na Saturn Award

Stargate SG-1 má tentokrát nominace ve čtyřech kategoriích.
1. The Best Syndicated/Cable Television Series. Stargate SG-1 bude soupeřit se seriály Andromeda, The Chronicle, Farscape, The Invisible Man a Witch Blade.
2. RDA byl nominován v kategorii The Best Actor in a Television Series. Další nominovaní herci jsou Scott Bakula (Enterprise), David Boreanaz (Angel), Ben Browder (Farscape), Robert Patrick (The X-Files) a Tom Welling (Smallville).
3. Christopher Judge byl nominován v kategorii Best Supporting Actor in a Television Series. Další nominovaní jsou James Marsters (Buffy the Vampire Slayer), Michael Rosenbaum (Smallville), Anthony Simcoe (Farscape), Connor Trinneer (Enterprise) a Michael Weatherly (Dark Angel).
4. Amanda Tapping byla nominována v kategorii Best Supporting Actress in a Television Series. Další nominované herečky jsou Jolene Blalock (Enterprise), Gigi Edgley (Farscape), Annabeth Gish (The X-Files), Alyson Hannigan (Buffy the Vampire Slayer) a Michelle Trachtenberg (Buffy the Vampire Slayer).
28. ročník předávání cen Saturn se uskuteční v červnu 2002.
Podrobnosti najdete na Scifi.com: http://www.scifi.com/scifiwire/art-main.html?2002-03/14/11.00.film nebo na GateWorld.netu (adresu jistě všichni znáte).

DRŽÍME PALCE!!!

        2. Trading Cards

Pěkné karty s tematikou Jacka O'Neilla v epizodách 4. řady najdete na Marlině stránce Random RDA: http://rrda.org/card4.html .

        3. The Official Newsletter GateWorld.netu

Jmenuje se Gate News a 17. března 2002 vyšlo první číslo. Zpravodaj si můžete objednat na GateWorld.netu: http://www.gateworld.net/ . Je zde spousta informací o seriálu a info o updatech.


     13.3.2002

        1. Začalo vysílání zbylých deseti epizod 5. řady v USA

Američtí fanoušci se konečně dočkali. V pátek 8. března 2002 začalo vysílání zbylých dílů 5. řady na Showtime. Prvním odvysílaným dílem po dlouhé pauze byl 13. díl Proving Ground. Další epizody budou postupně odvysílány vždy každý pátek od 22.00 ET. Vysílání by mělo skončit v květnu.

        2. Petice za zachování přístupnosti oficiální stránky Showtime i pro fanoušky mimo USA

Stránka http://www.stargatesg-1.com/ byla uzavřena pro fanoušky mimo USA. Proto je nyní na webu podpisová akce neamerických fanoušků o zachování přístupu na tuto velmi populární stránku, aniž by byli fanoušci nuceni používat anonymizér apod. Petice je zde: http://www.petitiononline.com/SGC/petition.html.

        3. Teryl Rothery se zúčastní akce The London Expo

The London Expo (Scifi-Movie-Comic and Toy Collectors Show) proběhne v Londýně ve dnech 18. a 19. května 2002. Podrobnosti najdete na: http://www.londonexpo.com/.

        4. Yahoo Groups budou pár dní mimo provoz

A sice ve dnech 15.-18. března 2002 kvůli pravidelné údržbě. Takže doufám, že ti, kteří jsou členem nějaké diskuzní skupiny na Yahoo, z toho nebudou mít absťák. :-))

        5. Heliopolis - největší archív fanfiction z prostředí Stargate SG-1

Je to neuvěřitelné, ale podle sdělení vlastníků stránek, je už na Heliopolisu archivováno přes 5000! povídek. Adresa: http://www.sg1-heliopolis.de/.

        6. StarGuide má nový název i novou adresu

Nyní je to GateWorld.net: http://www.gateworld.net/. Je to zřejmě nejlepší zdroj informací o Stargate SG-1 na netu.

        7. Podrobnosti o epizodách 6. řady

Najdete kde jinde, než na GateWorldu: http://www.gateworld.net/news/episodeupdate.shtml. Jsou zde například stručné obsahy některých epizod 6. řady, novinky o natáčení atd.


     7.3.2002

        1. 4. řada na Nově

Ředitel Železný řekl 2. 3. 2002 ve svém pořadu Volejte řediteli, že 4. řada Stargate SG-1 bude uvedena v druhé polovině roku. Jen doufám, že tím mínil tento rok a že tentokrát to nebude pouze planý slib!!!

        2. Nový zajímavý článek na Zap2it.com

Je od Kate O'Hare a jmenuje se "Stargate SG-1' Goes Even More Sci Fi". Je zde spousta nových velmi zajímavých informací. Namátkou vybírám:
- Brad Wright píše scénář epizody, ve které by se měl objevit Michael Shanks jako dr. Daniel Jackson. Daniel by se měl objevit, aby pomohl Jackovi, který byl chycen a krutě opakovaně mučen jedním Goa'uldem. Daniel mu pomůže udržet se naživu během mučení.
- RDA si nedávno poranil koleno, když nesl svou malou dcerku na hodinu baletu. Je to ironie, protože jak RDA říká, od prosince častokrát lyžoval a nic se mu nestalo a pak nese svou dceru a stane se mu tohle... Bohužel je to dost špatně načasováno a může se to projevit na prvních dílech 6. řady.
- Brad Wright říká, že Corin Nemec, který nahradil Michaela Shankse je přínosem pro seriál, rovněž hovoří o připravovaném filmu atd.
Článek rozhodně stojí za přečtení. Adresa: http://tv.zap2it.com/shows/features/features.html?24088.

        3. Přepis chatu s Bradem Wrightem

Jak jsem psala v předchozích novinkách, chat se uskutečnil 28. 2. 2002. Nyní si můžete přečíst více méně doslovný přepis na AsciFi.com. Adresa: http://www.ascifi.com/forums/index.php?referrerid=109 a pak jděte do sekcí Stargate-Stargate General Chat-Stargate General Discussions-Brad Chat Transcript. 
Mj. se např. dovíme, že:
- Michael Shanks souhlasil s hostováním v 6. řadě seriálu.
- Robert Cooper a Brad Wright píší scénář k filmu a chtějí tam mít MS jako dr. Jacksona.
- je velmi nepravděpodobné, že by byla ještě 7. řada seriálu.
- nový seriál z prostředí Stargate nebude založen na týmu vojáků.
- Major Davis se objeví ve třetí epizodě 6. řady s názvem Descent
- Brad Wright hovořil i o odchodu Michaela Shankse atd.

        4. Nominace na nejlepší fanfiction

Letos opět můžete dát hlas svým nejoblíbenějším povídkám v mnoha různých kategoriích. Vše potřebné se dozvíte na Stargate SG-1 Fan Fiction Awards: http://followyourheart.org.uk/SG1Awards/2002.html . Své návrhy můžete posílat v období 4.-31. března 2001.

        5. Sekh's Party III.

Uskuteční se v kanadském Vancouveru před Gateconem 2002 dne 11. 9. 2002. Hosty budou J.R. Bourne (Martouf) a Colin Cunningham (major Davis). Podrobnosti najdete zde: http://www.sekhs-party.com.


     2.3.2002

        1. Online chat s Bradem Wrightem

Uskutečnil se 28. 2. 2002 v ranních hodinách našeho času. Producent a scénárista Brad Wright měl údajně hovořit mj. i o odchodu Michaela Shankse a prozradit popř. i jestli MS uvidíme i v některých dalších dílech seriálu. Zatím nevím nic bližšího. Až bude k dispozici přepis chatu, uvedu nějaké bližší podrobnosti. Info o chatu najdete např. na stránce MGM nebo na StarGuide (adresy jistě všichni dobře znáte ;-)).

        2. Změna premiéry 6. řady

Podle posledních informací byl změněn datum vysílání 1. dílu 6. řady na The Sci-Fi Channel o jeden den. Takže to nebude 6. 6. 2002, jak bylo dříve oznámeno, ale o den později - v pátek 7. 6. 2002.
Info najdete na StarGuide: http://www.scifiguide.net/stargate/news/generalnews.html#newsitem1014603857.

        3. Herci na Gateconu 2002

Podle nejnovějších informací potvrdili svou účast následující herci: Alexis Cruz (Skaara), Erick Avari (Kasuf), Don S. Davis (Hammond), J.R. Bourne (Martouf), Tony Amendola (Bra'tac), Gary Jones (seržant Davis) a Jay Acovone (Kawalsky). Sledujte další novinky na stránce Gatecon.com: http://www.gatecon.com/.

        4. Fotky z Gateconu 2001 a Wolfconu SG-4

Nyní je možné si objednat na Ashton Press pěkné fotky z těchto dvou conů. Jedna fotka stojí 2 dolary a nejméně je nutné objednat alespoň 10 fotek. Jsou zde forky např. Michaela Shankse, Amandy Tapping, Dona S. Davise, Alexise Cruze, Tony Amendoly, Jaye Acovoneho, Petera Williamse, J.R. Bourna, Teryl Rothery a dalších. Adresy:
http://hometown.aol.com/ashton7/gatecon.htm (Gatecon 2001, 20.-23. 9. 2001) a
http://www.ashtonpress.ma-at.net/wolfconsg4.htm (Wolfcon SG-4, 1.-3. 2. 2002).

        5. Hračky s tematikou Stargate SG-1

MGM plánuje hračky s tematikou seriálu Stargate SG-1 - konkrétně figurky některých postav, např. plukovníka Jacka O'Neilla. Podrobnější info najdete na StarGuide:
http://www.scifiguide.net/stargate/news/productwatch.html#newsitem1014689789.

        6. Článek o Stargate SG-1 na Tiscali

Článek s názvem Hvězdná brána (Stargate SG-1) od Osara Černého z 22. 1. 2002 najdete na serveru Tiscali:
http://www.wo.cz/ente/ente_center_starga.415349.html.

        7. RDA podporuje ochranu přírody

Začátkem ledna se RDA zúčastnil akce The Paul Mitchell Fairmont Banff Springs Sports Invitational. Je to sportovní akce, které se zúčastnily známé osobnosti a výtěžek šel na podporu ekologické organizace Waterkeeper Alliance. Fotky a komentář z této akce najdete na Marlině stránce Random RDA:
http://www.rrda.org/banff1.html.

        8. Přepisy epizod

Kompletní přepisy epizod najdete na několika stránkách. Především je to stránka věnovaná pouze přepisům: http://www.sg1-scripts.de.vu/, kde najdete více než polovinu epizod 1. řady, pár epizod 2. a 3. řady, všechny epizody 4. řady a rovněž už i všechny epizody 5. řady (kromě Wormhole X-treme!).
Přepisy jsou i na Tau'ri Stargate SG-1 Fans Club: http://www.sg1fans.net/ - zhruba podobná skladba epizod jako na předchozí adrese, akorát je zde zatím méně přepisů z 5. řady. Velmi kvalitní přepisy jsou i naStargatefan.com: http://www.stargatefan.com/scripts/index.html, ale zde jich není mnoho a nejsou zde zatím žádné přepisy 5. řady.
Kompletní přepisy epizod v češtině najdete na našich stránkách v sekci epizody. Zatím jich je pouze pár. 1. řada: The Broca Divide, Thor's Hammer, Hator, 2. řada: Need, Message in a Bottle a 3. řada: Shades of Grey. Další budou postupně následovat.


     26.2.2002

        1. Stargate SG-1 Writer's Guild

Tato nová stránka vznikla jako pomůcka pro autory fan fiction. Postupně se tam budou probírat problémy při psaní povídek, najdete zde užitečné odkazy jak na archívy fan fiction, tak např. odkazy na stránky o mytologii, armádě, různé slovníky, encyklopedie atd. - prostě užitečné linky na stránky s informacemi, které by vám mohly pomoci při psaní povídek z prostředí Stargate SG-1. Stránka se zatím rozjíždí, ale postupně budou přibývat nové informace, proto nezapomeňte sledovat novinky. 
Adresa: http://www.woolfden.net/sg1wg/ .

        2. Pink Khaki

Tak se bude jmenovat nový Stargate SG-1 online časopis, který bude přinášet zajímavosti ze seriálu a z fandomu atd. Měl by vycházet šestkrát ročně a první číslo by mělo vyjít 1. dubna 2002.
Tady je celá informace v originále (many thanks to Doc for the info).

"*** NEW SG-1 ONLINE MAGAZINE *** 
end of march / beginning of april, we'll bring a new sg-1 magazine online, covering various aspects of the show and the fandom. (well. at least we try our best). be prepared for 6 issues a year, and we encourage your participation. 

this new thingy will be called "PINK KHAKI" and yes, we're serious about it. 

as for now, we do some research on the following topic: WHUMPING! 
we would be grateful if authors, no matter if gen/het/slash/whatever and no matter who's whumped, could drop us a line and let us know about the why's and how's. how important is the hurt/comfort aspect for you? where do you draw the line? where's the limit - is there a limit at all? why do you "whump" a certain character? please also include a link to your stories. 

we will handle all mails confidentially, no names will be handed out, this is for research only. 
��
thanks in advance for your hopefully numerous replies off-list on pink_khaki @ hotmail.com - and hey, suggestions of any kind are more than welcome. 

please feel free to forward this message to and post it whoever and wherever you think is suitable. 

thanks! 

the doc"


Pokud chcete poslat nějaký příspěvek, tak deadline je 15. březen 2002.

        3. Nový kalendář na březen

Najdete na Cheyenne Mountain Website: http://www.sgccheyenne.fsnet.co.uk/2002/sgmarch02.jpg.


     16.2.2002

        1. Vyšlo 5. číslo (únor 2002) MGM Sci-fi Newsletteru

Tentokrát je zde mnoho zajímavých informací týkajících se seriálu Stargate SG-1. Např.:
- Rozhovor s hercem Corinem Nemcem. Dovíme se něco málo o tomto herci i o jeho filmografii. CN zde hovoří mj. o své účasti na seriálu Stargate SG-1.
- Osm otázek Paula Gendreaua, které položil Richardu Deanu Andersonovi. Např. se dovíme, jaká je jeho oblíbená skladba, film nebo knížka. RDA dále např. hovoří o tom, že pokračuje v práci na "River Project" (točí se dokumenty o velkých světových řekách a lidech žijících kolem nich). Na otázku, co je jeho vysněným projektem, který se mu zatím nepodařilo realizovat, RDA odpověděl, že je to cesta do Antarktidy. 
- Amanda Tapping, Don S. Davis, Christopher Judge a Teryl Rothery koncem minulého roku navštívili Asii a strávili téměř týden s vojáky US. military's CENTCOM AOR. Bližší informace o místě nebyly kvůli bezpečnosti sděleny ("...at undisclosed locations in the regions adjacent to the Afghanistan theater...").
- Bylo představeno několik společností zabývajících se speciálními efekty, např. 
GVFX (http://www.gvfx.com/services/index.html) nebo Image Engine Design and Effects 
(http://www.image-engine.com/home.html). Na výše uvedených stránkách si můžete prohlédnout pár obrázků nebo úryvky z trikových scén některých epizod např. Nemesis nebo Small Victories.
Adresa Newsletteru: http://www.mgm.com/scifi/index2.html .
UPOZORNĚNÍ: Pokud si chcete číst celé články a nejen krátké upoutávky, musíte se nejprve přihlásit (e-mail a heslo)!!!


        2. Současná situace ve fandomu Stargate SG-1

Darren, tvůrce SciFiGuide, napsal velmi zajímavý článek, kde přesně vystihl současnou rozháranou situaci ve fandomu, která se vyostřila po odchodu Michaela Shankse ze seriálu. DOPORUČUJI!!!
Článek najdete na StarGuide: http://www.scifiguide.net/stargate/articles/kree/020214.shtml.


        3. Gatecon 2002

Účast na Gateconu, který se uskuteční 12.-15. 9. 2002 ve Vancouveru zatím potvrdili Don S. Davis (generál Hammond), Tony Amendola (Bra'tac), JR Bourne (Martouf), Gary Jones (seržant Davis), Colin Cunningham (major Davis) a Jay Acovone (major Kawalsky). Další informace budou postupně následovat, proto sledujte stránku Gatecon.com: http://www.gatecon.com/.

        4. Wolf SG-5

Na stránce Wolf Events byla oznámeno, že conu Wolf SG-5, který proběhne v Londýně 1.-3. 11. 2001, se zúčastní Carmen Argenziano (Jacob Carter/Selmak), Don S. Davis (generál Hammond), JR Bourne (Martouf) a Gary Jones (seržant Davis). Další informace budou postupně následovat na stránce Wolf Events: http://wolfevents.net/home/wolf_sg5.shtml . Rovněž zde najdete na stažení SG-5 Trailer (1.6 Mb).


     13.2.2002

        1. Premiéra 6. řady v USA

Podle MGM bude první díl 6. řady s názvem Redemption v USA odvysílán ve čtvrtek 6. června 2002 na The Sci-Fi Channel. Podrobnosti najdete na StarGuide:
http://www.scifiguide.net/stargate/news/generalnews.html#newsitem1013530643 .

        2. Průvodce seriálem

22. 2. 2002 vyjde knížka Stargate SG-1: The Illustrated Companion. Vol. 2, kterou napsala Thomasina Gibson. Je to průvodce 3.-5. řadou Stargate SG-1. Kromě toho zde najdete i různé zajímavosti ze zákulisí seriálu apod. Kniha stojí 8.79 liber a můžete si ji objednat na Amazonu:
http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/1840233559/o/qid=1013518015/sr=2-1/ref=sr_bt_1/026-3800125-4650063.
Už loni v srpnu vyšel 1. díl, který zahrnoval epizody 1. a 2. řady.

        3. Corin Nemec alias Jonas Quinn

Americký herec Corin Nemec se poprvé objevil v epizodě Meridian v roli Jonase Quinna. Je to on, kdo nahradí dr. Daniela Jacksona.
Kdo je Corin Nemec?
Narodil se 5. 11. 1971 v Little Rock v Arkansasu, později se přestěhoval do Atlanty a nyní žije v Kalifornii. Celým jménem se jmenuje Joseph Charles Nemec IV. Corin pochází z přezdívky Corky, kterou mu dala jeho babička. První roli získal v TV seriálu Webster. Kompletní filmografii, fotky a další zajímavosti najdete na IMDb:
http://us.imdb.com/Name?Nemec,+Corin . CN má i svou vlastní webovou stránku:
http://www.oursites.org/corinnemec/, kde mj. hovoří o sobě, o svém vztahu k scientologii, o charitativních oraganizacích, které podporuje atd.

        4. Zajímavý článek o odchodu dr. Daniela Jacksona a jeho vlivu na fanynky seriálu

Třístránkový článek s názvem "Will women destroy "Stargate"?" od autorky jménem Mary McNamara najdete na Salon.com:
http://www.salon.com/ent/feature/2002/02/13/stargate_rebellion/index.html .

        5. Rozhovor AT pro Prevue Magazine

Amanda Tapping poskytla rozhovor Prevue Magazine, kde hovoří mj. o seriálu Stargate SG-1 a postavě Samanthy Carterové, kterou ztvárňuje. Rozhovor s názvem "Inside the Stargate with Amanda Tapping" najdete na této stránce:
http://www.prevuemagazine.com/Articles/Flash/324 .

        6. Stargate Episode Archive opět částečně funguje!

Jsou zde zatím k dispozici všechny díly 5. řady, dosud neodvysílané v USA (odvysílané pouze na Sky One) - tzn. od Proving Ground po Revelations. Na rozdíl od Stargate Episode Downloads je stahování mnohem rychlejší.
Doporučuji rovněž navštívit i sekci Bonus Files, kde najdete spoustu zajímavostí ze zákulisí seriálu, profily hlavních postav, rozhovory s herci, návštěvu Kurta Russella na natáčení seriálu atd. Adresa:
http://www.sg1archive.com/ .

        7. Přepisy epizod 5. řady

Na SG-1 Fans Clubu: http://www.sg1fans.net jsou další nové přepisy epizod 5. řady. Nyní jsou tam všechny díly kromě Wormhole X-treme!, The Sentinel, Meridian a Revelations.


     10.2.2002

        1. Wolf SG-5

Uskuteční se opět v Londýně ve dnech 1.-3. 11. 2002. Více na Wolfevents: http://www.wolfevents.co.uk/home/sg-5.shtml. Detaily budou postupně následovat, proto sledujte uvedenou stránku.

        2. Fotky z evropského turné Michaela Shankse

Tentokrát z akce An Evening with Michael Shanks, která proběhla 26. 1. 2002 v Londýně. Fotky najdete zde: http://home.clara.net/flipper/msindex.htm .

        3. Amanda Tapping navštíví několik conů v Austrálii a na Novém Zélandu

10. 11. 2002 FSF (Friends of Science Fiction con v Sydney. Info zde: http://www.fsf.com.au/ a Multiverse con v Melbourne (datum jsem zatím nezjistila). Rovněž by se měla zúčastnit ve dnech 23. a 24. 11. 2002 conu Armageddon ve Wellingtonu na Novém Zélandu. Informace budou upřesněny v dubnu na této stránce: http://www.pulpexpo.com .

        4. Amanda Tapping odpovídala na otázky fanoušků

5. 12. 2001 AT odpovídala na otázky fanoušků na AT Website. Na této stránce si můžete přečíst otázky fanoušků i velmi zajímave odpovědi AT. Stojí to za přečtení!!!
Adresa: http://www.amandatapping.qnet.pl/GraphicSite/amanda_amandasqa.html .

        5. Opět něco pro pobavení

Nudíte-li se, zkuste si zahrát pár velmi jednoduchých her.
The Living Teal'c Doll - na stránce Jaffa Kree: http://www.jaffakree.pwp.blueyonder.co.uk/livingtealc.htm .
Run, Danny, Run! - na stránce Daniel in the Lion Pit: http://www.thespacemonkey.net/rundannyrun.htm
Hunt the Linguist - na stránce Good Morning, Campers: http://www.theflyboy.net/xmascatchthelinguist.html. Přeji příjemnou zábavu. :-)


     3.2.2002

        1. Gatecon 2002

Uskuteční se opět v kanadském Vancouveru ve dnech 12.-15. 9. 2002. Podrobnosti najdete na Gatecon.com: http://www.gatecon.com/home.asp .

        2. První epizoda 6. řady

Bude se jmenovat Redemption. Objeví se v ní Teal'cův syn Rya'c. Opět se setkáme s Bra'tacem a poznáme i některé nové postavy. S natáčením by se mělo začít 16. 2. 2002. Je možné, že tato epizoda v konečném provedení nemusí být zařazena jako první, ale zatím se o ní tak hovoří. Více se dovíte na StarGuide:
http://www.scifiguide.net/stargate/news/episodeupdate.html#newsitem1012320329,67978.
VAROVÁNÍ: je zde naznačeno o co půjde. Pokud nechcete přijít o překvapení, na tuto stránku nechoďte!

        3. 6. řada

Zajímavosti, informace, dohady, drby o 6. řadě seriálu a dalších novinkách (např. novém filmu a seriálu) najdete na této stránce:
http://members.aol.com/JRD803/stargate6thseason-2.htm .
VAROVÁNÍ: je zde spousta spoilerů z předchozích, v ČR dosud neodvysílaných, dílů.

        4. Změna adresy!

Stargate Episode Downloads má novou adresu: http://kewlboards.com/stargate/ .

        5. Něco pro pobavení

Na stránce CelebMatch.com: http://www.celebmatch.com/browse.html - si můžete vybrat svého oblíbeného herce nebo herečku (poněkud nelogicky je to řazeno abecedně podle křestních jmen) a pak zadat svůj datum narození. Zjistíte, jak se k svému oblíbenci hodíte. Přeji příjemnou zábavu. :-)


     30.1.2002

        1. Vysílání Stargate SG-1 v USA

K radosti všech amerických fanoušků Showtime konečně odvysílá zbytek epizod 5. řady. První bude 8. března epizoda Proving Ground a vysílání 5. řady by mělo skončit v květnu 2002. Pak bude pár týdnů pauza a v červnu by mělo začít vysílání 6. řady na The Sci-Fi Channel.
Podrobnosti najdete na StarGuide: http://www.scifiguide.net/stargate/news/episodeupdate.html#newsitem1012021241 .

        2. Evropské turné Michaela Shankse pokračuje

V pátek 25. 1. 2002 MS započal své evropské turné účastí na Gateday v německém Frankfurtu a dále pokračoval 26. 1. v Londýně a 27. 1. v Glasgowě. Turné dále pokračuje 29. 1. setkáním MS s fanoušky v Dublinu a 30. 1. v Cardiffu. Více se dovíte na této adrese: http://www.sqnet.co.uk/promotions/shanks.html, je zde i pár fotek MS ze setkání v Londýně.

        3. Michael Shanks poskytl rozhovor časopisu Cult Times

Rozhovor najdete v nejnovějším č. 77 (únor 2002) . MS zde na četné žádosti fanoušků hovoří o svých důvodech odchodu ze Stargate SG-1, o svých plánech do budoucna atd. Podrobnosti najdete na StarGuide: http://www.scifiguide.net/stargate/news/mediawatch.html#newsitem1011830545 .

        4. Joseph Mallozzi sdělil novinky o 6. řadě

Scénárista a producent Joseph Mallozzi se v lednu zúčastnil několika chatů, kde prozradil některé novinky týkající se vysílání 6. řady a rovněž pár zajímavostí k 4. a 5. řadě. Podrobnosti najdete, jak jinak, na StarGuide. VAROVÁNÍ: je zde dost spoilerů. Pokud jste neviděli 4. a 5. řadu a nechcete přijít o překvapení, tak na následující stránku nechoďte! Adresa: http://www.scifiguide.net/stargate/news/episodeupdate.html#newsitem1012120886 .
Přepis chatu Josepha Mallozziho s SJHW z 26. 1. najdete na stránce Sam/Jack Horsewomen: http://www.geocities.com/alli_snow/ a pak jděte na novinky z 26. 1.

        5. Rozhovor Vicki Gabereau s RDA

Na RDADs je kompletní nahrávka rozhovoru z října 2001, který poskytl RDA Vicki Gabereau. Jsou zde i nové fotky RDA a také nově dodané fotky a ukázky z epizody 5. řady "Menace".
Adresa: http://www.rdads.com/ . Je to jedna z mých nejoblíbenějších stránek. Tuto stránku by rozhodně fanoušci (a hlavně fanynky RDA) neměli vynechat! :-))


     23.1.2002

        1. Film Stargate na Primě

Bude v pátek 25.1.2002 od 21.00 na TV Prima. Nezapomeňte se dívat.

        2. 52. narozeniny RDA

Dnes (23.1.2002) slaví RDA 52. narozeniny. Definitivní podobu stránky se vzkazy od fanoušků z celého světa v několika desítkách jazyků, potvrzení o tom, že po RDA byla pojmenována hvězda v souhvězdí Herkula, a další drobnůstky najdete na:
http://rdanderson.com/features/bday2/birthday.htm.

        3. Nový archív epizod

Místo uzavřeného Stargate Episode Archive se objevila nová možnost shlédnutí a stáhnutí si nových epizod 5. řady ze stránky Stargate Episode Downloads: http://www.realvenga.com/~stargate/. Jsou zde všechny doposud odvysílané epizody od 1. po 5. řadu. Poslední epizodou je zatím "Menace" (19. epizoda 5. řady). Jelikož je to pro mnoho lidí, včetně Američanů, jediná možnost sledovat nové díly 5. řady po Wormhole-Extreme!, je zde stále plno lidí a proto stahování epizod trvá velmi dlouho.

        4. Amanda Tapping hovoří o 6. řadě Stargate SG-1

V rozhovoru na Scifi.com AT hovoří o 6. řadě seriálu a o odchodu Michaela Shankse. Adresa: 
http://www.scifi.com/scifiwire/art-main.html?2002-01/15/12.00.sfc

        5. Amanda Tapping účinkuje ve filmu The Void

V rozhovoru na Scifi.com AT hovoří o své účasti ve sci-fi filmu The Void, o čem film je a o postavě, kterou v něm ztvárňuje. Více opět na Scifi.com:
http://www.scifi.com/scifiwire/art-main.html?2002-01/16/10.45.film.
Info je rovněž na StarGuide:
http://www.scifiguide.net/stargate/news/actorwatch.html#newsitem1011214243 .

        6. Rozhovor s RDA

V Cult Times magazine č. 75 vyšel rozhovor s RDA, který zde mj. hovoří o odchodu Michaela Shankse ze seriálu. Adresa:
http://www.visimag.com/culttimes/c75_display.htm a klikněte na link Stargate SG-1.

        7. Nové přepisy epizod 5. řady

Na stránce přepisů epizod: http://www.sg1-scripts.de.vu/ jsou nyní zpracovány další epizody 5. řady. Jsou zde všechny díly až po "48 Hours" (14. díl 5. řady).

        8. Konec Phillip's Stargate SG-1 Screen Capture Library

Jak už všichni asi víte, stránka je několik týdnů nepřístupná (http://p3x595.norweb.net). Můžeme jenom doufat, že se tento vynikající a jedinečný zdroj fotek znovu objeví na webu, byť třeba i v nějaké skromnější podobě.

        9. Něco pro zábavu

Na Stargate Episode Downloads si můžete zkusit Stargate Character Test. Odpovězte na pár otázek a dovíte se, které postavě ze seriálu se podobáte. Adresa: http://www.realvenga.com/~stargate/charactertest/ .
Na stránce Smalltime.com si můžete zkusit hru "Guess the Dictator and/or television Sit-com Character" Zodpovíte pár otázek a počítač bude hádat, kterou postavu jste si mysleli. Je tam i pár postav ze Stargate SG-1. Adresa: http://www.smalltime.com/dictator.html .

        10. StargateSG-1.NET

30. ledna 2002 bude otevřena nová stránka StargateSG-1.NET, která naváže mj. na stránku Stargate Hyperspeed a některé další. Bude zde spousta zajímavostí o seriálu, najdete zde i oblíbené noviny Goa'uld Mail atd. Náhled a info najdete zde: http://www.stargatesg-1.net/.


     13.1.2002

        1. Narozeniny Richarda Deana Andersona

Jelikož se blíží 52. narozeniny RDA (23.1.), RDAnderson.com organizoval velkou akci. Mohli jste poslat RDA blahopřání, které bude společně s dalšími umístěno na speciální webové stránce a RDA to dostane na CD. K tomu jako dárek po něm bude pojmenována hvězda. Bude se jmenovat "RDA" a je v souhvězdí Herkula. RDA o tom dostane certifikát.
Pokud chcete vidět výše zmiňovanou stránku, jděte sem: http://rdanderson.com/features/birthday/bday.htm

BLAHOPŘEJEME!!!

        2. 15. ročník Gemini Awards

Seriál Stargate SG-1 získal cenu Gemini (kanadská verze americké ceny Emmy) v kategorii "Best Production Design or Art Direction in a Dramatic Program or Series". Cenu získali Richard Hudolin, Mark Davidson, Robert Davidson and Bridget McGuire za epizodu "The Devil You Know."
Podrobnosti najdete na cinescape.com: 
http://www.cinescape.com/0/Editorial.asp?aff_id=0&this_cat=Television&action=page&obj_id=25615

        3. MGM SciFi Newsletter

Na webu je k dispozici nový lednový MGM SciFi Newsletter. Je zde rozhovor Paula Gendreaua s RDA. RDA zde mj. hovoří o své případné účasti v novém filmu Stargate a o své účasti na ekologických projektech. Dále je zde rozhovor s Amandou Tapping, nějaké zajímavosti ze zákulisí atd. Adresa: http://www.mgm.com/scifi/ . Pokud si chcete číst celé zprávy, musíte se nejdřív zaregistrovat.

        4. Dokončení vysílání 5. řady na Showtime

Podle zprávy na StarGuide začne vysílání zbývajících dílů 5. řady v březnu, zřejmě hned 1. března. Více zde:
http://www.scifiguide.net/stargate/news/mediawatch.html#newsitem1010506629.

        5. Rozhovor s Josephem Mallozzim

Scénárista a producent Joseph Mallozzi poskytl rozhovor autorům stránek The Comfort Zone. Hovoří zde mj. o epizodách 5. řady. Adresa:
http://www.sg1hc.com/mallozzi.shtml .

Zpět na AKTUALITY | FLASH INDEX | NONFLASH INDEX


Vytvořil sg1.cz tým.