Aktuality - rok 2001


     30.12.2001

        1. Opakování 1. řady Stargate SG-1 na TV Prima

7. 1. 2002 začne na TV Prima opakování 1. řady Stargate SG-1. V 14.55 bude odvysílána 1. část pilotního dvoudílu COTG. 
Bohužel, stejně jako na Nově, bude i na Primě věnován seriálu nemožný odpolední čas kolem třetí hodiny. Je vidět, že naše televize opravdu "velmi fandí" příznivcům sci-fi seriálů. Pokud není seriál vysílán brzy odpoledne, je obvykle vysílán kolem půlnoci nebo i později. Takže nezbývá, než připravit si video, smířit se s tím, že seriál bude nahrán včetně reklam a doufat, že nedojde k výpadku elektrického proudu. :-(((((

        2. Narozeniny Michaela Shankse

V sobotu 15. prosince 2001 Michael Shanks oslavil 31. narozeniny. BLAHOPŘEJEME!!!

        3. Rozhovor s Michaelem Shanksem

Rozhovor s MS z prosincového čísla časopisu TV Zone (# 146) najdete na Jack and Daniel Website: http://www.homestead.com/jackndaniel/tz146int.html - je to úplný přepis rozhovoru. MS zde hovoří o tom, proč se rozhodl odejít ze seriálu Stargate SG-1 koncem 5. řady a rovněž o uplynulých pěti letech, které strávil převážně natáčením tohoto seriálu. Rozhodně to stojí za přečtení! Info rovněž najdete na StarGuide: http://www.scifiguide.net/stargate/news/mediawatch.html#newsitem1008306737.

        4. Chat s Josephem Mallozzim

Kompletní přepis chatu s producentem a scénáristou Stargate SG-1 Josephem Mallozzim ze 16. 12. 2001 najdete na Sam/Jack Horsewomen Site: http://www.geocities.com/alli_snow/121601chat.htm. JM zde mimo jiné hovoří o 5. a 6. řadě seriálu, o osudech některych postav, o novém členu, který nahradí Daniela Jacksona a dále o conech, psaní atd.

        5. Rozhovor s Colinem Cunninghamem

Zajímavý rozhovor s CC (major Davis) z prosince 2001 najdete na Colin Cunningham.com: 
http://www.colincunningham.com/interviews/anniversary.shtml.

        6. Bri's 2002 Stargate SG-1 Calendar

Najdete zde: http://www.jag.cx/StargateSg1/Calendar.html.

        7. Další slovník goa'uldských výrazů

Najdete na Stargate UK: http://www.stargatesg1uk.co.uk/goauld_dictionary.html.

        8. Christopher Judge se zúčastní BOBW 14

CJ přislíbil účast na australském conu BOBW 14, který se uskuteční 2.-3. 2. 2002 v australském Sydney. Podrobnosti najdete na stránkách BOBW: http://www.bobw.com.au.


     16.12.2001

        1. COTG na DVD

Na stránkách Bontonlandu: http://www.bontonland.cz/hqbs/denis/Start/Start jsem zjistila, že pilotní díl Stargate SG-1 - Děti bohů [COTG] je k dispozici na DVD za 1 170,- Kč.

        2. RDA v reklamě

Na stránce Random RDA: http://www.geocities.com/rrdasite/rdacom.html je, kromě obrázků, i úplný přepis reklamy na MinutePass (telefonní karta), ve které účinkuje RDA (viz novinky z 25. 11. 2001).

        3. Serious Sam

Star Gate mapa pro Serious SamSerious SaMPokud se vám líbí SG-1 také kvůli Egyptu pak si nenechte ujít hru Serious Sam která se odehrává v starodávném Egyptě. Jednotlivé stavby a prostředí hry je nádherné, protivníci a herní atmosféra však nestojí za nic... Na této stránce najdete odkaz na mapu Star Gate pro multiplayer této hry. Další stránka o hře a mapy do hry.


     6.12.2001

        1. Suanne Braun se zúčastní BOBW 14 v Austrálii

Představitelka Hathor, Suanne Braun, se zúčastní conu BOBW 14 (Sydney 2.-3. 2. 2002).
Účast dále přislíbili i Don S. Davis (generál Hammond) a Colin Cunningham (major Davis).
Podrobnosti najdete na stránkách BOBW: http://www.bobw.com.au.<

        2. Rozhovor s Michaelem Shanksem

V MGM Sci-fi Newsletter (č. 3, listopad) si můžete přečíst zajímavý rozhovor s Michaelem Shanksem. MS zde hovoří o svých hereckých začátcích, o Stargate SG-1, o své dceři apod. Adresa: http://www.mgm.com/scifi/index.html.

        3. Přehled vysílání nejnovějších epizod 5. řady na Sky One

Nejnovější díly 5. řady, které zatím nebyly odvysílány v USA, vysílá Sky One každou středu od 20.00:
5. 12. - 48 Hours
12. 12. - Fail Safe
19. 12. - Summit

        4. Fotky z dosud neodvysílaných epizod 5. řady

Najdete na StarGuide: http://www.scifiguide.net/stargate/news/episodeupdate.html#newsitem1007185738.

        5. Články ze speciálu The Hollywood Reporter ke 100. epizodě Stargate SG-1

4. 9. 2001 vydal The Hollywood Reporter speciální číslo ke 100. epizodě seriálu Stargate SG-1 (viz novinky z 16. 9. 2001). Nyní si můžete jednotlivé články přečíst na Woolf Gate. Kromě obrázků a gratulací jsou zde články "Gate Expectations", "Gate Mates", "True Value" a tři drobnější články "SG-1 Milestones", "Flair Force" a "Joel Goldsmith". Adresa: http://www.woolfden.net/sg1/magazines/hreporter/hreporter.html.

        6. Rozhovory s RDA a CJ

RDA:
V časopisu Cult Times č. 75 (prosinec 2001) vyšel rozhovor s RDA "Jack of All Trades". RDA zde mj. hovoří o odchodu Michaela Shankse ze seriálu.
Úryvky z rozhovoru najdete na stránce Cult Times: http://www.visimag.com/culttimes/c75_display.htm, info jako obvykle na StarGuide: http://www.scifiguide.net/stargate/news/mediawatch.html#newsitem64279 .

CJ:
V 58. čísle časopisu Xposé (srpen 2001) vyšel rozhovor Thomasiny Gibson s CJ "Judge Mentall". Najdete ho na Woolf Gate: http://www.woolfden.net/sg1/magazines/xpose/xpose58/xpose58.html.

        7. Odsun vysílání zbytku dílů 5. řady v USA

Jdou zvěsti o tom, že vysílání zbylých dílů 5. řady Stargate SG-1 (od 13. dílu "Proving Ground" výše) bude v USA posunuto zřejmě až na únor (nebo i později?). Původně mělo začít vysílání v lednu. Více na StarGuide: http://www.scifiguide.net/stargate/news/generalnews.html#newsitem43491.

        8. Stargate Episode Archive opět nucen stáhnout epizody z webu

Na zásah MPAA byly ze Stargate Episode Archive opět staženy celé epizody, takže nyní jsou zde pouze krátké informace o jednotlivých epizodách. Pokud dojde k nějaké změně, bude to nejdříve až v únoru 2002. Vyjádření autora stránky si přečtěte zde: http://www.sg1archive.net.

        9. Memorabilie ze Stargate SG-1

Chcete si objednat fotky herců, tričko, DVD a kazety nebo třeba repliku zat'nik'atelu? Pak rozhodně nevynechte stránku Level 28: http://members.tripod.com/electricmick/stargate.html.

        10. Zpěvák Christopher Judge

Christopher Judge (Teal'c) se nevěnuje jen herectví, ale nazpíval i několik písniček. Ukázky si můžete poslechnout zde: http://www.vividcyberworks.com/global/chris/index.html :-).


     2.12.2001

        1. Evropské turné Michaela Shankse

MS se kromě akce GateDay ve Frankfurtu 25. 1. 2002 (viz předchozí novinky z 25. 11.) zúčastní podobných akcí i následující dva dny: 26. 1. 2002 to bude An Evening With MS v Londýně a 27. 1. 2001 stejná akce, tentokrát ve městě Glasgow. Bude beseda s fanoušky a autogramiáda. Vstupenky je možné objednat na stránkách Wolf Events, kde se dozvíte i další podrobnosti. Tady je adresa: http://www.sqnet.co.uk/promotions/shanks.shtml.

        2. Jeden den natáčení Stargate SG-1 s Jan Newman

V australském časopisu Frontier č. 22 (červenec-září) vyšel velmi zajímavý článek od Jenny Wake "A day on the set of Stargate SG-1 with ex-pat Aussie makeup artist Jan Newman", který popisuje jeden den natáčení epizody Double Jeopardy (předposlední díl 4. řady) z pohledu Jan Newman, maskérky mající na starosti make-up [make-up artist]. Dozvíte se zde mnoho zajímavého ze zákulisí. Článek rozhodně stojí za přečtení! Najdete ho zde: http://uk.geocities.com/havisham06/jackdaniel/fs22.htm .
(Many thanx to CynVision for the tip)

        3. Stargate SG-1 CD ROM Cardz

22. 11. 2001 byla dána do prodeje sada 4 CD Cardz. Najdete zde různé zajímavosti ze seriálu, zvukové efekty, spořiče atd. Tuto lahůdku pro fanoušky vydala společnost Serious USA, Inc. 
Podrobnosti najdete zde: http://www.serioususa.com/stargatesg1/ a rovněž na StarGuide: http://www.scifiguide.net/stargate/news/011117.html#2.

        4. Velká Británie předběhla USA ve vysílání 5. řady

8. 9. 2001 byl v USA na Showtime odvysílán 12. díl 5. řady Wormhole X-treme! a pak k lítosti fanoušků nastala pauza. Vysílání dalších dílů začne v lednu 2002. Zato fanoušci ve Velké Británii mají nyní možnost na Sky One sledovat i další díly, následující po Wormhole X-treme! Zatím byl odvysílán 13. díl Proving Grounds, který najdete na této stránce: http://sg1.l7.net/~sghome/.

        5. Vyzváněcí tón s motivem Stargate SG-1 pro mobily Nokia

Na Sphinx Stargate: http://www.sg-1.co.uk/ najdete podrobny návod, jak si do mobilu nahrát jako vyzváněcí tón ústřední motiv ze Stargate SG-1. Platí bohužel pouze pro majitele Nokií. 
Na stejné stránce jsou i pěkné spořiče.

        6. Christopher Judge v seriálu Andromeda

CJ bude hostovat v seriálu Andromeda. Objeví se jako Achilles (zkr. od "The Wrath of Achilles") v epizodě Death and the Devil, která by měla byt vysílána v USA v květnu 2002. Napodobí tak Michaela Shankse, ktery rovněž hostoval v tomto seriálu v epizodě 1. řady s názvem Star-crossed. V současné době vysílá 1. řadu RTL2. Více opět na StarGuide: http://www.scifiguide.net/stargate/news/011119.html#1.

        7. Přepisy všech zatím odvysílaných epizod 5. řady

Na Joy's Stargate SG-1 Pages: http://home.kendra.com/urania/stargate_sg1/stargate.htm jsou přepisy všech v USA zatím odvysílaných epizod 5. řady (tzn. od Enemies po Wormhole X-treme!). Najdete zde taky skvěly wallpapery.

        8. Přepisy epizod 5. řady

Rovněž na stránkách s přepisy epizod 5. řady se objevil další nový přepis, tentokrát epizody 2001: http://www.dannyandnic.de/scripte/05/2001.htm . Takže to můžete porovnat s přepisy z předchozí udané adresy. :-)

        9. Stargate SG-1 kalendáře

Najdete na Cheyenne Mountain - Katana and Friend's Stargate SG1 Website. Jsou zde buď kalendáře na jednotlivé měsíce v roce nebo souhrnny kalendář na celý rok. Nyní už je k dispozici souhrnný kalendář na rok 2002 a měsíční kalendář na prosinec 2001. Adresa: http://www.sgccheyenne.fsnet.co.uk/cal.htm.

        10. Nové wallpapery

Na Stargate SG-1 Wallpapers: http://www.chez.com/fanficsetwallpapers/sg1wp.htm jsou nový pěkny wallpapery. Je to jedna z nejlepších stránek svého druhu.

        11. Fonty ze Stargate SG-1

A nejen ze Stargate, ale i z různých dalších sci-fi seriálů a filmů najdete na Tommy of Escondido's Alien Fonts Page:
http://www.geocities.com/TimesSquare/4965/sffont.html.


     25.11.2001

        1. Michael Shanks v Německu

Michael Shanks se zúčastní 25. 1. 2002 akce GateDay ve Frankfurtu. Budou zde představeny některé díly 5. řady, MS bude besedovat s fanoušky, proběhne autogramiáda atd. Cena: 30.00 Euro.
Podrobny program a další informace najdete zde: http://www.michaelshanks.de/.
(BTW: many thanks to Doc for the tip).

        2. RDA v reklamě

Richard Dean Anderson účinkuje v reklamě na MinutePass (telefonní karta). Obrázky z reklamy najdete na RDAnderson.com:
http://rdanderson.com/updates/images/minute.jpg.

        3. Fotky z Wolf SG-3 conu

Na stránce Michelle's SCI-FI World: http://www.scifi.main-page.com . jsou pěkny fotky z právě proběhlého Wolf SG-3 conu (Londyn 2.-3.11.2001). Najdete zde fotky Dona S. Davise (generál Hammond), Tonyho Amendoly (Bra'tac), Alexise Cruze (Skaara/Klorel), Jaye Acovoneho (Kawalsky), Vaitiare Bandery (Sha're) a Fridy Betrani (Lya).


     5.11.2001

        1. Teryl Rothery se nezúčastní conu Wolf SG-3

K lítosti fanoušků TR oznámila, že se díky pracovnímu zaneprázdnění nemůže zúčastnit conu Wolf SG-3, který se uskuteční 2.-4. 11. 2001 v Londýně.
Zatím je potvrzena účast těchto herců: Alexis Cruz (Skaara), Jay Acovone (Kawalsky), Tony Amendola (Bra'tac), Don. S. Davis (generál Hammond), Vaitiare Bandera (Sha're) a Frida Betrani (Lya). Více na stránkách Wolf Events: http://www.wolfevents.co.uk/home/wolf_sg3.shtml.

        2. Michael Shanks na conu BOBW 12

Michael Shanks se ve dnech 20. a 21. 10. 2001 zúčastnil conu BOBW 12 v australském Sydney.
Mimo jiné zde sdělil fanouškům, proč se rozhodl odejít ze seriálu Stargate SG-1 před jeho poslední 6. řadou. Podle něj se charakter jeho postavy dr. Daniela Jacksona dále nerozvíjel, nikam nesměřoval. Poslední epizody byly spíše než na výzkum nových planet a kultur zaměřeny na intriky NID a dalších tajných struktur na Zemi.
Podrobné zprávy z tohoto conu najdete na ASciFi.com (jehož součástí je TalkStargate.com). Jděte na sekci Stargate-Stargate Country Chat-Australia-Shelby's BOBW 12 Review:- http://www.ascifi.com/forums/showthread.php?threadid=8185 .
Další diskuze najdete i v sekci Stargate-Stargate General Chat-Stargate Conventions:
http://www.ascifi.com/forums/forumdisplay.php?s=376602de10656796e1530a765253f0c2&forumid=127 .
Podrobná zpráva je taky na stránce MS Fan Club - http://msfc.topcities.com/msm/bobw.html .
Informace rovněž najdete na Starguide: http://www.scifiguide.net/stargate/news/011021_1.html.

        3. Rozhovor s RDA ve Vicki Gabereau Show

Přepis zajímavého rozhovoru Vicki Gabereau s RDA ze dne 12. 10. 2001 včetně obrázků najdete na RDAnderson. com: http://rdanderson.com/archives/a1-10-12.htm . RDA zde hovoří o seriálu Stargate, o své dceři, o fotografování, o účasti na "River Project" a svých cestách do Chile a Tibetu. (RDA se podílí a podporuje mnoho charitativních organizací a ekologických projektů. Více najdete opět na RDAnderson.com: http://rdanderson.com/features/star/rdalist.htm ).
Mnoho obrázků z tohoto rozhovoru najdete také na RDADs.com: http://www.rdads.com/soap_looksvg01.htm , včetně 40 vteřinového úryvku z rozhovoru.

        4. Auction for America

Společnost MGM Television Entertainment věnovala různé memorabilie ze seriálů Stargate SG-1 a Krajní meze (The Outer Limits) do třítýdenní akce na e-Bay "Auction for America". Výtěžek z aukce bude věnován obětem teroristického útoku na USA dne 11. 9. 2001. Jsou zde nabízeny např. některé kostymy ze seriálu, scénáře některych epizod podepsané herci, fotky atd. Podrobnosti najdete na Starguide: http://www.scifiguide.net/stargate/news/011011_1.html
A zde je přímo adresa na e-Bay: http://members.ebay.com/aboutme/legends-memorabilia.

        5. Fotky z Gateconu 2001

Na stránce Kim: http://kimsadventures.com/Gatecon/Gatecon2001/default.asp - najdete několik stovek! fotek z vancouverského Gateconu 2001. Jděte na konec stránky a klikněte na linky jednotlivych dnů.

        6. Stargate SG-1 Archive opět funguje!

Má jen trochu jinou koncovku v adrese: http://www.sg1archive.net/ . Jsou zde všechny epizody až po Wormhole X-treme! :-)))


     3.10.2001

        1. Michael Shanks opouští Stargate SG-1

Jeden z producentů seriálu Brad Wright sdělil na vancouverském Gateconu 2001 fanouškům, že Michael Shanks (dr. Daniel Jackson) se rozhodl nepodepsat smlouvu na 6. řadu Stargate SG-1 a opustí seriál koncem 5. řady. O osudu dr. Jacksona bude rozhodnuto v epizodě s názvem Meridian. MS by se měl údajně objevit v některych dílech 6. řady jako host, ale už ne jako jeden z představitelů hlavní role. Rovněž by se snad měl objevit i v chystaném filmu, ktery by měl byt vyvrcholením seriálu. Tym SG-1 dostane nového člena. Ten by měl byt představen před koncem 5. řady. Na Gateconu Wright řekl, že by to měl byt muž a pravděpodobně civil.
Podrobnosti o epizodě Meridian najdete na StarGuide: http://www.scifiguide.net/stargate/news/010928_1.html .
Zpráva o odchodu MS se objevila 3. 10. i na cinescape.com:
http://www.cinescape.com/0/Editorial.asp?aff_id=0&this_cat=Television&action=page&obj_id=29859.

        2. Atlantis

Uvažuje se o novém seriálu vycházejícím ze Stargate. Seriál by se měl jmenovat Atlantis. V článku pro cinescape.com o tom hovořil producent Brad Wright. Řekl, že 6. řada Stargate SG-1 bude řadou poslední a že plánuje film, který by byl vyvrcholením 6. řady a zároveň by se stal odrazovym můstkem pro nový seriál.
Více si můžete přečíst stránkách cinescape.com, MGM Scifi Newsletter (č. 2) nebo StarGuide:
Cinescape.com: http://www.cinescape.com/0/Editorial.asp?aff_id=0&this_cat=Television&action=page&obj_id=29158 .
MGM Scifi Newsletter: 
http://www.mgm.com/scifi/01sept/stargate100.html a pak jděte na kolonku Stargate SG-1 Behind the Scenes.
StarGuide: 
http://www.scifiguide.net/stargate/news/010929_1.html,
http://www.scifiguide.net/stargate/news/010908_1.html
http://www.scifiguide.net/stargate/movies/02.html.

        3. Čtvrtá řada na TV Nova?

Ředitel Železný sdělil národu, že 4. řada bude někdy v příštím roce. Doufám, že tentokrát dodrží slovo, na rozdíl od jeho předchozího tvrzení, že vysílání 4. řady začne 20. září. Můžeme jen doufat, že to bude začátkem roku a ne někdy na Silvestra. :-(((

        4. Fotky z Gateconu 2001

Pěkné fotky z právě proběhlého Gateconu 2001 (Vancouver 20.-23. 9.) najdete na stránce Ashton Press Gatecon 2001: http://www.hometown.aol.com/ashton7/gatecon.htm . Další fotky, včetně míst natáčení, jsou na Rdanderson.com: http://rdanderson.com/stargate/gatecn01/photo01.htm.

        5. Wolf SG-4

Ve dnech 1.-3. 2. 2002 se v Londýně uskuteční další con věnovany Stargate SG-1. účast zatím přislíbili Michael Shanks a Amanda Tapping. Více zde: http://www.wolfevents.co.uk/home/wolf_sg4.shtml.

        6. Hlasování o nejlepší fan fiction

Na Stargate SG-1 Fan Fiction Awards: http://www.geocities.com/SG1Awards/ si můžete prohlédnout výsledky hlasování fanoušků o nejlepší povídky z prostředí Stargate SG-1 v různých kategoriích.

        7. Přepisy epizod 5. řady

Na stránce s přepisy epizod ze Stargate: http://www.sg1-scripts.de.vu/ je nový přepis deváté epizody "Between two fires".


     26.9.2001

        1. Gatecon 2001

I přes tragické události v USA se Gatecon uskuteční ve dnech 20.-23. 9. v kanadském Vancouveru. Zatím nikdo z hostů neodřekl svoji účast. Ale vzhledem k situaci, která panuje na letištích, je možné, že část hostů i fanoušků se na Gatecon nedostane nebo dorazí se zpožděním. Chcete-li aktuální informace, sledujte stránku Gatecon.com: http://www.gatecon.com/home.asp.

        2. Stargate Episode Archive byl nucen odstranit celé epizody

Na příkaz MPAA (Motion Picture Association of America) byl autor archívu nucen odstranit veškeré linky odkazující na kompletní epizody seriálu. Takže, pokud jste si nestačili prohlédnout nebo stáhnout epizody 4. a 5. řady, máte bohužel smůlu. V archívu jsou teď pouze krátké ukázky z jednotlivých epizod. Adresa: http://www.sg1archive.com/.
Doufám, že se také jednou dočkáme vysílání 4. a dalších řad seriálu. Prosím, pište řediteli Železnému a ptejte se na vysílání. Tady je adresa: volejte.rediteli@novatv.cz.

        3. Goa'uld Mail

Chcete-li se pobavit, přečtěte si Goa'uld Mail. Zatím vyšla dvě čísla těchto "novin". Dozvíte se zde různé drby o jednotlivých Vládcích Soustavy. Nezapomeňte si rovněž přečíst inzerci. Vše najdete na stránce Stargate Hyperspeed - http://www.envy.nu/stargate/humour . Dostanete se na Goa'uld Incubator a tam jsou linky na obě čísla. Č. 1 - http://www.envy.nu/stargate/humour/goa'uldmail1.html, č. 2 - http://www.envy.nu/stargate/humour/goa'uldmail1.html.

        4. Místa natáčení

Na rdanderson.com si můžete prohlédnout některá místa, kde byl natáčen seriál. Je tam vždy fotka s popisem a díl, kterého se to týká. Adresa: http://rdanderson.com/stargate/location/location.htm.


     16.9.2001

Věra se nám vrátila z dovolené a tak se vracejí i horké novinky!

        1. 6. řada Stargate SG-1 bude!!!

Na Scifi.com je článek z 14. 8. 2001 "Stargate Moving to SCI FI", ve kterém se dozvíte, že MGM Television uzavřela dohodu se SCI FI Channel. Podle vyjádření prezidenta SCI FI Bonnie Hammera se přesune 6. řada ze Showtime na SCI FI Channel a zde bude vysílána od června 2002. Celkem bude natočeno 22 dílů. Více na Scifi.com: http://www.scifi.com/scifiwire/art-main.html?2001-08/14/12.30.sfc.

        2. Interview s herci, autory a producenty k 100. epizodě Wormhole X-Treme

Na Scifi.com si také můžete přečíst krátké rozhovory s RDA, Amandou Tapping, autory Paulem Mulliem a Josephem Mallozzim a producenty Jonathanem Glassnerem a Bradem Wrightem, pořízenými u příležitosti 100 epizody seriálu s názvem "Wormhole X-Treme" Mj. se zde RDA bohužel vyjádřil, že 6. řada bude jeho poslední. Více najdete na: http://www.scifi.com/sfw/advance/27_interview.html.

        3. 53. ročník Emmy Awards

Tak bohužel tentokrát epizody 4. řady "Small Victories" a "Exodus", které byly nominovány na cenu Emmy v kategorii Outstanding Special Effects for a Series cenu nezískaly. Cenu získala epizoda ze seriálu Star Trek: Voyager. Veškeré nominace a výherce najdete na stránce Emmy Awards: http://www.emmys.org/awards/index.htm.

        4. Vysílací maraton na Showtime

Showtime připravil na sobotu 8. 9. 2001 úplný vysílací maraton, trvající téměř půl dne. Najednou byly znovu odvysílány všechny epizody 5. řady počínaje "Enemies" a "2001" konče. Začali s vysíláním ve 12.30 PM EST a skončili v 8.00 PM EST. A poté, jako třešnička na dortu, byla premiérově uvedena 100. epizoda "Wormhole X-Treme". O tom si v České republice můžeme nechat jenom zdát. :-(
Více se dozvíte na Stargatefanu: http://www.stargatefan.com/episodes5/marathon.html.

        5. Nový soundtrack

Vyšel nový soundtrack "The Best of Stargate SG-1 - Season 1". Objednat si ho můžete zde: http://www.gnpcrescendo.com/index02.html a pak jděte na sci-fi soundtracks.

        6. Michael Shanks na australském conu BOBW 12

Michael Shanks potvrdil svoji účast na Stargate conu BOBW 12, který se uskuteční 20.-21. 10. 2001 v australském Sydney. Účast dále přislíbili Alexis Cruz (Skaara), Tony Amendola (Bra'tac) a Colin Cunningham (major Paul Davis). Podrobnosti najdete na stránce BOBW: http://www.bobw.com.au/BOBW12/index.htm.

        7. Speciální číslo Stargate SG-1

The Hollywood Reporter vydal na počest 100 epizody speciální číslo věnované seriálu Stargate SG-1. Vyšlo 4. 9. 2001. Vice na RDAnderson.com: http://rdanderson.com/updates/appear.htm#season6.

        8. Nové články o RDA

Na RDAnderson.com je i několik novych článků věnovynych RDA. Namátkou vybírám alespoň "The Human Dimension" ze Starlogu č. 289 ze srpna 2001 - http://rdanderson.com/archives/a1-08-01.htm, a rozhovor s RDA "Lucky Star" z nového speciálu TV Zone Stargate SG-1 Special (mimochodem skvělého speciálu) - http://rdanderson.com/archives/a1-08-02.htm.

        9. Přepisy epizod 5. řady

Na stránce s přepisy epizod ze Stargate: http://www.sg1-scripts.de.vu/ (je to nová adresa) jsou kompletní přepisy prvních osmi epizod 5. řady, tzn. Enemies, Threshold, Ascension, The Fifth Man, Red Sky, Rite of Passage, Beast of Burden a The Tomb.

        10. Synopse epizod 5. řady

Na Stargatefanu jsou podrobné synopse některych epizod 5. řady. Jsou to následující epizody: Enemies, Threshold, Ascension, The Fifth Man a Beast of Burden. Adresa: http://www.stargatefan.com/episodes5/index.html.

        11. Nové přepisy epizod 3. a 4. řady

Na Stargatefanu jsou rovněž nové kompletní přepisy epizod Point of View, Deadman's Switch, Demons, Rules of Engagement (3. řada) a Point of No Return (4. řada). Adresa: http://www.stargatefan.com/scripts/index.html.


     29.7.2001

        1. Na Nově bude 4. řada

Ředitel Železný sdělil ve svém pořadu Volejte řediteli, že 4. ŘADA SE ZAČNE VYSÍLAT NA NOVĚ OD 20. ZÁŘÍ 2001! :-)))

        2. Začalo vysílání 5. řady

V USA začalo 29. 6. 2001 vysílání již 5. řady Stargate SG-1 dílem Enemies, který je pokračováním dílu Exodus.

        3. Official SG-1 Fan Club

Vypadá to, že konečně bude oficiální fan club seriálu. Podorobnosti najdete na Light Speed Fine Art: http://www.lightspeedfineart.com/stargate.html.

        4. MGM o 6. řadě

Na stránce MGM je sdělení prezidenta MGM TV Entertainment Franka Cohena o 6. řadě seriálu, že ještě nic není rozhodnuto. Je to reakce na smršť dopisů a mailů od fanoušků z celého světa. Adresa: http://www.stargate-sg1.com/home/news/index.html.

        5. Nominace na cenu Emmy

Epizody 4. řady Small Victories a Exodus byly nominovány na cenu Emmy v kategorii "Outstanding Special Visual Effects For a Series". Podrobnosti najdete na Stargate Hyperspeed: http://www.envy.nu/stargate/news/2001/12_07_01.html.

        6. TV Zone Special

26. 7. 2001 má vyjít už druhý speciál časopisu TV Zone věnovany Stargate SG-1. Více na Stargate Hyperspeed: http://www.envy.nu/stargate/news/2001/16_07_01.html.

        7. Rozhovor s CJ

V č. 58 časopisu Xposé z července 2001 je zajímavý rozhovor s Christopherem Judgem (Teal'c) "Judge Mental". Tady je adresa: http://samandtealcfriendship.homestead.com/XP58.html.

        8. Rozhovor s MS

Na Zap2it.com je rozhovor s Michaelem Shanksem "Local Boy Makes Good" z 25.6.2001. MS zde hovoří o SG-1, 6. sezóně seriálu, trochu o sobě atd. Adresa je:
http://tv.zap2it.com/sciencefiction/otherworlds.html?18798.

        9. Přepisy epizod 5. řady

Na stránce přepisů epizod ze Stargate SG-1 jsou už přepisy epizod Enemies a Treshold.
Adresa: http://dannyandnic.topcities.com/scripte/scripte.htm.


     21.6.2001

        1. Rozhovor s RDA

V rozhovoru s RDA ve Vancouver Sun si můžete přečíst novinky o 100. epizodě Stargate SG-1 s názvem "Wormhole Extreme", je zde zmínka i o 6. sezóně. Adresa je: http://www.vancouversun.com/newsite/entertainment/010620/5069380.html.

        2. Saturn Awards

Tak bohužel tentokrát ani seriál Stargate SG-1, ani nominovaní herci (RDA, AT a MS) nezískali cenu Saturn. Tady jsou výsledky:
Cenu Best syndicated/cable TV Series získal seriál Farscape. 
Nejlepší TV herec - Robert Patrick (The X-Files).
Nejlepší TV herečka - Jessica Alba (Dark Angel).
Nejlepší TV herec ve vedlejší roli - James Marsters (Buffy the Vampire Slayers).
Nejlepší TV herečka ve vedlejší roli - Jeri Ryan (Star Trek: Voyager).
Kompletní seznam oceněnych je na Scifi.com - http://www.scifi.com/scifiwire/art-main.html?2001-06/13/13.00.film.

        3. Hlasování o nejlepší fan fiction

Ještě do konce června máte možnost dát hlas svým nejoblíbenějším povídkám v mnoha různých kategoriích. Vše potřebné se dozvíte na Stargate SG-1 Fan Fiction Awards: http://www.geocities.com/SG1Awards/. Neváhejte a hlasujte!

        4. Stargate Hyperspeed

29. 6. 2001, v den premiéry prvního dílu 5. řady, bude otevřena nová stránka věnovaná Stargate SG-1 s názvem Stargate Hyperspeed. Mělo by tam byt vše o Stargate. Chcete-li se podívat, jak bude vypadat jejich titulní stránka, tady je adresa: http://www.envy.nu/stargate/.

        5. Přepisy epizod

Na Stargatefanu jsou tři nové přepisy epizod: Message in a Bottle, Point of View a First Ones.
http://www.stargatefan.com/scripts/index.html.

        6. Změna adresy

Woolf Gate má novou adresu: http://www.woolfden.net/sg1/index.shtml
The Stargate Novel Archive: http://go.to/sgnovels.


     17.6.2001

        Holaňdané připravují první StarGatecon na Evropském kontinentu

Konat by se měl v přístím roce. Mají svou stránku na adrese: http://www.chevron8.cjb.net
Mají také diskuzní fórum na yahoo: http://www.yahoogroups.com/group/Chevron8_Convention - musíte se přihlásit (jméno a heslo), pokud chcete číst a posílat zprávy.


     12.6.2001

        1. Dopisová kampaň na další pokračování Stargate SG-1

V tomto týdnu se rozběhla velká dopisová a mailová kampaň na záchranu seriálu Stargate SG-1.
Pokud se chcete připojit, tady je pár adres.
Petici "Keep sg-1 alive" můžete podepsat zde: http://www.petitiononline.com/daryll/ .
Větší váhu však mají dopisy, ne maily. Takže, chcete-li napsat dopis, na Stargatefanu najdete adresy:
http://www.stargatefan.com/catalog/index2.html
Můžete se také připojit k e-mailové skupině na Yahoo "Save SG-1". Všichni, kdo se přihlásí, jsou zařazeni do skupin a postupně posílají dopisy MGM, popř. na další adresy. Adresu a vše potřebné se dozvíte zde: http://sos.woolfden.net/.

        2. RDA a Christopher Judge jsou ochotni účinkovat i v případné 6. řadě seriálu

RDA vyjádřil svou ochotu hrát i v 6. řadě v online chatu na RTL2.
Chris Judge se v tomto smyslu vyjádřil v rozhovoru na Starlog.com "Noble Survivor". Informaci o tom najdete na StargGuide: http://www.scifiguide.net/stargate/news/010611_1.html, rozhovor s CJ si můžete přečíst na Starlog.com: http://www.starlog.com/tpages/judge_interview.htm.


     10.6.2001

        1. StarGuide součástí SciFiGuide.net

Od 1. 6.2001 se stránka StarGuide stala součástí SciFiGuide.net. SciFiGuide.net přináší přehled o seriálech Stargate SG-1, Farscape a Andromeda. Další seriály prý budou postupně následovat. Najdete zde i různé zajímavé články, novinky ze světa sci-fi, diskuzní fórum, online obchod atd. Adresa je: http://www.scifiguide.net/
Pokud chcete přímo na StarGuide, poznamenejte si novou adresu: http://www.scifiguide.net/stargate/index.html.

        2. Online chat s RDA

4.6.2001 proběhl online chat s Richardem Deanem Andersonem na stránce RTL2. Bohužel spojení mezi Německem a USA bylo velmi špatné a díky technickým problémům, zůstaly některé otázky nezodpovězeny.
RDA hovořil nejen o svém účinkování v seriálu Stargate SG-1, ale i o svých zájmech, rodině, věnoval se i ekologickym otázkám. Bohužel, díky špatnému spojení a problémům s připojením na chat, se mi nepodařilo zkopírovat rozhovor. Nebyla jsem však jediná, kdo z chatu neustále vypadával, jak mi potvrdili další fanoušci na diskuzním fóru TalkStargate. Naštěstí se několika španělskym fanouškům podařilo pořídit kompletní přepis chatu. Link na tento přepis najdete na StarGuide: http://www.scifiguide.net/stargate/news/010604_1.html . Je to odkaz na e-mailovou skupinu SG1-Spoilergate na Yahoo. Pokud byste si chtěli prohlídnout i další příspěvky v této e-mailové skupině, tady je adresa: http//groups.yahoo.com/group/SG1-Spoilergate (přepis chatu s RDA je zpráva č. 1542).
Pokud chcete přepis včetně německého komentáře moderátora chatu, podívejte se na e-mailovou skupinu RDAnderson: http://groups.yahoo.com/group/RDAnderson . Je to zpráva číslo 1665 a díky za ní patří Shotgunjackovi. Pokud se nemýlím, do této e-mailové skupiny se musíte nejdřív přihlásit (zvolit jméno a heslo) a teprve pak si můžete prohlížet a posílat zprávy.
Přepis chatu je už také na stránce RTL2: http://www.rtl2.de/.

        3. Nové články o RDA

Na Rdanderson. com jsou nové zajímavé články o RDA. Tady je adresa: http://rdanderson.com/ a pak jděte do sekce "What's new" a na datum 2.6.2001.

        4. Rozhovor s Peterem DeLuisem

Na SciFi.com je vyběr z rozhovoru s režisérem a scénáristou Peterem deLuisem o novém filmu Stargate II.
Adresa je: http://www.scifi.com/scifiwire/art-main.html?2001-05/31/10.30.tv.

        5. Názvy epizod 5. řady

Na StarGuide jsou názvy 15 epizod 5. řady s krátkými popisy, o co půjde (pokud je to známo) - http://www.scifiguide.net/stargate/s5/index.html
Na stejné stránce je rovněž několik novinek z některych epizod 5. řady, mj. se opět setkáme s plukovníkem Maybournem. Více na http://www.scifiguide.net/stargate/news/010604_3.html.


     4.6.2001

        1. Leo Award

Epizoda 4. řady "The Light" získala cenu Leo (Leo Award) v kategorii Best Production Design in a Dramatic Series, kterou každoročně uděluje The Academy of Canadian Cinema & Television.
Seriál byl rovněž dvakrát nominován i v kategorii Best Visual Effects za epizody "Small Victories" a "The Curse", ale v této kategorii cenu nakonec nezískal.
Podrobnosti se dovíte na StarGuide: http://www.thesumners.com/stargate/news/010520_1.html.

        2. 4. řada na RTL

Na RTL2 začíná od pátku 1.6.2001 vysílání 4. řady Stagate SG-1. Večer (v hlavním vysílacím času !!!) od 20.15 by měly byt vysílány díly "Nemesis" a "Small Victories".
Můžeme jen tiše závidět a doufat, že se jednou také dočkáme.

        3. Změna adresy

WoolfGate má novou adresu: http://www.woolfden.net/sg1/.

        4. Přepisy epizod 4. řady

Na sg-1 Fans Club jsou nyní už přepisy všech epizod 4. řady a rovněž i několik přepisů epizod 1.-3. řady.
Tady je adresa: http://www.sg1fans.net/.

        5. Elektronické pohlednice

Na různých webových stránkách můžete najít pohlednice s tematikou Stargate SG-1 s více či méně vtipnym textem. Pěkny pohledy jsou na Stargatefanu (adresu jistě všichni znáte) nebo na stránce: http://www.thespacemonkey.net/postcards.htm.

        6. Rozhovor s Michaelem Greenburgem

V dubnu vyšlo speciální číslo Starburst magazine, Special #47, TV-Sci-Fi 2001, ve kterém je rozhovor s výkonným producentem (executive producer) Stargate SG-1 Michaelem Greenburgem. Greenburg hovoří o možné délce seriálu, o dílech 5. řady a o filmu Stargate II. Podrobnosti najdete na StarGuide: http://www.thesumners.com/stargate/news/010527_2.html.

        7. Chat s Josephem Mallozzim o dílech 5. řady

26. 5. 2001 proběhl chat s Josephem Mallozzim (scénáristou a producentem seriálu). Mallozzi zde podává zajímavé informace o dílech 5. řady. Více se opět dozvíte na StarGuide: http://www.thesumners.com/stargate/news/010527_1.html.
Přepis chatu najdete na této stránce: http://www.geocities.com/alli_snow/052601chat.html.

        8. Rozhovor s Amandou Tapping

24. 5. 2001 vyšlo červnové číslo časopisu Cult Times #69, ve kterém najdete detaily a zajímavosti o dílech 5. řady a rovněž rozhovor s Amandou Tapping "Who'd Live In a House Like This?".
Více, jak jinak, na StarGuide: http://www.thesumners.com/stargate/news/010525_1.html
Přepis rozhovoru s AT z výše uvedeného časopisu si můžete přečíst na AT Website: http://www.amandatapping.qnet.pl/amanda_articles.html.

        9. Novinky o Gateconu 2001

Účast na zářijovém Gateconu 2001 ve Vancouveru přislíbil Alexis Cruz (Skaara). 
Účast dále přislíbili Teryl Rothery (dr. Fraiserová), Jay Acovone (Kawalsky), Dan Shea (seržant Siler), Don S. Davis (Hammond), Peter Williams (Apophis), Tony Amendola (Bra'tac), Jay Brazeau (Harlan), Bill Nikolai (technik), JR Bourne (Martouf), Gary Jones (seržant Davis), Joseph Mallozzi a Paul Mullie (scénáristé).
Jedná se s dalšími herci jako jsou např. Carmen Argenzianno (Jacob Carter/Selmak), Erik Avari (Kasuf), Christopher Judge (Teal'c) a William deVry (Aldwin).
Podrobnosti najdete na stránce Gatecon: http://www.gatecon.com/ nebo na diskuzním fóru TalkStargate v sekci Stargate Conventions, kam pravidelně přispívá jeden z organizátorů tohoto conu.

        10. Nová herečka v roli Cassandry

Herečka Colleen Rennison nahradí Katie Stuart v roli Cassandry v epizodě 5. řady "Rite of Passage". Katie Stuart se kvůli natáčení filmu "A Wrinkle in Time" nemohla zúčastnit natáčení seriálu. Viděli jsme ji jako Cassandru v epizodě 1. řady "Singularity" a v epizodě 2. řady "In the Line of Duty". Colleen Rennison není v seriálu nováčkem. Mohli jsme ji vidět v epizodě 2. řady "Bane" v roli Ally, mladé dívky, která pomáhala Teal'covi.
Více na StarGuide: http://www.thesumners.com/stargate/news/010524_1.html.


     21.5.2001

        1. Premiéra vysílání 5. řady

První díl 5. řady bude mít v USA premiéru 29.6.2001. Více na stránce Showtime: 
http://sho.com/product/frame.cfm?titleid=113054.br>
        2. Novinky o 5. řadě

Tady jsou názvy prvních epizod. Čerpala jsem ze stránek Rdanderson.com, StarGuide, SG-1 Fans Club a z diskuzí na TalkStargate a různých e-mailových skupinách.
1. Enemies - 29.6.2001, režie Martin Wood. Navazuje na epizodu Exodus, řeší problém návratu SG-1 a Jacoba Cartera domů. V poslední epizodě 4. řady s názvem Exodus byli náhodně přeneseni přes celou galaxii a cesta domů by jim měla trvat asi 125 let.
2. Treshold - 6.7.2001, režie Peter DeLuise. Pokračování Enemies.
3. Ascension - 13.7.2001, režie Martin Wood. Dozvíme se něco se soukromí Sam Carterové.
4. The Fifth Man - 20.7.2001, režie Peter DeLuise.
5. Red Sky - 27.7.2001, režie Martin Wood.
6. The Rite of Passage - 3.8.2001, režie Peter DeLuise. Bude zaměřena na dr. Janet Fraiserovou a její adoptivní dceru Cassandru, kterou jsme zatím viděli v epizodách Singularity a In the Line of Duty. Bylo to řečeno na Oficiální stránce Teryl Rothery: http://www.terylrothery.com 
7.díl - Beast of Burden, 10.8.2001, režie Martin Wood.
Vysílací časy jsou neoficiální.
*
Tady je pár dalších informací o epizodách 5. řady. Většinou jsou z chatů se scénáristou a producentem seriálu Josephem Mallozzim. Protože jsem se z časových i technických důvodů nemohla ani jednoho z těchto chatů zúčastnit, čerpala jsem z informací, které byly o obsahu těchto chatů uvedeny na StarGuide a dále na diskuzním fóru TalkStargate a různých e-mailových skupinách. Neuvádím vše, pouze malý výběr. Pokud chcete podrobné informace, navštivte StarGuide nebo diskuzní fórum TalkStargate, které je součástí ASciFi.com (http://www.ascifi.com/forums/index.php?referrerid=109, dále jděte do sekce Stargate a do oddílu Season 5., tam najdete několik témat tykajících se informací a spekulací o epizodách 5. řady).
- větší prostor bude věnován Sam Carterové
- 2. epizoda bude věnována Teal'covi
- dozvíme ze něco z mládí Jacka O'Neilla
- uvidíme opět Tollany (Narima a kancléřku Travell)
- bude dvoudílná epizoda ve které bude poodhaleno více o systému fungování Vládců Soustavy
- opět se setkáme s Goa'uldy Tanithem a Osirisem (známymi ze 4. řady seriálu)
- zatím se neplánuje návrat Klorela
- Goa'uldi mohou mít jako hostitele i zvířata
- dovíme se více o alianci mezi Asgardy, Noxy, Antiky a Furlingy, zatím však nejsou plány na to, že bychom opět viděli Noxy nebo konečně spatřili Furlingy. Měli bychom se dovědět nějaké informace o Anticích, ale zatím není jasné, jestli uvidíme jak vypadají.

        3. Saturn Award

Seriál Stargate SG-1 byl stejně jako loni nominován na cenu Saturn v kategorii Nejlepší TV seriál (Best Syndicated/Cable Television Series), kterou každoročně uděluje The Academy of Science Fiction, Fantasy and Horror Films. Loni tuto cenu vyhrál. Letos soutěží se seriály Gene Rodenberry's Andromeda, The Beastmaster, Farscape, The Invisible Man a The Outer Limits (část tohoto seriálu byla uvedena i u nás pod názvem Krajní meze).

Na tuto cenu byli rovněž nominováni i Richard Dean Anderson, Amanda Tapping a Michael Shanks.
RDA byl nominován v kategorii Nejlepší televizní herec (Best Actor on Television). Loni byl nominován ve stejné kategorii, ale cenu nevyhrál. Cenu za Nejlepšího herce v televizním seriálu však získal v roce 1999. 
AT byla nominována v kategorii Nejlepší televizní herečka ve vedlejší roli (Best Supporting Actress on Television) [zde se mi zdá poněkud nepatřičné překládat to jako ve vedlejší roli, spíše možná v roli podporující hlavního hrdinu, za předpokladu, že v seriálu budeme za hlavního hrdinu považovat vždy pouze jednu mužskou a jednu ženskou postavu - většinou hereckou hvězdu, která přitáhne k seriálu co nejvíce diváků]. Na tuto cenu byla již nominována i loni, avšak nezískala ji.
MS byl nominován v kategorii Nejlepší televizní herec ve vedlejší roli (Best Supporting Actor on Television). O charakteru "vedlejší role" platí totéž, co jsem již uvedla u nominace AT.

Ceny Saturn budou předány 12. června 2001 v Los Angeles. Více o nominacích se dozvíte na Scifi.com: http://www.scifi.com/scifiwire/art-main.html?2001-04/04/11.15.film

Informace jsem čerpala z TalkStargate, e-mailových skupin a ze StarGuide.

DRŽÍME PALCE!!!

        4. Spekulace o dalším osudu seriálu

Na Canadian TV Guide se objevila zpráva, že 5. řada Stargate SG-1 je řadou poslední. Více na stránce TV Guide: http://www.tvguidelive.com/update/cancelations.html . Je to neoficiální, nebylo to potvrzeno MGM, takže můžeme jenom doufat, že to není pravda. Je to jedna ze zpráv, která v posledních týdnech hýbala internetovými stránkami, diskuzními fóry a e-mailovými skupinami.
Spekulace, že 5. řada by mohla být poslední, se objevují i v článku ve Variety z 17.3.2001. Více se dozvíte na StarGuide: http://www.thesumners.com/stargate/news/010317_1.html.

        5. Herci Star Treku ve Stargate SG-1

Ve dvou epizodách 5. řady se objeví herec John de Lancie, známý jako Q z různých epizod Star Treku. Měl by ztvárnit roli plukovníka Simmonse. Jen pro zajímavost - bude to již druhá spolupráce tohoto herce s Richardem Deanem Andersonem. Společně účinkovali již v seriálu z prostředí Divokého západu Legend.
Chcete-li vědět více, jděte na StarGuide: http://www.thesumners.com/stargate/news/010322_1.html.
Ve Stargate SG-1se objevilo několik herců známých ze Star Treku (TNG, DS9 a VOY). 
Např. Armin Shimerman (Quark - DS9) ztělesnil postavu Anteaua v epizodě The Nox, Marina Sirtis (poradkyně Deanna Troi - TNG) se objevila v epizodě Watergate jako dr. Svetlana Markov a Rene Auberjonois (Odo - DS9) hrál Alara v epizodě The Other Side.

        6. DVD - epizody 1. řady

Od 22. 5. 2001 bude v prodeji dárkové balení (5 DVD) epizod Stargate SG-1. Jsou zde všechny epizody 1. řady a dále pak zajímavosti z natáčení. Bohužel je to region 1 (USA a Kanada). Více se dovíte na Amazon.com: http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/B000059TGH/o/qid=986291669/sr=8-1/ref=aps_sr_d_1_1/107-0086497-6748513. Lze objednat předem.

        7. Rozhovor s Amandou Tapping, Donem S. Davisem a Teryl Rothery

Na Woolf Gate si můžete přečíst rozhovor s Amandou Tapping, Donem S. Davisem a Teryl Rothery v článku "Three of a Kind", který vyšel v březnu 2001 v 54. čísle časopisu Xpose. Tady je adresa: http://www.woolfden.net/sg1/magazines/xpose/xpose54/xpose54.html.

        8. Michael Shanks hostuje v seriálu Andromeda

Michael Shanks (dr. Daniel Jackson) se objeví jako host v sci-fi seriálu Andromeda v epizodě Star-crossed, která byla vysílána v USA koncem dubna. Více opět na StarGuide: http://www.thesumners.com/stargate/news/010401_1.html.
Na stránce věnované seriálu Andromeda - http://www.ladymaigrey.com/seasonone/crosseda.html si můžete prohlédnout obrázky z této epizody. [Malá poznámka pro fanynky Michaela Shankse - opravdu mu to tam velmi sluší. :-))].

        9. Zajímavosti z natáčení epizod 4. řady

Toto nejsou zcela nejčerstvější informace, ale možná, že vás to bude zajímat.

Generál letectva Michael E. Ryan se objevil v krátké roličce v úvodu epizody Prodigy, kde hrál sám sebe. Jeho role je opravdu pouze symbolická - jen pár vět, ale stojí za to. Jeho scéna s plukovníkem Jackem O'Neillem je nezapomenutelná.
Více se o účinkování generála Ryana v seriálu Stargate SG-1 dozvíte zde: http://www.af.mil/news/Jan2001/n20010126_0115.shtml . Je zde i fotka generála Ryana s Richardem Deanem Andersonem.
Životopis generála Ryana najdete na této stránce: http://www.af.mil/news/biographies/ryan_me.html .

Michael Shanks režíroval předposlední díl 4. řady s názvem Double Jeopardy. V této epizodě se opět setkáme s Harlanem a klony členů SG-1 [viz Tin Man]. Podle mého názoru je to jeden z nejlepších dílů celého seriálu.

V epizodě Chain Reaction si zahrál pes Richarda Deana Andersona. V seriálu se jmenuje Oskar a jeho majiteli jsou senátor Kinsey a jeho manželka.

        10. Změna názvu a adresy

Gamma Quadrant změnil adresu i název - nyní je to Stargate Episode Archive - http://www.sg1archive.com/
Rovněž tak i Meli's Nitpicker's Guide to SG-1 se změnil na SG1Web: Nitpicker's NetGuide - http://sg1web.com/.

        11. PW Official Website

Byla otevřena oficiální stránka Petera Williamse (Apophis) - PW Official Website - http://www.sqnet.co.uk/peterwilliams/.

        12. Přepisy epizod

Na Stargatefanu je nový přepis epizod Legacy, Learning Curve (3. řada), Beneath the Surface, Scorched Earth (4. řada) - http://www.stargatefan.com/
Přepisy epizod 4. řady najdete také na SG-1 Fans Club: http://www.sg1fans.net/. Jsou zde přepisy všech epizod 4. řady kromě The Other Side a Crossroads.

        13. Novinky na ASciFi.com

Na ASciFi.com je nově vytvořena galerie obrázků z různých sci-fi seriálů. Největší část je věnována Stargate SG-1. Je zde přes sedm tisíc obrázků rozdělenych do různých kategorií, např. jednotlivé epizody, jednotlivé postavy, obrázky týmu SG-1 atd. Tady je adresa: ASciFi.com - http://www.ascifi.com/forums/index.php?referrerid=109, pak klikněte na ikonku "images" v levé horní části obrazovky.

        14. SQ Online Magazine

Na stránce SQ.net - http://www.sqnet.co.uk/express - si můžete objednat časopis SQ Online Magazine - který je věnovany zajímavostem a novinkám z různých sci-fi TV seriálů. Zatím jsou k dispozici tři čísla. V nejbližší době by mělo vyjít č. 4, které bude zčásti věnované i Stargate SG-1. 
Na vyše uvedené adrese si časopis můžete objednat a po obdržení uživatelského jména a hesla si stáhnout i předchozí starší čísla. Doufám, že to funguje i pro fanoušky mimo Velkou Británii. Zatím si tím nejsem zcela jistá. Časopis jsem si objednala před několika tydny. Měla bych dostat upozornění, až vyjde nové číslo a rovněž jméno a přístupové heslo. Nové číslo ještě nevyšlo a na jméno a heslo stále marně čekám. Poslala jsem jim mail s dotazem, v čem je problém, ale zatím mi neodpověděli. Až/pokud se tak stane, budu vás informovat.

        15. Stargate II

Jdou zvěsti o tom, že film Stargate II by se mohl natáčet v Austrálii. Více na StarGuide http://www.thesumners.com/stargate/news/010512_1.html.

        16. Wolf SG-3

Listopadového conu Wolf SG-3 v Londýně se zúčastní i Alexis Cruz (Skaara). Více se dozvíte na http://www.wolfevents.co.uk/home/.

        17. Promo fotky

Na Rdanderson.com jsou nový pěkny promo fotky: http://www.rdanderson.com/stargate/photos/photos.htm.

        18. Rozhovor s RDA

Na scifi.com je zajímavy rozhovor s RDA "RDA steps through the Stargate for a fifth season" - http://www.scifi.com/sfw/advance/07_interview.html.

        19. Výběr novinek ze Stargate Episode Archive

Na Stargate Episode Archive (byvaly Gamma Quadrant) v sekci Bonus Videos jsou nové rozhovory s herci, portréty postav atd. Tady je jen maly vyběr:
1. Návštěva Kurta Russella (plukovník O'Neil ve filmu Stargate) na natáčení Stargate SG-1 (1 MB, 1m20s).
2. Pohled do zákulisí natáčení, průvodcem je Christopher Judge (13,4 MB, 14m42s).
3. Krátké představení dcery RDA Wylie Quinn Annarose (219 KB, 10s).


     19.3.2001

        1. Film Star Gate 2

MGM potvrdilo natáčení filmu Stargate 2, ale nebude to dříve než v roce 2002 (nejméně), ale nesdělilo, zda bude z prostředí TV seriálu Stargate SG-1.
Na diskuzním fóru TalkStargate řekl jeden fanoušek, že slyšel od fanů, kteří byli na australském conu BOBW 11, že tam Don S. Davis a Teryl Rothery sdělili fanouškům, že film by měl byt z prostředí seriálu. Osobně jsem tam nebyla, takže, řečeno slovy našich politiků, tuto zprávu nemohu ani potvrdit, ani vyvrátit.

        2. RDA na Nově

Pro všechny příznivce Richarda Deana Andersona. V sobotu, 24. 3. bude TV Nova v 16.10 vysílat film MacGyver: Ztracený poklad Atlantidy. Takže pro ty fanoušky, kteří snad ještě přes četná opakování film neviděli, teď máte příležitost. :-)


     14.3.2001

        1. Australský SG-1 con

Ve dnech 3. a 4. února 2001 proběhl v australském Sydney con věnovany Stargate SG-1 - BOBW 11 [Best of Both Worlds]. Conu se zůčastnili Don S. Davis (generál Hammond), Teryl Rothery (dr. Fraiserová) a Peter Williams (Apophis). Původně měl přijet Christopher Judge (Teal’c), ale nakonec se kvůli filmování nemohl conu zúčastnit a nahradil ho již výše zmiňovany Peter Williams. Chcete-li vědět více, podívejte se na stránku BOBW na této adrese: http://www.bobw.com.au/ a o BOBW 11 přímo se dozvíte více na http://www.bobw.com.au/BOBW11/index.htm.

Další con věnovany Stargate se bude konat v Austrálii, opět v Sydney, v říjnu 2001 - BOBW 13. Bližší informace zatím nejsou k dispozici.

        2. SG-1 con v Londýně

Con věnovany Stargate proběhne take v nám bližších končinách, konkrétně v Londyně. Con nazvany Wolf SG-3 se bude konat ve dnech 2.-4.11 2001 v Heathrow Park Hotel, London Heathrow, UK. účast přislíbili Jay Acovone (Kawalsky), Tony Amendola (Bra’tac), Teryl Rothery (dr. Fraiserová) a Don S. Davis (generál Hammond). Bližší informace budou postupně následovat, proto sledujete stránku Wolf Events - http://www.wolfevents.co.uk/home.

        3. Změna adresy:

Official Don S. Davis Website změnila adresu. Nová adresa je http://www.sqnet.co.uk/donsdavis/.


     12.3.2001

        1. Gatecon 2001:

Ve dnech 20.-23. 9. 2001 se uskuteční v kanadském Vancouveru již druhý gatecon: Gatecon 2001 - A Gate Odyssey. Účast zatím přislíbili: Teryl Rothery (dr. Fraiserová), Jay Acovone (Kawalsky), J.R. Bourne (Martouf), Brent Stait (Ferretti), Peter Williams (Apophis), Toni Amendola (Bra'tac), Carmen Argenziano (Jacob/Selmak), Bill Nikolai (technik v Gate roomu) a Michael Greenburg (producent). Chcete-li bližší informace, navštivte stránku Gatecon - http://www.gatecon.com/home.asp.

        2. TV Zone o SG-1

Loni v létě vyšlo speciální číslo TV Zone, které bylo téměř celé věnované Stargate SG-1. Nyní si můžete všechny 
důležité články stáhnout z Woolf Gate - http://www.woolfden.net/sg1/magazines/tvzone1/tvzsi/tvzsi.html.

        3. Petice za vysílání 6 a 7 řady SG-1

Na této stránce: http://www.123petitions.com/cgi-bin/system/sign1.cgi?id=sportzkid@aol.com$2 se můžete 
připojit k petici za vysílání 6. a 7. řady Stargate. Petici již podepsalo téměř 3000 fanoušků z celého světa.

        4. Natáčení 5. řady SG-1 začalo

19. února 2001 začalo natáčení 5. řady Stargate SG-1. Bližší informace zde najdete na Starguide: 
http://www.thesumners.com/stargate/news/010220_1.html.

        5. Rozhovor s Majorem Davisem

Na The Official Colin Cunningham Website je zajímavý rozhovor s tímto hercem, který v seriálu představuje 
majora Davise. Adresa: http://www.mynock.com/colin a pak jděte na "news" a datum 21. února.

        6. Rozhovor s J. Mallozzim

Na Starguide je také rozhovor se scénáristou a producentem Stargate Josephem Mallozzim. JM mimo poodhalil 
o čem budou první díly 5. řady. Adresa: http://www.thesumners.com/stargate/news/010226_1.html.

        7. Rozhovory s herci

Na Gamma Quadrantu: http://www.gammaquad.com/sg1 je nový rozhovor Vicki Gabereau s Colinem Cunninghamem. Najdete zde i rozhovory s Richardem Deanem Andersonem a Amandou Tapping a další zajímavosti.

Zpět na AKTUALITY | FLASH INDEX | NONFLASH INDEX


Vytvořil sg1.cz tým.