Festival Fantazie 2005

(Věřin minireportík)


Do Chotěboře na Festival Fantazie jsem letos vyrazila počtvrté. Těšila jsem se především na přátele a známé, které jsem dlouho neviděla, a samozřejmě taky trochu na přednášky :-), především jsem byla zvědavá na to, co parta nadšenců z FK Stargate Command připravila na letošní Gatecon 2005, který byl součástí FF. Bohužel jsem mohla být v Chotěboři jenom pět dní a z Gateconu jsem tak viděla jenom slavnostní zahájení, ale stálo to rozhodně za to.

Den první – sobota 2. 7.
Po šesté ráno vyrážím z domova směr autobusové nádraží Florenc, kde mám sraz s Martinem alias Samuelem z CZK. Autobus odjíždí v 6.45 a je narvaný k prasknutí. Ještě, že máme místenky... Před devátou dorážíme do Chotěboře, která nás vítá nevlídným, deštivým počasím. Vydáváme se z náměstí směrem ke KD Junior. U registrace naštěstí není téměř ani noha, takže vše je odbyto během pěti minut. Jdu se ubytovat do internátu obchodní akademie. Na rozdíl od loňských "holopokojů" ve Vysočině je ubytování v internátu OA velmi příjemným překvapením. Po nezbytném vypakování věcí vyrážím do KD Junior. Nelze si nevšimnout, že na všech myslitelných místech (a nakonec i těch nemyslitelných - včetně toalet) jsou letáčky zvoucí na Kokon, ST con, který chystá CZ Kontinuum u příležitosti desátého výročí klubu a také "náborové" letáčky do klubu. Vypadá to, že "agenti" CZK jsou všude a propagační akce nabírá téměř nekontrolovatelných rozměrů. :-) Nakoukla jsem na přednášku Františky Vrbenské a Pavla Weigela Nejen Zeus Hromovládný o řecké mytologii, která byla velmi zajímavá. Asi v polovině přednášky mi však přišla SMS od Martina, že se vyráží na oběd, kam jinam, než do oblíbeného Panského domu. Konečně potkávám přátele a známé, hlavně z CZ Kontinua. Po obědě jsme si zašli vyzkoušet nové deskové hry. Letos je to nová hra Petrohrad. Odpoledne rozhodně stojí za to dvouhodinovka Františka Fuky Filmové novinky a večer završuje několikahodinová zábavná show CSWU hledá Superstar 2, která nemá chybu. Ještě jsem se potom zašla podívat na filipínský film Super B, který přivezl Jarda Olša jr., známý propagátor africké a asijské sci-fi. Přišla jsem asi čtvrt hodiny po začátku filmu. Co říci k filmu? Bylo to... exotické. Asi po deseti minutách Jarda prohlásil, že počkáme na nejzajímavější scénu z celého filmu – asi půlsekundový záběr, kdy hlavní hrdince spadne podprsenka – a pak si pustíme další film. :-) Hlasování vyhrála egyptská verze Frankensteina. Přiznávám bez mučení, do konce jsem nevydržela.

Den druhý – neděle 3. 7.
Počasí se naštěstí umoudřilo, už neprší a je docela příjemně. Jdeme si prohlédnout výstavu Phillipa Coriata ve foyer sokolovny. Dnešní den je však především ve znamení deskových her. Opět zkoušíme Petrohrad a také Carcassonne. Večer jsme si zkusili zahrát Carcassonne se všemi rozšířeními. Prý to bylo poprvé, co někdo tohle hrál na FF. :-) Zhruba po třech hodinách je dohráno. Nebylo to tak špatné.

Den třetí – pondělí 4. 7.
Od devíti vyrážím na film Lovci pokladů, který jsem nestihla zkouknout v Praze. No, není to zase až takový zázrak, ale když tam hraje můj nejoblíbenější herec Sean Bean, nemohla jsem si to odpustit. Odpoledne a večer dnes patří Star Treku. Fanouškům byl poprvé promítnut trailer na startrekový fanfilm Metrénský incident, který připravuje CZ Kontinuum. Následuje startrekový Kufr. Po něm přichází na řadu výborné divadelní představení Staré pověsti vesmířanské. Zejména "souboj na noze" se jistě stane kultovní záležitostí, stejně jako proslulá hláška "Síra s tebou!". Ještě před druhým divadelním představením jsem odběhla na vyhlášení 1. ročníku fanfiction parodické poesie z prostředí SW - Darth Erben, kde jsem měla dvě "želízka v ohni". Výsledky mě mile překvapily (2. a 4. místo). ;-) Pak už nastal zlatý hřeb večera – ST divadlo Závada není na vašem simulátoru, které bylo součástí zábavného ST + SW večerního programu. Co k tomu dodat? To se prostě musí vidět. Herecké výkony byly skvělé, především Margh exceloval v ženské roli a zcela uchvátil nadšené publikum, ale i všichni ostatní byli úžasní. Po divadelním představení následovaly různé scénky, hrané reklamy, vyhlášení cen Za přínos v SW (tady si nejsem zcela jistá, kdo tu cenu získal, myslím, že Milan Pavlíček), v ST (CZ Kontinuum), E.T. roku (Vašek Pravda) a písničky. Jediným kamenem úrazu a slabším článkem celého večera byla tak trochu kapela. Holodoktor zpívá skvěle, ale zbylý tříčlenný doprovod v čele s Rybininem byl poněkud slabší, především Rybininův zpěv... ;-) Po půlnoci vyrážíme se skupinkou asi dvaceti lidí k záhadnému kulatému objektu měnícímu barvu, který se stal kultovní záležitostí již na loňském FF. Cestou jsme asimilovali skupinku asi deseti nadšenců, kteří si cestu k barevné kouli pro velký úspěch znovu zopakovali. Jsem trochu zklamaná, představovala jsem si, že ten "záhadný objekt" bude větší. Je to koule měnící barvy umístěná v minijezírku, ze kterého neustále vychází pára. Celý zázrak je umístěn na zahradě domku ve stylu podnikatelského baroka na okraji Chotěboře. Ale nevidět to znamená nebýt na conu... ;-)

Den čtvrtý – úterý 5. 7.
Už by to chtělo také navštívit nějakou přednášku. Napravuji to zhlédnutím přednášky Vulkánci všeobecně. Martin z CZK a Vašek Pravda pak vyhlašují výsledky literární soutěže z prostředí ST Můstek je váš. Následuje trocha ST fanfilmů a pak soutěž Cesta po planetách tří světů – ST, SW a SG, kterou připravila Hana'an. Je to už třetí soutěž, kterou Hana'an pro fanoušky těchto tří fenoménů připravila (předloni to byly Udělátory na Pragoconu a loni Móda na FF). V půl osmé večer začalo s půlhodinovým zpožděním oficiální zahájení Gateconu, kde se příznivci Hvězdné brány dozvěděli, na co se mohou v průběhu Gateconu těšit a byl jim představen tým lidí, kteří Gatecon připravili. Myslím, že zahájení se velmi povedlo, a smekám před organizátory. Z celého Gateconu jsem vlastně viděla jenom to zahájení a byla jsem jím nadšena. Nesmím také zapomenout pochválit výzdobu kina. Brána i obrázky byly skvělé, dokonce se objevil i dr. Zelenka v téměř životní velikosti, i když jenom nakreslený. Alespoň malá útěcha za to, že David Nykl alias dr. Radek Zelenka nemohl bohužel do Chotěboře přijet. Večer vyvrcholil soutěží o nejlepší kostým, volbou Miss Avalconu a tombolou. V kostýmech vyhrála Padmé, o druhé místo se dělil E-Wan s Xyll (Jana) a čtvrtý skončil Samuel (Martin), takže CZK nepřišlo zkrátka. Měli jsme možnost zhlédnout i "výsledky práce" Vlada Taupeše, režiséra, herce a odborníka na zvláštní filmové efekty a filmové masky. Zombík a Gandalf byli naprosto úžasní. Rovněž Silver, coby raněný voják, nešel přehlédnout. Po volbě miss se na chvíli dostala ke slovu kapela v čele s Rybininem. Takticky jsme opustili sál a vrátili se až na tombolu. Zadařilo se, vyhrála jsem tašku na notebook. :-) Večer se opravdu vydařil. Jediné, co se trochu spiklo proti návštěvníkům, bylo počasí. Měl to být den, kdy mělo být venku tržiště a probíhat šermířské souboje. Už ráno začalo pršet a lilo téměř nepřetržitě celý den. Zákon schválnosti zafungoval neomylně...

Den pátý – středa 6. 7.
Trochu smutný den, musím odjet domů. V půl jedenácté začíná turnaj v deskové hře Petrohrad, kam jsme se s Martinem trochu neprozřetelně přihlásili poté, co jsme si tuto zajímavou hru zkusili dvakrát během týdne zahrát. Celé to skončilo po třech hodinách zcela podle mého očekávání. Obsadila jsem pěkné deváté – poslední místo. :-) Martin skončil ve středu startovního pole. Pak ještě rychle na diskuzi o budoucnosti Star Treku v ČR, kterou pořádaly UPKB a CZK. A je tu konec, loučíme se s přáteli a vydáváme se s Martinem ještě na oběd, kam jinam než do Panského domu, a pak děláme asi hodinu "frontové bojovníky" na zastávce autobusu. Naše obavy, že se do autobusu nedostaneme, však byly zbytečné. Autobus přijel poloprázdný. Nasedáme a v půl šesté vyrážíme směr Praha. Moc se nám domů nechce.

Letošní FF byl opravdu moc fajn a už se těším na další rok a uvažuji ještě i o letošním Avalconu Speciál. Dík patří všem organizátorům. Síra s vámi!


Pozámka:
Chtěla bych moc poděkovat Paldíkovi za poskytnutí třinácti fotek ze svých stránek Paldíkovy fotky a Martinovi z CZ Kontinua za nezištnou technickou pomoc s úpravou fotek.
Zpět na CONY | FLASH INDEX | NONFLASH INDEX


Vytvořil sg1.cz tým.