Stargate Atlantis

napsal Praotec trekkie

Stargate Atlantis promo16. července 2004 začala kabelová televize Sci-Fi Channel (v našich nabídkách ji asi nenajdete!) vysílat vedle osmé sezóny klasického seriálu současně i jeho odnož – tzv. spin-off, odehrávající se ve stejném světě, ale s jinými postavami (a v daném případě i protivníky). Ale co se dalo ještě vymyslet ve vesmíru, kde se tým SG-1 střetl kromě všudypřítomných Goa’uldů se všemi myslitelnými nepřáteli i problémy, na které někdy nestačí ani spojenci tak vyspělí, jako jsou Asgardi či Antikové?
Autoři při hledání adekvátního protivníka sáhli k tématu, které se častěji objevuje ve fantasy a převážně v horrorech – mimozemskému vampirismu, okořeněnému SF prvkem hmyzích společenství. Na vlastní kůži to pozná zbrusu nový tým, který díky významným objevům v 7. sezóně seriálu (TV Nova nám ji dosud dluží) začíná používat v čerstvě odhaleném městě Antiků – Atlantidě zbrusu novou bránu, odlišenou i barevným provedením, a má tak možnost zkoumat dosud neznámé planety galaxie Pegasus. Narazí zde na mocného nepřítele, takzvané Přízraky, kteří se živí vysáváním – nikoli pouhé krve, ale samotné životní síly jiných bytostí a navíc mají silnou schopnost regenerace. Jsou humanoidní, i když značně děsivého vzhledu, ale přitom žijí v jakémsi hmyzím společenstvu a la Borgové. Přízrakové jsou technologicky pokročilí, používají hvězdné brány i neznámé typy lodí, a tak je na novém týmu, aby se vypořádal s touto novou hrozbou terorizující řadu planet v galaxii Pegasus obývaných lidmi. Poznáme tak velitele týmu majora Shepparda, mladého poručíka Aidena Forda, xenobiologa doktora Becketta i odvážnou mimozemskou vůdkyni Teylu Emmagan. Ze známých tváří pak uvidíme talentovaného, i když arogantního astrofyzika doktora McKaye, který proslul svými četnými spory s majorem Carterovou, a dále diplomatku a specialistku na vztahy vlády s armádou a veřejností doktorku Weirovou, která sehrála významnou úlohu pro celý projekt Brány na konci 7. sezóny a nyní je pověřena velením základny Atlantis. Je ovšem otázkou, zda fanouškům nebudou chybět tolik oblíbené “hlášky“ plukovníka O’Neilla, který zůstává se svým týmem v naší galaxii. Seriál Atlantis je vysílán souběžně s klasickým seriálem, ale díky vzdálenějšímu prostředí se bude zřejmě vyvíjet zcela samostatně. Vzájemná provázanost se objevuje v pilotním dvoudílu, kde kromě nových hrdinů uvidíme přinejmenším dva členy oblíbeného týmu SG-1. Pro nás je zvlášť zajímavé, že jedním z vědců na základně Atlantis je i český doktor Zelenka, který i v originále ‘perlí‘ českými větami.
Doufejme, že nový seriál si udrží stejnou kvalitu i oblibu jako nám známá série o dobrodružstvích plukovníka O’Neilla a jeho týmu a po ukončení řady SG-1 (i když ukončení Stargate SG-1 zatím nehrozí, protože v únoru 2006 začne natáčení již 10. sezóny) plně převezme její úlohu a zajistí další přízeň diváků Hvězdné brány i zájem fanoušků na celém světě.
Zpět na STARGATE ATLANTIS | FLASH INDEX | NONFLASH INDEX


Vytvořil sg1.cz tým.